Türkiye'nin en iyi ebeveyn sitesi
Türkiye'nin en iyi ebeveyn sitesi
Yazı Boyutu:

AĞUSTOS AYI: EĞLENCE VE BENLİĞE KULAK VERME ZAMANI

AĞUSTOS AYI: EĞLENCE VE BENLİĞE KULAK VERME ZAMANI


AĞUSTOS AYI: EĞLENCE VE BENLİĞE KULAK VERME ZAMANI

Ağustos ayı Boğa burcundaki Mars’ın ve Yengeç burcundaki Merkür’ün geri giden Plüto’ya 1 Ağustos itibariyle vereceği zorlayıcı açı ile başlıyor. Kendimizi, düşünce ve hareketlerimizi ortaya koyarken daha agresif ve hırslı olabiliriz. Arzu ve hırslarımızın peşinden giderken engel tanımaz tavırlarımız yüzünden sorunlar yaşamamız söz konusu olabilir. Öfke, kıskançlık ve fanatizme yenilebiliriz.

Bu süreçte sözlerin gücünün üzerimizdeki etkisi hissedebilir şekildedir. Gereksiz bir şekilde takıntılı bir düşünceye saplanıp kalmamız mümkündür. Kendi karanlıklarımızla yüzleşebilme, derinlere inme ve yüzeyin altında yatanları algılayabilme kapasitemiz yükselebilir. Bu güçlü etkileri olumlu bir biçimde yaşama katabilirsek; kendimizi ortaya koyma kapasitemiz, yaşamı yönlendirme, kontrol etme ve düşünme ile iletişim tarzımızda arınma ve dönüşüm yaşama şansımız vardır. Aynı zamanda içsel kaynaklarımızı bağımsızca kullanmaya başlayabiliriz.  Ancak bu yoğun etkiler, üzerimizde bir miktar yorgunluk yaratabilir. 5 Ağustos’ta Merkür’ün Aslan burcuna geçişiyle birlikte biraz daha rahat olabileceğiz. Kendimizi doğrudan, net ve açık bir şekilde ifade edebileceğiz. Öte yandan, Aslan egoyu tanımlayan bir özelliğe sahip olduğundan, düşüncelerimiz daha benmerkezci, algılayışımız öznel olabilir. Dikkat çekici bir şekilde kendimizi ortaya koymak isteyebiliriz.

Düşüncelerimizin eleştirilmesine tahammülsüzlük ve kendi fikrimizi başkalarına dayatma da görülebilir. Alkış ve onay ihtiyacına takılmadan gerçek düşüncelerimizi ifade edebilmek, içimizden gelenleri olduğu gibi ortaya koyabilmek gerekiyor.

6 Ağustos’ta  “Büyük Öğretmen” Satürn, geri giden Plüto’ya uyumlu bir üçgen açı verirken, Jüpiter de düzelerek yoluna devam etmeye başlayacak. Büyük toplulukları, kitleleri etkileyen bu önemli oluşum, kemikleşmiş yapı ve sistemlerde bir dönüşüme, işe yaramayanların ise elenip, sağlıklı bir şekilde hayata katılmasına neden olacak. 6 Nisan’dan bu yana Yay burcunda geri gitmekte olan Jüpiter doğrulup yoluna devam etmeye başladığında, plan ve projelerimizi gerçekleştirmek için daha rahat adım atabilir, hatta yepyeni hedeflere yönelebiliriz.

CANLANIP, HAREKETLENECEĞİZ…
Hareketin, enerjinin, cesaret ve öfkenin temsilcisi Mars, 7 Ağustos itibariyle İkizler burcunda olacağından daha canlanıp, hareketleneceğiz ve zihnimiz daha hızlı çalışacak. İçimizdeki merak duygusu ortaya çıkabilir.  Pek çok konuyla ilgilenip sıkılıp sonunu getiremeyebiliriz. Düşüncelerde kararsızlık görülebilir. İyice üstünde düşünülmemiş, aceleye getirilmiş şeyler yapabiliriz. Çok konuşurken, dinleme konusunu atlamamamız önemli.

8 ve 9 Ağustos’ta geri giden Venüs Başak’tan tekrar Aslan’a geçecek. İlişkilerimizi gözden geçirdiğimiz, bol bol analiz yaptığımız, sağlıklı ve formda olmak için çaba sarf ettiğimiz bir süreçten sonra artık biraz eğlenme ve keyif zamanı bizi bekliyor. Merkür, Jüpiter’e uyumlu bir açı verirken her şeyi kolayca başarabileceğimiz duygusuna kapılabiliriz. Mantıksız risklere girmekten kaçınmakta yarar var.

