Türkiye'nin en iyi ebeveyn sitesi
Türkiye'nin en iyi ebeveyn sitesi
Yazı Boyutu:

ERKEK ŞİDDETİ NEREYE KADAR?!.

Bu hafta size zor bir sorumuz var. Toplumsal hafızamızda bir leke olarak yer edecek ve insanlık vicdanına sığmayacak olaylar karşısında dehşete kapıldık. Bir anne ya da potansiyel bir anne olarak bunlardan hangisinin daha feci, daha insanlık dışı olduğunu cevaplayın: Topkapı Sarayı Hafızı S.E’nin para ya da hediye karşılığı çocukları cinsel ilişkiye zorlaması mı? 74 yaşındaki Vakit Gazetesi Yazarı Hüseyin Üzmez’in 14 yaşında bir kız çocuğuna tecavüz etmesi mi? Tekbir Giyim’in sahibi Mustafa Karaduman’ın 3 eşiyle mutlu mesut yaşadığını gururla açıklaması mı?


Geçtiğimiz hafta, her biri diğerinden daha insanlık dışı birkaç olay yaşandı, duymayan kalmadı. Birbiriyle ilişkisiz gibi görünen bu üç olayın ortak noktaları var aslında. Vicdanımızda yargıladığımız, bir anne ya da bir kadın, ya da sadece bir insan olarak hükmünü verdiğimiz bu üç bağnaz adam, ülkemizde ve bu erkek egemen sistemin içinde yaşıyorlar. Bu sistemi de sonuna kadar kullanıyorlar. Üçü de ataerkil sistemde bir erkek olmanın avantajlarını kullanırken dini de arkalarına alıp, suistimal etmekten geri durmuyorlar.

Öte yandan, ülkemizdeki cinsel açlık her yaştan ve her kesimden insanın, eline güç geçtiği anda bütün gücünü kullanarak savunmasız çocukları veya kadınları istismar etmesine yol açıyor.

Aslında “sapıklık” şeklinde tezahür eden olaylar, bir kişinin sırtına yüklenmeyecek kadar köklü nedenlerle beslenen toplumsal yaralarımız var. Ne yazık ki toplumumuzun ekonomik ve dini yapısı bu olayları güçlendirecek nitelikte. Örneğin; kendinden 50 yaş küçük bir kadınla birlikte olmak normal zannediliyor, henüz ergenliğe girmemiş kız çocuklarının evlendirilmesi yadırganmıyor bile, kocasından dayak yiyen kadınlar barışması için karakolda evlerine geri gönderiliyor, gizli tutulduğu için gerçek rakamlarını bilmediğimiz ensest vakaları tahminimizden de korkunç boyutlarda.

Yarın böyle bir vakanın yeniden yaşanmayacağını kim garanti edebilir? Sosyal devletin olmayışı insanları her geçen gün para kazanmak için daha da ahlaksız işler yapmaları için teşvik ederken... Erkeğin kadından üstün olduğu ve dinimizde böyle buyrulduğu bahanesiyle üç-dört kadınla harem kurabileceğine inanılırken... Şeriat yanlısı yazılarıyla prim yapan bir yazarın neredeyse “pedofili” diye adlandırılması gereken evlilikleri hoşgörülürken... Gece, sokakta işinden evine dönen bir kadının ahlaksız olduğuna inanılırken... Kadının yerinin kocasının yanı olduğu ve üç de çocuk doğurması gerektiği düşünülürken...

VAKİT GAZETESİ YAZARI HÜSEYİN ÜZMEZ
14 yaşındaki bir kıza tecavüz ettiği iddiasıyla tututlanan Vakit Gazetesi Yazarı Hüseyin Üzmez Bursa E Tipi Kapalı Cezaevi’ne gönderildi. Üzmez’le birlikte tutuklanan mağdur kızın annesinin, yazarın banka hesabından para çektiği ortaya çıktı. Üzmez, Bursa E Tipi Kapalı Cezaevinde can güvenliği nedeniyle tek kişilik bir koğuşta tutuluyor. Kızını fuhuşa azmettirdiği iddisıyla tutuklanan anne Livaze Ç. de aynı cezaevinde.

