Türkiye'nin en iyi ebeveyn sitesi
Türkiye'nin en iyi ebeveyn sitesi
Yazı Boyutu:
Hamilelik yogası deyince...


Hamilelikte yoga programı için hazırlanan dvd, hamile kadına 5 altın anahtar vererek, hamilelik dönemini sağlıklı ve huzur içinde geçirmelerini sağlar.

Huzurlu bir hamilelik ve normal doğum, yoganın faydalarından sadece bazılarıdır. Asıl önemli olan yoganın bebeğin fiziksel ve mental gelişimine olan katkılarıdır. Sağlıklı bir bebek dünyaya getirmek her hamile kadının arzusudur ve yoga bu konuda onlara çok yardımcı olur.

YOGANIN 5 ALTIN ANAHTARI:
1- Yoga Asanaları, hamileliğin daha huzurlu geçmesi ve doğumun daha rahat olabilmesi için hamile kadının bedenini bu yeni duruma hazırlar. Bebeğe giden kan akımını artırarak onun daha iyi beslenmesini sağlar.

2- Nefes yada Pranayama teknikleri, hem annenin hem bebeğin daha iyi oksijenlenmesini ve yaşam enerjisi ile dolmalarını sağlar.

3- Mudra’lar ve Banda’lar’ın, üreme organları üzerinde güçlü etkileri vardır.

4- Meditasyon, hamilelik sırasındaki korkuları, endişeleri ve akıl karışıklıklarını gidermek için harika bir yoldur. Kadının farkındalığını artırarak bebek ile iletişime geçmesine, onun neden hoşlanıp neden hoşlanmadığını anlamasına yardımcı olur.;

5- Derin Gevşeme, hamilelik sırasında ve doğum için fiziksel ve ruhsal gevşeme için mükemmel bir yoldur.

Bu dvd hazırlanırken özellikle doğum yaptıktan sonra bize çeşitli şekillerde geri dönen annelerimizin söyledikleri hem yolumuza ışık tuttu hem de bizi çok yüreklendirdi. Bunlardan bazılarını sizlerle paylaşmak istiyoruz.

“Ben Özlem Karakoç, hamilelik yogasından... 14 Şubat 2007’de doğum yaptım. Ondan önceki 2-3 hafta gelemedim, ama 6 ay sürekli yogaya devam ettim. Sayenizde çok güzel, rahat, mutlu bir hamilelik sürecim oldu, kızım ve ben size çok şey borçluyuz. En yakın zamanda ziyaretinize geleceğiz. Sevgiler, Saygılar...”

“Hamilelikte yoga programınıza katılmış annelerden biriyim. Bebeğimi 3 Şubat’ta normal doğumla dünyaya getirdim. Size çok teşekkür ederim. Yoga dersleri boyunca normal doğum hakkındaki yorumlarınızın doğum öncesi ve özellikle doğum anındaki konsantrasyonuma çok büyük katkısı oldu. Bakış açısına göre bir travma olarak nitelendirilebilecek doğum anı benim için yoğun bir konsantrasyon sonucu çok özel, unutulmayacak bir rahatlama ve mutluluk anına dönüştü. Bebek de ben de sağlıklıyız.”


Copyright 2007-2019 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.