Türkiye'nin en iyi ebeveyn sitesi
Türkiye'nin en iyi ebeveyn sitesi
Yazı Boyutu:

KASIM AYI DİNAMİKLERİ

KASIM AYI DİNAMİKLERİ

12 Ekim’den bu yana geri gitmekte olan Merkür, 2 Kasım saat 01.00 itibariyle 23 derece 22 dakika ile Terazi burcunda ilerlemeye başlıyor. Ekim’in son haftasından Kasım’ın 4’üne kadar durağan kalacağı sürede geri gidiş hareketinin gölgelerini hala yoğun bir biçimde hissediyor olacağız. İletişimde yanlış anlamalar ve anlaşılmalar, ulaşımda gecikmeler, randevularda ertelemeler, bilgisayar, telefon gibi iletişim araçlarında mekanik sıkıntılar yaşayabiliriz. 11 Kasım’da Merkür 10.40 itibariyle tekrar Akrep burcunda yoluna devam etmeye başlayacak. Merkür direkt harekete geçerken, Yengeç burcunda devinimini sürdüren Mars’ın yavaşlayacağı, uzunca bir süre durağan pozisyonda kalacağı görülüyor.


DUYGUSALLIK AĞIR BASACAK
4 Kasım’da su gruplarında bu aya damgasını vuran bir büyük üçgen oluşacak. Yengeç’teki Mars, Balık’taki Uranüs ve Akrep’teki Güneş bu yarar, şans ve fırsat getiren açıyı oluşturuyorlar. Duyarlılığımız artarken, sezgilerimiz bizi olumlu noktalara taşıyacak değişimler konusunda keskinleşiyor. Ancak bu oluşum rahat enerji akışlarıyla baskıyı ve gerilimi ortadan kaldırdığı için, bizi kolaya ve rehavete sevk eden bir durum da yaratabilir.  20 Kasım’a kadar Akrep’teki Merkür de Mars ve Uranüs ile yine aynı üçgen açıyı oluşturacak. Gökyüzündeki bu konumdan en çok 2-5 Mart, 2-5 Haziran, 4-7 Eylül ve 4-7 Aralık tarihleri arasında doğanlar yararlanacaklar. Ayrıca kişisel haritalarında 11 ila 14 derecelerde İkizler, Başak, Yay ve Balık gibi değişken burçlar bulunanlar da bu etkiyi güçlü bir şekilde hissedecekler.

Aynı gün oluşan Jüpiter ile Neptün’ün birbirine verdiği uyumlu açı, hayal ve umutlarımızı motive ediyor. Şans ve fırsatları hayatımıza çekebilir, büyük ölçekli girişimlerde kazanç elde edebiliriz. Ayrıca, yağ, petrol ve deniz ulaşımı ile ilgili konularda maddi kazançlar söz konusu olabilir. Öte yandan, kendi kendimizi kandırma, dikkatsizlik ve sorumsuzluk nedeniyle kayıplar yaşamamak adına uyanık olmakta yarar var.
  
6 Kasım’da Başak burcundaki Venüs ile Yay burcundaki Plüto gerilimli bir açı oluşturacaklar. Değer sistemimiz, kendimize biçtiğimiz değer ve ilişkilere bakış tarzımızı sorgulayıp düzeltmek ve dönüştürmek için uygun bir zemine sahibiz. İlişkilerimizde sorun yaratabilen eleştirel, fazlasıyla seçici ve kuşkulu tavrımızı gözden geçirerek, sevgi alışverişindeki tavrımızı değiştirme fırsatını yakalayabiliriz. Bu bağlamda yüzeysel veya değişimimizi engelleyen ilişkiler kesilebileceği gibi, mevcut ilişkimiz işlevini ve geçerliliğini sürdürebilecek şekilde değişim ve dönüşüme de uğrayabilir.

7 Kasım’da Akrep burcundaki Güneş ile Balık burcundaki Uranüs’ün uyumlu açısı hayatımızda değiştirmek istediğimiz şeyler ile ilgili olarak ihtiyacımız olan güç ve enerjiyi verecek. Yaratıcı yeteneklerimiz aniden şimşek gibi çakan ilhamlarla ortaya çıkabilir ve yaşam bize yepyeni konularda çalışma fırsatları sunabilir.

8 Kasım 23.05 itibariyle Venüs Terazi burcunda hareket etmeye başlayacak. 5 Aralık’a kadar, ilişkilerimizde uyum ve dengeyi bulmaya çalışacağımız bir sürece giriyoruz. Ancak, barışı ve huzuru korumak adına ilişkilerimizin güçlenmesini sağlayan büyütücü ve olgunlaştırıcı ve aslında her ilişkinin doğasında olması gereken tartışmalardan kaçınmak ileride sorun yaratabilir. Uyumlu olabilmek adına sürekli kendi isteklerimizi geri çekerek içimizde öfke biriktirebiliriz. Önce kendi kendimizi iyi ya da kötü diyebileceğimiz yönlerimizle sevmek, kısacası kendimizle olan ilişkimizi iyi tutmak durumundayız. Kendimize verdiğimiz değeri karşımızdaki kişiye yansıttığımız takdirde, hayatımıza aynı şekilde bize değer veren, sevgi dolu insanları çekmemiz kaçınılmazdır.

