Türkiye'nin en iyi ebeveyn sitesi
Türkiye'nin en iyi ebeveyn sitesi
Yazı Boyutu:

Evlilikten kaçarken yine evliliğe tutulmak üzere...
HER YAŞTA BABA OLUNABİLİR Mİ?

33 yıllık evliliğini bir anda bitiren şarkıcı Neco, kızlarını büyüttüğünü, artık biraz hayatını yaşamak istediğini söylemişti. Bu radikal kararı sırasında sadece mutluluk ve huzur istediğini söyleyen Neco, şimdi sevgilisi İdil Erke’yle evlendi ve bir çocuk bekliyor. Sonuçta Neco, 60 yaşındaki bir baba adayı olarak yeniden çocuk ve aile döngüsünün içine girmiş bulunuyor. Bu çelişki, size de tanıdık geliyor mu?..


Şarkıcı Neco, radikal bir kararla 33 yıllık eşinden boşanma ve kızlarını da karşısına alarak kendisinden 19 yaş küçük olan İdil Erke’yle birlikte yeni bir hayat kurma sürecini başlatmıştı. Bilirsiniz bu tip durumlarda kadınlar genellikle, orta yaş bunalımına giren kocalarının bir hata yaptığını, yakında bu hatayı anlayarak evlerine geri döneceğini düşünme eğiliminde olurlar. Evliliğini kurtarmak isteyen Oya German önce öyle umdu, affederse yuvasının yıkılmayacağını sandı. 


Neco ise oldukça kararlıydı. O günlerde gazeteci kızı Ayşe Özyılmazel’e verdiği röportajda “60 yaşına gelmiş bir adamın kurulu düzenini bozması başkalarına göre aptallık! Ama ben bunu yaptım diye hata mı yaptım yani. Ne andropozu kardeşim, ben son derece sıhhatli bir adamım! Hayatım boyunca tansiyonum 16-10’du. Şimdi ilaç bile almama rağmen 12-8. İnsan huzurlu bir yaşamı hiç mi hak etmiyor?” diyerek sadece huzur ve mutluluk aradığını söylemişti. Bir süre sonra da Oya German ile boşandılar.

Neco’nun İdil Erke’yle birlikteliği ise devam etti, hatta sonunda bunun geçici bir heves olmadığını gösterircesine evlendiler. Şimdilerde ise Neco’nun eşi İdil Erke hamile. Seçtikleri yolda mutlu olmalarını, çocuklarını anneli, babalı ve sağlıklı büyütmelerini diliyoruz.
Fakat, bu örnekte olduğu gibi, siz de bu tip durumlarda yaşanan çelişkiye ister istemez dikkat kesiliyor musunuz?.. Kaderin cilvesine bakın ki, boşandığı dönemde kızlarını büyüttüğünü ve artık hayatın tadını çıkartacağını söyleyen Neco, şimdi yeniden evlilik ve çocuk sorumluluğunu üstlenmiş bulunuyor. Üstelik,  evlillik ve çocuk büyütmenin huzura engel olduğunu boşanma aşamasında içte içe vurgularken...

“60 yaşına gelmiş bir adam, sonrasında ne kadar yaşayacağı belli değil... O yüzden mutlu olmak ve sevgi dolu yaşamak istiyorum. Hepsi bu!” diyen Neco ve tıpkı onun gibi “Çocuklarımı büyüttüm artık huzur içinde yaşamak benim de hakkım” diyen erkekler neden yine evlilik, çocuk, aile üçgenine girdiklerini, niye bu seçimi yaptıklarını biliyorlar mı acaba? Yoksa bu sadece  yaşamın bir cilvesi mi?..

BU BAŞLIKTAKİ DİĞER KONULAR
Copyright 2007-2020 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.