Türkiye'nin en iyi ebeveyn sitesi
Türkiye'nin en iyi ebeveyn sitesi
Yazı Boyutu:

HAYDİ GEL HAZİNE BULALIM

HAYDİ GEL HAZİNE BULALIM

Çocuk edebiyatının dünya çapındaki kült yazarlarından Janosch’un kitapları, Türkiye’deki okuyucuya da ulaşmaya devam ediyor. Çocuk yayıncılığında tüm zamanların en başarılı yazarlarından kabul edilen, ödüllü Alman yazarın “Haydi Gel Hazine Bulalım” başlıklı kitabı, hayata dair yetişkinlerin de sorguladığı ve peşinden koştuğu pek çok kavramı, çocuklara yalın ve serüven dolu bir dille sunuyor. Kitapların çizimleri de Janosch’a ait...


Bir gün Ayıcık nehirde hiç balık yakalayamadan eve dönünce, Kaplancık, eğer zengin olsalardı iki tane alabalık ya da sallanan koltuk ya da yarış otomobili kaskı, ayrıca yatağının üstüne kırmızı lamba ve kürklü çizme alabileceklerini söyledi Ayıcık'a. Bunun üzerine iki dost, hazine bulmaya karar verdiler ve düştüler yola. Hazine bulmak için nehrin bir bu tarafını kazdılar bir öteki tarafını, ormanda kazı yaptılar, hatta denizin dibini bile kazdılar! Ama oralarda bir türlü hazine bulamadılar. Peki, sizce Ayıcık ve Kaplancık, hazine bulmak için başka nereye bakmalıydı acaba?
(Tanıtım Bülteninden)

Janosch Kitapları Serisi’nin son kitabı “Haydi Gel Hazine Bulalım”da ise, yine yazarın ünlü karakterleri Ayıcık ve Kaplancık’ın maceraları yer alıyor... “Dünyadaki en büyük mutluluk nedir?” sorusunun peşinden, bir hazine serüvenine atılan kahramanlar, mutluluk ve dostluk kavramlarını deneyimleyecekleri heyecanlı bir maceraya atılıyorlar. Seriye ait, “Kaplancık için Dev Parti”, “Kaplancık’a Mektup Var” ve “Seni İyileştireceğim Dedi Ayıcık” kitapları da bu ay okuyucuyla buluşan kitaplar arasında yer alıyor.

Yazar: Janosch
Çevirmen: Necdet Neydim
Yayınevi: Kelime Yayınları / Çocuk Edebiyatı Dizisi
Sayfa Sayısı: 48 sayfa
Fiyatı: 8 TL

BİLGİLİ ÇOCUK & SÜPER ANNE BÖLÜMÜNÜN DİĞER KONULARI

Copyright 2007-2020 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.