Türkiye'nin en iyi ebeveyn sitesi
Türkiye'nin en iyi ebeveyn sitesi
Yazı Boyutu:
Cömert, güzel ve mutlu olmak için...

 

“İnsanın Sekiz Yeteneği”, “Cömert, Güzel, Mutlu  Hamileler İçin Yoga” ve “Meditasyon” kitaplarının yazarı Gurmukh Kaur Khalsa çok kısa bir süre için Türkiye''ye geliyor. Memorial Hastanesi’nde uzun süredir Prof. Dr. Bingür Sönmez denetiminde devam eden kalp yogası dersine katılmak ve hamileler için " Doğuma Hazırlık" kursu vermek üzere...  İşte, Gurmukh Kaur Khalsa’ya sorduğum sorular ve cevapları...
 
- Hamileliğe çok önem veriyorsunuz. Hamileler için yazdığınız kitabınızı okudum. Biraz bundan bahseder misiniz?
- Gebelik yogası benim en büyük ilgi alanlarımdan biri. Çünkü şuna inanıyorum, eğer bir bebeğin aklını henüz anne karnındayken olumlu yönde değiştirebilirsek evrenin gidişatını da değiştirebiliriz. Bu dünyaya barışı ve huzuru getirebiliriz. Huzurlu bir anne, dünyaya huzurlu bir bebek getirir. Yoga, aklın sakinliğidir. Gebelik yogası gebenin aklının sakinliğidir. Akıl sakinliği sağlıktır, huzurdur.
 
- Cindy Crawford , Courtney Love, Madonna gibi birçok ünlüye Kundalini Yoga öğrettiniz. Hayatları nasıl değişti?
 - Şunu söyleyebilirim ki ister meşhur ol, ister öğrenci, ister anne, hayatın herhangi bir yerindeki bir insan ol; yoga, hayatına aklın huzurunu getirir ki, aklın huzurunun ne demek olduğunu bilirsiniz.
 
- Cömert güzel ve mutlu kelimelerini sık kullanıyorsunuz. Neden?
- Eğer cömertseniz her şeyiniz var demektir. Yeteri kadar sevgi, yeteri kadar zaman, yeteri kadar sağlık, yeteri kadar her şeyiniz vardır. Eğer yeteri kadar cömertseniz güzelsiniz de demektir. Çünkü cömertlik içinizdeki güzelliği açığa çıkarır. Bu güzelliği gördüğünüz zamanda mutlu olursunuz.
 
NOT:
Kursla ilgili detaylı bilgiyi Memorial Hastanesi callcenter''ı arayarak alabilirsiniz.

 


Copyright 2007-2020 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.