Türkiye'nin en iyi ebeveyn sitesi
Türkiye'nin en iyi ebeveyn sitesi
Yazı Boyutu:

BÜYÜYÜNCE NE OLSAM?

BÜYÜYÜNCE NE OLSAM?

Büyüyünce ne olmak istiyorsun? Veteriner olup hayvanlara bakmayı mı, aşçı olup değişik yemeklerden tatmayı mı, yoksa...? Böcekbilimciler, arkeologlar ne yapar?


Kitabın en önemli özelliği, çocuklar için hazırlanmış hemen her meslekler kitabında karşımıza çıkan doktor, mühendis, pilot, hemşire, öğretmen, itfaiyeci gibi meslek adlarının yanında arkeolog, takı tasarımcısı, araba tamircisi, dansçı, garson, meteoroloji uzmanı, elektrikçi, kütüphaneci gibi meslek adlarının da yer alması.

Bu kitapta 40 farklı meslekle ilgili elişi etkinlikleri ve oyunlar yer alıyor. Mesela doktor olmak isteyenler stetoskop yapmayı, terzi olmak isteyenlerse nasıl düğme dikeceklerini öğreniyorlar. Okurlara sunulan bu elişi etkinliklerinin nasıl hazırlanacağı, açıklamaların yanı sıra ayrıntılı görsellerle destekleniyor. Çocuklar aşçı şapkası, veteriner çantası gibi meslek gruplarına ait eşyaları kendileri yaptıktan sonra, bu eşyalarla oyunlar oynayarak farklı meslek rollerine bürünüyorlar. Böylece değişik meslekleri deneyerek hangisinden keyif alabileceklerini görebiliyorlar. Ayrıca meslekler hakkında verilen kısa bilgiler sayesinde, hayallerindeki mesleğe ulaşmak için nasıl bir eğitim almaları gerektiğini ve bu işte neler yapacaklarını da öğreniyorlar.

Senin hayalindeki meslek ne?

Yazar: Georgina Segarra
Resimleyen: Bernadette Cuxart
Çeviren: Mercan Yurdakuler Uluengin
Yayınevi: Redhouse Kidz Yayınları
Türü: Çocuk kitabı
Sayfa sayısı: 96 sayfa
Fiyatı: 15 TL

BİLGİLİ ÇOCUK & SÜPER ANNE BÖLÜMÜNÜN DİĞER KONULARI

Copyright 2007-2020 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.