Türkiye'nin en iyi ebeveyn sitesi
Türkiye'nin en iyi ebeveyn sitesi
Yazı Boyutu:

KALBİME KOY BAŞINI DOKTOR!

KALBİME KOY BAŞINI DOKTOR!

Doktorluk saygındı, itibarlıydı, gurur kaynağıydı, sevgimize mazhar olmuş bir meslekti. Hâlâ öyle mi? Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta “Öyle değil” diyor. “İçeriden biri” olarak doktor meslektaşlarının ve sağlık sisteminin röntgenini çekiyor. Sonuç vahim!


İlaçları mal, hastaları tüketici gibi gören, para kazandırmayan ucuz ilacı piyasadan kaldırabilen gaddar ilaç şirketleri. Daha fazla tahlil istemeyi marifet sayan performans kriterleri. Kâr odaklı çalışan ticari sağlık sistemi. Ve ilaç firmalarının pahalı hediyelerini (rüşvet demeyin, çok ayıp) reddedemeyen, bu hediyelerin ağırlığı altında ezilen, yaz denilen ilacı yazan, ilaç yazdıkça, endoskopi çektirdikçe daha çok para kazanan, basireti bağlanmış doktorlar…

Küçükusta yeni kitabında, bu gidişe “dur” demek istiyor. Türk halkı da aynı fikirde. Teknolojik tıp atraksiyonlarından sıkılan herkes, eski Türk filmlerinde hastasıyla birlikte ağlayan vicdanlı doktorları arıyor! Önce şefkatli doktor arıyor. İnsan gibi doktor, başını kalbine koyan doktor istiyor. Çünkü böyle bir doktorun göğsüne başını yaslar yaslamaz şifa bulacağını biliyor!

Yazar: Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta
Yayınevi: Hayykitap 160
Katagori: Acil Serisi - 14
Türü: Sağlık
Birinci Baskı: Ekim 2011
Sayfa Sayısı: 168
Fiyatı:10 TL

BİLGİLİ ÇOCUK & SÜPER ANNE BÖLÜMÜNÜN DİĞER KONULARI

Copyright 2007-2020 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.