Türkiye'nin en iyi ebeveyn sitesi
Türkiye'nin en iyi ebeveyn sitesi
Yazı Boyutu:

Acil planlama çağrısı
TÜRKİYE'DE HER GÜN 1 ANNE ÖLÜYOR!

Nüfus Planlaması konusunda yapılan bir araştırma ürkütücü gerçekleri su yüzüne çıkardı. UNFPA araştırmalarına göre Türkiye�de her gün 1 anne gebeliğe ve doğuma bağlı sebeplerden dolayı hayata gözlerini yumuyor.


Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu (UNFPA), Türkiye�de her gün bir annenin gebelik ve doğuma bağlı sebeplerden dolayı yaşamını yitirdiğini, ölen kadınların yarısının bu gebeliği istememiş olduklarını açıkladı.


AİLE PLANLAMASI HAYAT KURTARIR
11 Temmuz Dünya Nüfus Günü nedeniyle yapılan açıklamada, bu yılki Dünya Nüfus Günü sloganının �Aile Planlaması Hayat Kurtarır� olduğu bildirildi. Aile planlamasının, kadınların ve annelerin sağlığını, yaşam kalitelerini iyileştiren çok etkili bir uygulama ve yoksulluğa karşı verilen mücadelede etkili bir yöntem olduğu vurgulandı.
 
ÖLEN KADINLARIN DÖRTTE ÜÇÜ KORUNMAYI BİLMİYOR!
UNFPA Türkiye Temsilci Yardımcısı Dr.Tunga Tüzer; �Türkiye�de gebeliğe bağlı ölen kadınların dörtte üçü, gebeliği önleyici herhangi bir yöntem kullanmıyor. Daha düşündürücü olanı ise; ölen kadınların yarısı bu gebeliği istememişlerdir. Sırf bu bulgu kadınların istekleri doğrultusunda gebe kalmaları, gebe kalmak istemedikleri dönemde etkili ve modern aile planlaması yöntemine erişebilmelerinin anne ölümlerini azaltmada en etkili müdahalelerden biri olacağını kanıtlamaktadır� dedi.

 

BU BAŞLIKTAKİ DİĞER KONULAR
Copyright 2007-2020 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.