Türkiye'nin en iyi ebeveyn sitesi
Türkiye'nin en iyi ebeveyn sitesi
Yazı Boyutu:

Modern Ailelerin Başucu Kitabı
ÇOCUK YETİŞTİRME REHBERİ

ÇOCUK YETİŞTİRME REHBERİ

Çocuklarımıza davranış şeklimiz dünyanın geleceğini belirleyecek. Tarihi bir dönüm noktasındayız. Birçok farklı toplum içerisinde iki yüzyıldan uzun bir süredir aile yaşamının temellerini oluşturan değerler bir çözülme ve dönüşme sürecine giriyor.


Hangi değişimin, nerede, ne hızda gerçekleştiği farklılık gösterse de nedeni genellikle aynı. Hiyerarşiye dayanan otoriter aile tipi yok oluyor ve dünya haritası birçok farklı aile tipiyle yeniden oluşuyor. Bazıları eski güzel günleri geri getirmek için birtakım girişimlerde bulunurken bazıları da bir
arada yaşamanın yeni ve çok daha verimli yollarını deneyimliyor.

Zihinsel sağlık açısından bakacak olursak bu değişime kucak açmamak için hiçbir neden yok. Çocuklarımıza davranış şeklimiz dünyanın geleceğini belirleyecek. Bunun farkında olarak neyin doğru neyin yanlış olduğuna dair kanılarımızı yeniden gözden geçirip sorgulamamız gerekiyor.

'Ailelerin kendi içlerinde yaşadıkları çelişkilerin. çatışmaların ve tüm bunlara eşlik eden geleceğe dair umutlarının tek bir metinde yer alması oldukça güç. Ancak Jesper Juul'un kitabı büyük bit dönüşümün eşiğinde anne-babaların çocuklarıyla çıktıkları yolculukta içten, duyarlı ve gerçekçi bir rehber niteliğinde. Değişmeye ve öğrenmeye niyetliler için iyi bir kaynak."

Sosyal Klinik Çalışma Grubu 
 
Yazar : Jesper Juul
Yayınevi : Alfa Yayınları
Sayfa Sayısı : 314
Basım Tarihi : Kasım 2008

 

BİLGİLİ ÇOCUK & SÜPER ANNE BÖLÜMÜNÜN DİĞER KONULARI

Copyright 2007-2020 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.