Türkiye'nin en iyi ebeveyn sitesi
Türkiye'nin en iyi ebeveyn sitesi
Yazı Boyutu:

23 NİSAN ARİFESİNDE ANLAMLI KARAR!

Şarkıcı Rafet El Roman ile manken Tuğba Altıntop’un uzun süredir devam eden velayet davası nihayet sonuçlandı. Ancak dava sonucundan çok davaya bakan Hakim Ali Sadık Taştepe’nin çocukların velayetini anneye bırakan gerekçe yazısındaki cümleleri ilgi çekti .Hukuki bir dilden çok edebi ve duygusal bir dil kullanan Hakim Ali Sadık Taştepe “O kadın, bu kadın veya herhangi bir kadın değil, Suel Nur ve Şevval Nur’un öz be öz annesidir. Tuğba şelale, Suel Nur ve Şevval Nur tomurcuk gül, Rafet ise güllerine özenle bakan bir bahçıvandır…” dedi.


Çocuklarının kendisine gösterilmemesi üzerine dava açan Tuğba Altıntop, bu mücadelesini yılmadan yıllardır hem ekranda hem yaşamda sürdürdü. 24 Ağustos 2004’te ilk duruşması yapılan davaya, 23 Şubat 2007 tarihinde bakan Hakim Ali Sadık Taştepe, çocukların velayetinin şarkıcı Rafet El Roman’dan alınarak anneleri Tuğba Altıntop’a verilmesine karar verdi.

VELAYET BİR ÜLKEDE BABANIN, BİR ÜLKEDE ANNENİN?!
Rafet El Roman Almanya’da açtığı davada çocukların velayetini almıştı. Kızlarının hala Almanya’da olduğunu dile getiren Tuğba Altıntop “Türkiye’de açtığımız davada çocukların velayeti bana verildi. Şimdi Yargıtay’dan gelecek onayı bekliyoruz. Almanya’da alınan karar beni ilgilendirmiyor!” diye konuştu.

Tuğba Altıntop’un çocuklarından mahrum bırakılan bir anne olarak çektiği sıkıntıları ve mücadelesini yıllardır hepimiz takip ediyoruz. Çoğumuz; “Bir anne nasıl olur da çocuklarına hasret bırakılır ve de çocuklar annelerine?” diye veryansın ettik... Sonunda, tüm bu sorulara ve özleme son noktayı bir hakim koydu; hem de kimsenin alışık olmadığı bir karar mektubuyla!

İŞTE KARAR MEKTUBU!
“Ufukta şafak sökmesidir doğum. Ataları tarafından sorumsuzca geleceği karartılan ışıltılı dünyaya gözünü açmıştır bebek. Ulaşılması zor zirvelerden vadideki  çocuğuna coşku ile akan bir şelaledir anne. O kadın, bu kadın veya herhangi bir kadın değil, Suel Nur ve Şevval Nur’un öz be öz annesidir Tuğba. Tuğba bir “şelale”, Suel Nur ve Şevval Nur “tomurcuk gül”, Rafet ise güllerine özenle bakan bir “bahçıvan”dır. Şelaleden bahçeye su akmıyor, tomurcuklar açmayarak kuruyacak. Bu tehlikeyi bahçıvan sezmiş olsaydı, kendi bakışlarından bile sakındığı tomurcuklarına böyle davranmaz, onların anne sevgisini tatmalarına engel olmazdı.

Bu şaşırtıcı satırların sahibi Hakim Ali Sadık Taştepe, daha önce de aldığı başarılı karalarla adından söz ettirmişti. İmam nikahlı eşinden ve aile fertlerinden aile içi şiddete maruz kalan bir kadının davasında da aynı özeni ve kararlığı göstermişti.

23 NİSAN’DA ANLAMLI KARAR!
Çocukların annesiyle kurduğu ilişkinin birickliğine ve önemine değinen bu duyarlı satırlarla alınmış karar, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın arifesinde olması nedeniyle daha da anlamlı!

 Çocuklar ne annelerinden ne de babalarından mahrum bir hayatı hak etmezler. Hele ki anne bir çocuk için vazgeçilmez değerde ve önemdeyken...

 

 

BU BAŞLIKTAKİ DİĞER KONULAR
Copyright 2007-2020 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.