Kadının tutuklanmadan önce Vakit Gazetesi Yazarı Hüseyin Üzmez’in kartıyla bir banka şubesinden 350 YTL para çektiği belirlendi. Üzmez’in de anne kızla ilçede kendi evine yakın bir yerde ev kiralamak üzere buluştuğu öne sürüldü. Hüseyin Üzmez’in mahkemedeki sorgusunda susma hakkını kullandığını söyleyerek ifade vermediği öğrenildi.

Hüseyin Üzmez'in 5 yıl önce Bursa'da nikah kıydığı kendinden 50 yaş küçük Ayşe Yılmaz'ın ailesi bu evliliğe karşı çıkmış ve nikaha gitmemişti. Bursa'nın Arabayatağı Mahallesi'nde kuruyemişçilik yapan kayınpeder Mustafa Yılmaz sonradan bu evliliği onayladıklarını, “Peygamber Efendimiz de Ayşe anamız 9 yaşındayken evlenmişti. Kızımın evlenmesine ilk zamanlar karşıydım ama sonradan normal karşıladım” demişti.

TOPKAPI SARAYI HAFIZI S. E.
Topkapı Sarayı'nın Kutsal Emanetler Bölümü'nde 24 saat Kuran-ı Kerim okuyan hafızlardan S.E internette tanıştığı yaşları 14 ile 16 arasında değişen onlarca çocukla cinsel ilişkiye girdiği iddasıyla tutuklandı. S.E'nin tanıştığı çocukları para vererek ya da hediye kontör alarak cinsel ilişkiye zorladığı ileri sürülüyor.

Fatih Adliyesi'ne gönderilen Fatih Müftülüğü'nde çalışan evli iki çocuk babası S.E, küçük çocuklara cinsel ilişikiye girerek istismar ettiği suçlamasıyla tutuklandı.

S. E.'nin Fatih Müftüğü'nde çalıştığı ve gündüzleri Topkapı Sarayı'ndaki Kutsal Emanetler Bölümü'nde Kuran okuduğu öğrenildi. Fatih Müftülüğü S.E'nin süresiz izne çıktığını belirtti. Topkapı Sarayı'nın Kutsal Emanetler Bölümü'nde 24 saat kesintisiz Kur'an-ı Kerim okunuyor. Bu 5 asırlık geçmişi olan bir gelenek. Bugün 12 seçkin hafız bu geleneği sürdürüyor. Hafızların tümü 4 yıllık fakülte mezunu. Hafızlar İlahiyat Fakülteleri başta olmak üzere, 4 yıllık üniversiteleri bitiriyor.

TEKBİR GİYİM SAHİBİ MUSTAFA KARADUMAN
Tekbir Giyim’in sahibi Mustafa Karaduman, 3 eşli olduğunu, tüm eşleri ve çocuklarıyla birlikte aynı evde yaşadıklarını itiraf etti. Karaduman, “Türkiye Cumhuriyeti ne şey yapıyor bilemiyorum. Benim gizlim de yok. Benim için yeni bir şey olmadığı için gündemimde de yok. Yani aile içinde gizli birşeyimiz yok bizim Allah’a şükür” dedi. Başka bir röportajında ise “Çocuklarımın yasal hakları eşit. Eşlerim yanımda. Hepsi ayrı evde oturuyor, hepsine eşit zaman ayırıyorum. Çocuklarımı canımdan çok seviyorum. Eşlerime de saygım sonsuz, canımdan çok değer veriyorum. İlk hanımımı, dünyadaki bütün varlıklardan çok seviyorum. Benim için yeryüzünün en değerli, en kaliteli insanı. Benim için ölüme hazır, hiç tereddüt etmez. Ben de etmem. Defileye eşlerim de geldi. Hepsi tesettürlü. Çarşaf giyen de var, giymeyen de. Son eşim rahatsız olduğu için o gelemedi. “ diye konuştu.

 

BU BAŞLIKTAKİ DİĞER KONULAR
Copyright 2007-2020 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.