9 Kasım’da 17 derece ile Akrep burcunda oldukça yoğun bir Yeniay oluşacak. Hayatımızda işe yarar şeyleri tutup, gereksizleri veya zamanını doldurmuş olanları eleyerek yepyeni başlangıçlar yapabileceğiz. Aktif ve enerjik Mars’ın, Uranüs ile birlikte Yeniay’a verecekleri uyumlu açı bu konuda oldukça destekleyici gözüküyor. Ayrıca, mantık ve muhakemeyi temsil eden Merkür’ün gece yarısı itibariyle Yay burcundaki Plüto’ya vereceği uyumlu açı da bu değişimleri gerçekleştirebilecek müthiş bir zihinsel güce, hatta iç görüye sahip olabileceğimize işaret ediyor. Düşüncelerimizin derinine inerek yüzeyin altında yatanı algılamak ve düşünce sistemimizi, iletişim kurma biçimimizi dönüştürmek söz konusu olabilir. Bu konumda ağzımızdan çıkan her sözün bir önemi ve gücü olacaktır. Anlayışımızı ve bildiklerimizi kökten değiştirebilecek sözler duymamız mümkündür. 


11 Kasım’da Merkür 1 Aralık’a kadar kalacağı Akrep burcuna girecek. Görünenin ve bilinenin ardındakini öğrenmek, bu konuda derin araştırmalar ve sondajlar yapmak ve karşımızdaki kişilerin savlarındaki zayıf noktaları sezmek mümkün. Ketumluk, kurnazlık, sabit fikirlilik, sözlerin yıkıcı bir şekilde kullanılması, alaycılık ve takıntılı, kuşkucu düşünceler bu konumun zorlayıcı gölge yönlerinden.

12 Kasım’da Akrep burcundaki Güneş ile Kova burcundaki Neptün arasında gerilimli bir açı oluşacak. Kolay kanabilir, aldanabilir veya kendi düşüncelerimizde ısrarcı olup inanmak istediğimize inanabiliriz. Kararlılığı inatlaşmak boyutuna götürebileceğimiz bir gün. 


15 Kasım’da 12 derece 27 dakika ile savaşçı Mars 10.26 itibariyle Yengeç burcunda geri gitmeye başlayacak. Mars’ın Yengeç burcunda düşük, yani kendini gösteremediği bir burçta geri harekette olacağını düşünecek olursak, 30 Ocak 2008’e kadar olan bu süreçte isteklerimizin peşinden gidebilme konusunda zorlanacağımız açıktır. Öfkemiz ve yapabilme enerjimiz içe yönelmiş durumda, daha edilgin ve kontrol altında olacaktır. Her an patlamaya hazır bastırılmış öfkeyle pasif saldırgan hareketler içerisinde olmamız mümkündür. Kendi hareketlerimizi bizzat kendimizin kısıtlaması, inisiyatifsiz kalma, tek başına ya da sıra dışı hareket etme, risk almaktan korkma, kimi zaman abartılı mücadele, kimi zamansa hiçbir şey yapamama gibi durumlar yaşayabiliriz. Mars’ın Yengeç’te geri gidişi sırasında ailevi konularda yaşadığımız eski sıkıntıların tekrar gündeme gelmesi beklenebilir.


Güneş 22 Kasım 18.50 itibariyle farklı ufuklara, farklı inanç ve felsefelere açık, bu bağlamda deneyimler yaşayıp hoşgörü geliştirerek kendi yaşam felsefesini oluşturmaya gelmiş idealist insanların burcu olan Yay ‘da. Akrep sürecinde derinlere inip karanlıklarımıza daldıktan sonra Yay ile daha iyimser ve dışa dönük olabileceğiz.

Ateş gruplarından, Jüpiter’in yönetiminde, değişken bir burç olan Yay, vücudumuzda kalça ve üst bacakları temsil ediyor. Aynı zamanda da iyimserliği, neşe ve hevesi, maceracı ve özgürlükçü ruhu, engin bir perspektiften dünyaya bakabilmeyi ifade eder. Doğal haritada uzak ülkeler ve yabancı kültürleri, din, inanç ve felsefeyi, yüksek aklı tanımlayan dokuzuncu evin yöneticisidir. Yay insanı da kendi doğrusunu bulabilmek için kendi yolculuğuna (içsel veya dışsal) çıkmak ve edindiği deneyimlerle kendi felsefesini oluşturarak içindeki yaşam bilgeliğini ortaya koymak durumundadır. Aşırı iyimserlik ve hoşgörüyle tedbirsiz davranması, her şeyi “Nasıl olsa hallolur” düşüncesiyle geleceğe havale etmesi, burnunun ucundaki ayrıntılara dikkat etmeyip gözünü gelecekten- ileriden alamaması sorun yaratabilir. Yay sınıf bilincine sahip bir burçtur. Her konuda haklı, her şeyi bilir olduğunu düşünmek, herkesi yargılamak, üstten bakan kibirli tavır, katı prensipler ve kurallarla hareket etmek de kendisini zora sokan gölge yönlerinden.

24 Kasım saat 12.16’da, 14 derece 46 dakika ile özgürlük ve başkaldırının, ani değişikliklerin ve aydınlanmanın temsilcisi Uranüs, Balık burcunda ileri gitmeye başlayacak. Olayları ve gerçeklikleri daha farklı bir açıdan, ani bir farkındalıkla yeniden ele alabileceğimiz, değişimlere açık bir sürece giriyoruz. Mars Yengeç’teki geri giden konumuyla ani patlama ve gerilimleri yok edebilecek yumuşak bir etki yaratıyor.

Aynı gün 1 derece ile İkizler burcunda bir Dolunay yaşayacağız. Yay burcunda bulunan Güneş, İkizler burcundaki Ay’a karşıt açı verecek. Düşünce, inanç ve felsefe konularında birbirimize ters düşme, yargılayıcı ve fanatik olmak yerine hoşgörüyü geliştirmekte yarar var. Bu Dolunay’da 15 Haziranda İkizler burcundaki Yeniay ile başladığımız girişimlerin sonuçlarını alabiliriz.

ASTROLOJİ BÖLÜMÜNÜN DİĞER KONULARI

Copyright 2007-2020 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.