Yeni Ay, 12 Ağustos’ta 19 derece ile Aslan burcunda gerçekleşirken Kova burcunda geri gitmekte olan Neptün’e de karşıt açı verecek. Yine bizleri yeni ve taze başlangıçlar ve kişisel haritalarımızda Aslan burcu nerede yer alıyorsa, o yaşam alanında bir ay boyunca hareketlilik bekliyor. İdeallerimiz ve hedeflerimiz konusunda ise hayal kırıklığına uğramamak için daha gerçekçi olmamız gerekiyor. 14 Ağustos’ta, geri giden Neptün’e Merkür’ün de bir zorlayıcı açısı olacak. Neptün sisler içinde düşünme, gerçeği net olarak algılayamama gibi sorunlar yaratabileceğinden, aldanmamak ve sonradan üzülmemek için dikkatli ve tedbirli olmamızda yarar var.

15 Ağustos itibariyle daha kolay akan enerjilerle karşılayacağız. Geri giden Venüs ile Merkür, yine geri gitmekte olan Plüto’ya uyumlu açılar verecek. Daha keyifli, etkileyici, tutkulu ve düşüncelerimizde derinleşebilir olacağız. Venüs geri giderken eskiden birlikte olduğumuz kişilerle yeniden karşılaşma veya bizi eski ve alıştığımız ilişki modellerimize götürebilecek kişilerle karşılaşma ihtimalimiz olabilir. Bütün bunları ilişki anlayışımızı test etmek ve öğrendiklerimizi hayatımıza ne şekilde kattığımızı görebilmek amacıyla yaşıyor olma ihtimalimiz büyüktür.

GÖLGE YÖNLERE DİKKAT!
20 Ağustos’tan 6 Eylül’e kadar Merkür yine kendi yönetiminde olan burçlardan Başak’a konuk olacak.  Günlük rutinimizdeki detaylarla daha rahat bir şekilde ilgilenebilecek, daha metotlu ve pratik düşünebileceğiz. Başak’ın mükemmeli arayan ve eleştiren tavrını iletişimde hissetmemek elde olmayacak. Bu süreçte fazla analiz edip dırdırcı bir tavır sergilememeye, kendi kendimize ve diğerlerine karşı aşırı didikleyici eleştirel bir tutum içerisinde olmamaya ve aksayan yönleri tarafsızca saptayıp düzeltme yoluna gitmeye özen göstermeliyiz. Güneş’in 24 Ağustos itibariyle Başak burcuna gireceğini düşünecek olursak, Başak özelliklerinin ay sonu itibariyle hissedilir bir şekilde ön planda olacağını söyleyebiliriz. Başak burçları kendi kendisini keşfedip, hatalarını düzeltmek ve kusursuzlaşmak üzere dünyaya gelmişler. Başak, saflık ve bozulmamışlığı temsil eden bir burç. Eski resimlerde kucağında bir çocuk ve elinde bir demet buğday başağı olan bir kadın olarak resmedilmiş. Kucaktaki çocuk annelik potansiyelini, üremeyi ifade eden bir anlam taşıyor. Oldukça gelişmiş bir hizmet duygusuna sahip olan Başaklar, çalışkan, üretken ve verimli olan insanlardır. Bir konuda çıraklık ederek ustalık kazanma gibi konular yine bu burcun özelliklerindendir. Bir konuda kendisini geliştirmeden, yani ustalık kazanmadan çok bilir bir hale geldiğinde bu burcun gölge yönü ortaya çıkar. Çok analitik ve detaycı olması hiçbir aksaklığa katlanamamasına neden olabilir. Kendine ve başkalarına eziyet edebilecek şekilde mükemmeliyetçiliği abartabilir. Kendine ve etrafına karşı suçlayıcı tavırlanışı yıkıcılığa varabilir. Hayatta her şeyi kontrol edebileceğini ve her şeyin bir amaca hizmet etmesi gerektiğini düşünmediğinde hayatı kolaylaşır.

Güneş Başak burcundayken hayatımızda stabilite ve düzen görülür. Sağlıklı yaşamak ve formda olmak gibi konular da gündeme gelir.

28 Ağustos’ta 4 derece ile Balık’ta yine çok önemli bir Ay tutulması yaşayacağız. Balık ve Başak burçlarının yanı sıra, İkizler ve Yaylar da bu tutulmadan bir hayli etkilenecekler. Tutulmanın hemen ardından Merkür, Uranüs’e gerilimli bir açı verecek. Kimlik ve bireylik duygumuz ile ilgili yeni farkındalıklar kazanabiliriz. Kendimize özgü bir algılayış ve düşünme tarzını öğrenme zamanıdır diyebiliriz. Bilinen gerçekleri yeni bir ışıkta görebilmek ve aklımıza birden şimşek gibi çakan fikirlerin gelivermesi mümkündür. Karşımızdakini dinlemekte sabırsızlık, konuşmada hızlılık iletişimde sorunlar yaratabilir. Yanlış fikirlerde inatçı bir şekilde ısrarcılıktan kaçınmamız yerinde olur.

ASTROLOJİ BÖLÜMÜNÜN DİĞER KONULARI

Copyright 2007-2020 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.