Türkiye'nin en iyi ebeveyn sitesi
Türkiye'nin en iyi ebeveyn sitesi
Yazı Boyutu:

NİSAN AYI ÇALKANTILI GÖZÜKÜYOR!

NİSAN AYI ÇALKANTILI GÖZÜKÜYOR!

Nisan ayına Merkür’ün, kadersel temaları gösteren Kuzey Ay Düğümü ve Uranüs ile Balık’ta birleştiği ve Ay’ın ise Terazi burcuna girdiği bir günde başlıyoruz. Zihnimiz hızlı bir tempoda çalışacağından, iletişimimizde anlaşılır olmaya ve kendimizi doğru ifade etmeye özen göstermemiz gerekiyor. Aklımıza aniden şimşek gibi çakan yaratıcı ve sıra dışı fikirler gelebilir. Uranüs’ün teknolojiyi, elektrik ve elektroniği, Merkür’ün ise iletişimi temsil ettiğini hatırlayacak olursak, Nisan’ın ilk haftası içersinde bilgisayar sistemleri ile ilgili birtakım sıkıntıların yaşanabileceğini söylemek mümkün.


İlişkilerde ise paylaşma, eşitlik, verme ve alma arasında dengeyi kurmaya çalışırken, sorunlara uzlaşmacı bir tutum içerİsinde yaklaşmamız söz konusu. Ancak, Boğa’da bulunan Venüs’ün Aslan’daki Satürn’e yapacağı zorlayıcı açı, ilişkilerimizde otorite konusunda sıkıntılar yaşayabileceğimize ve yapmamız gerekenler ile canımızın istedikleri arasındaki gelgitlere işaret ediyor. 19 Mart’ta Balık’ta gerçekleşen Yeniay’da ektiklerimizi, 2 Nisan’da Terazi’deki Dolunay ile biçme, yani hasat zamanı kapıda. Kendi arzu ve isteklerimizin peşinden giderken “diğeri” ile birlikte nasıl var olabileceğimize kafa yoracak, bu bağlamda etkili bir sentez yaratabileceğiz. Venüs ile Neptün, Merkür ile Jüpiter arasındaki gerilimli açılar 4 Nisan’a kadar ilişkiler, kendi değerimiz ve değer verdiklerimiz ve finansal konularda belirsizliklere, hatta bu konularda skandalların ortaya çıkabilmesine ve aşırı iyimserliğe neden olabilir. O nedenle bu konularda kararlar almak için uygun bir zaman değil.

GEL-GİTLER YAŞAYABİLİRİZ...
Yay burcunda transit hareketini sürdüren Jüpiter’in 6 Nisan itibariyle geri gitme (retrograde) hareketine başlaması bu ayın önemli dinamiklerinden. 7 Ağustos’a kadar devam edecek olan bu süreçte felsefi ve derin düşüncelere dalmaya yatkın, dışarıdan bakıldığında biraz kapalı ama iç dünyamızda kendimizi geliştirme çabasında, yüreğimizden geçen ve bizim için bir anlam taşıyan hedeflerle uyum içerisinde davranabiliriz. Kimi zaman aşırı iyimser, kimi zamansa aşırı kötümser bir yaklaşımımız olabilir. Kalabalık içersinde olmaktansa kendi başımıza vakit geçirmeyi tercih etmemiz mümkün. Uzun vadeli planlarımızın yaşam tarzımıza ne kadar uyup uymadığını gözden geçirirken, bazı projelerimizde değişiklikler yapmamız gerekebilir. Geçmişteki bazı fırsatların tekrar önümüze çıkması da beklenebilir.

6 Nisan’da Mars Balık burcuna giriyor. Mars Balık burcunda güçlü olmadığı için, kendimize güven, motivasyon ve duygusal kontrol konularında zorlanmalar yaşamamız söz konusu. 15 Mayıs’a kadar sürecek olan bu dönemde isteklerimizi ortaya koyup peşinden gitmek kolay olmayacaktır. Enerjimizi boşa harcamak, kafa karıştıran davranışlar, öfkenin dolaylı şekillerde ortaya çıkması veya çaresizliği bir silah olarak kullanmak bu konumun olumsuz kullanımlarından. Karşımızdaki kişi veya koşulları olduğu gibi kabullenerek, yani onlarla savaşmayarak, adeta bir su gibi akarak yolumuza devam etmemiz en doğrusu. Bu konumda cinselliğe yaklaşımımız fiziksel olmaktan çok romantik olacaktır. Önemli projelere Mars’ın yöneticisi olduğu Koç burcuna gireceği 16 Mayıs itibariyle başlayabiliriz.

