Türkiye'nin en iyi ebeveyn sitesi
Türkiye'nin en iyi ebeveyn sitesi
Yazı Boyutu:

YEŞİL SAHA KIRMIZI PERDE

YEŞİL SAHA KIRMIZI PERDE

Renan Özdemir'in yeni kitabı Yeşil Saha Kırmızı Perde Kelime Yayınları'ndan çıktı. Yeşil Saha Kırmızı Perde doğru seçim yapabilmek, gerçekleri görebilmek, arkadaşlık ve dayanışmayla ilgili, heyecan dolu bir roman.


Özgür'ün en büyük isteği, yeşil sahalarda okulun gözdesi bir futbolcu olmaktır. Bu yüzden, her gün kan ter içinde koşturur okulun arkasındaki futbol sahasında. Ama işler umduğu gibi gitmez ve kendini okulun tiyatro kursunda bulur Özgür. Bu kursa, neredeyse bilgisayara gömülmüş olarak yaşayan kuzeni Deniz de katılır gönülsüzce. Onlarla aynı apartmanda oturan, kardeş gibi beraber büyüdükleri Özge ise, zaten okulun tiyatro kursundadır. Bu arada mahallenin sıra dışı tipi Aşıkolucu, evine garip giysili hırsızların dadandığını söyleyerek girer olayların akışına. Mahalledekilerin inanmadığı Aşıkolucu'ya özellikle Özgür inanır. Deniz ve Özge de Özgür'le birlikte hırsızların peşine düşer. Böylece başlayan Kırmızı Perde'li tiyatro serüveni, iki soruyla devam eder: Hırsızlar gerçek midir ve okullararası tiyatro yarışmasında sonuç ne olacaktır?

"Kendinizi hikâyenin taa içinde hissettiren kanlı canlı sözcükler… Heyecan, macera, içten bir gülüş!.. Kalbinize dokunan sıcak bir el! Ne hoş: "Kışın leğenle yokuş aşağı kaymak." Mutlu bir çocukluk böylesi güzel anılar olmadan anlatılabilir mi? Gerçek güzelliklere gözümüzü kapattığımız şu evrende "Aşıkolucu" tüm doğruları bize ters yüz ettirmiyor mu? İstediklerimizi elde edemiyorsak, yola devam etmek için her zaman bir "B" planımız olmalı, siz ne dersiniz?" Dönüş Uçar - Türkçe Öğretmeni

Türü: Çocuk Edebiyatı
Yaş Grubu: 9+
Yazarı: Renan Özdemir
Editörler: Muzaffer Samur, Ahu Ayan
Sayfa ve Kapak Uygulama: Hüseyin Özkan
Sayfa Sayısı: 144 sayfa
Fiyatı: 9 TL

BİLGİLİ ÇOCUK & SÜPER ANNE BÖLÜMÜNÜN DİĞER KONULARI

Copyright 2007-2020 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.