Türkiye'nin en iyi ebeveyn sitesi
Türkiye'nin en iyi ebeveyn sitesi
Yazı Boyutu:

25 MİLYON KADINDAN SADECE 6 MİLYONU ÇALIŞIYOR!

Kadının sosyal sorumlulukları ve toplum baskısı iş yaşamındaki yerini değiştiriyor. 25 milyon çalışabilir kadın nüfusundan sadece 6 milyonunun çalışması bunun en önemli göstergesi. Üstelik, çalışan kadınların da önemli bir bölümü kayıt dışı olanlar...


Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Aynur Bektaş, kadınların da erkekler kadar iş dünyasının içinde yer alarak istihdam yarattığını, ayrıca sosyal yanlarının daha ağır bastığını söyledi ve şöyle konuştu:    

“Bu özellik kadınlar için bir farklılık. Bu sayede duygusal zeka arttıyor, dolayısıyla da girişimciliğe katkı sağlanıyor.   

Türkiye’de 50 milyona yakın çalışabilir nüfus bulunuyor. Bunun yarısını kadınlar oluşturuyor. Ancak, 25 milyon çalışabilir kadın nüfusundan sadece 6 milyonu çalışıyor. Bunun da önemli bir bölümünü kayıt dışı olanlar oluşturuyor.     

Erkeklerin izin vermemesi kadınların çalışamamasında en önemli etkenlerden birisi. Başarılı kadınlar saygı görüyor, bunun için de çalışması ve para kazanması gerek.      
  

Kadınlarda en çok işsizlik Akdeniz Bölgesi’ndeyaşanıyor. Bunda bölgenin aldığı göç önemli rol oynuyor. İl bazında ise en çok kadın işsiz İstanbul'da bulunuyor.”


 

BU BAŞLIKTAKİ DİĞER KONULAR
Copyright 2007-2020 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.