10 Nisan’da Merkür’ün Koç burcuna girmesiyle daha spontan, direkt ve kendimize yönelik düşüneceğiz. Koç’un hızlı ve bakmadan atlama eğilimi düşüncelerde ve yargılarda acelecilik ve sabırsızlık getirecektir. Ay sonuna kadar olan bu süreçte kendi anlatacaklarımızla meşgul olmaktan çok dinlemeyi öğrenmek durumundayız.

GÜNEŞ BOĞA’YA GEÇİNCE...
Yeniay 17 Nisan’da Koç’ta gerçekleşecek. Yeni projeler, atılımlar için başlangıçlar yapma zamanı. Bu ayın bir diğer önemli olayı ise 19 Nisan’da transit Satürn’ün düzelerek Aslan burcundaki devinimine devam etmesi. Böylece, hedeflerimize yönelik olarak yaşamımızı nasıl inşa ettiğimizi gözden geçirme fırsatını yakalayabileceğiz. 21 Nisan’da Güneş, sabırlı, üretken, kararlı ve güvenilir, beş duyuyla ilgili, fiziksel dünyanın keyfini çıkartmayı seven Boğa’ya geçecek. Boğa, alışılmış şeylere duyulan bağlılığı ve denenmiş, sınanmış şeylere sahip çıkmayı, ayağını yere sağlam basmayı temsil eder. Boğa burcunun hedefi huzuru aramak, maddi ve manevi güvence ihtiyacını gerçekleştirmek ve başlanmış şeyleri dayanıklılaştırmak, sağlamlaştırmaktır. O nedenle kolay kolay bitirme kararı alamaz. Ancak bir kez karar verdi mi dillere destan inatçılığı ile onu yolundan döndürmek mümkün değildir.  Enerjisini konsantre edince çok üretken olur. Kalıcı yapılarda rahat eder. Kendine yeterlidir. İçsel güvence için huzuru sağlayamadığında bunu dışsal kaynaklardan elde etmeye eğilim; yani maddeye ve paraya düşkünlük, rahatı bozulmasın diye mutsuz olduğu ortamlarda yaşamayı sürdürmek ve değişime dirençli olmak Boğa’nın yıkıcı yönlerinden. Boğalar’ın yaşamda tutuculuktan vazgeçip değişme cesaretini göstermesi, risk alıp, fırtınada dağılmamak için esnek olmayı, değişen koşullara uyum göstermeyi öğrenmeleri gerekiyor. Aslında Boğa sürecinde hepimizin kendi değerimizin farkında olup, kendi özelliklerimize sahip çıkmamız ve bundan ötürü şükran duymamız gerekli. İletişimin gezegeni Merkür de 27 Nisan’da Boğa’ya geçecek. Kendi değerimiz ve kaynaklarımız üzerinde düşünüp, kendi güvenliğimize kafa yoracağımız anlaşılıyor. Somut, pratik ve duyularımıza yönelik düşüneceğiz. Dar görüşlülük ve esnek olmamak bu konumun olumsuz yönlerinden. Rasyonel aklımız daha çok somut ve maddi şeylere, maddesel güvenliğe yönelik çalışacak. İletişim kuruş tarzımız uzlaşmacı tarzda görünüyor olsa da güvenlik alanlarımız tehdit edildiğinde saldırgan bir tutum içersinde olabiliriz.

Güzelliklerin, uyum ve paylaşımın, sevginin gezegeni Venüs,  28 Nisan’da geri giden Jüpiter’e gerilimli bir açı verecek. Gereğinden fazla hoşgörü, müsriflik ve yeme içme konusunda aşırılıklar olabilir. Anlaşma ve kontratlar söz konusuysa dikkatli olmamız lazım.  Uranüs ile Mars’ın kavuşum halinde olacağı 29 Nisan’da fevri ve tedbirsiz, risk almaya yatkın olabileceğimizden, dikkatli ve serinkanlı olmamızda yarar var.

Nisan ayı, hepimiz için keyifli, sağlıklı, güzel bir ay olsun.

 

ASTROLOJİ BÖLÜMÜNÜN DİĞER KONULARI

Copyright 2007-2020 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.