Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Psikiyatri Uzmanı Dr. Özlem Mestçioğlu > Diğer Sorular
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - yegenimin hırcınlıgı
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli Forumyegenimin hırcınlıgı

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
ayse76 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 78
Mesajın Direkt Linki Konu: yegenimin hırcınlıgı
    Gönderim Zamanı: 25 Haz 2009 Saat 12:40
merhaba özlem hanım,

benim yaklaşık 35 aylık bi kız yegenim var.oldukça iri.ve benim de 20 aylık bi kızım var. yalnız yegenim her defasında kzımla bir araya geldiğinde önce sevgi fösterileri gösteriyor.ardından kızımımn elinde oyuncagı varsa cekip almaya calışıyor hatta bu arada itekliyor ve vurarak canını yakıyor.gecen hafta da kızımın kolunu ısırdı.defalarca konuşmama ve kıskanmamsı için elimden geleni yapmama ragmenkızımı hırpalamay devam ediyor.annemlerde cocuktur yapar,bugün dövüşürler yarın barışırlar.niye kızıyorsun tepki veriyorsun diyolar.bi yandan da acaba kızım bu cocuktan dolayı içine kapanuık cekingen bi çouk olur mu diye korkuyorum benim ilk çocugum.ablam calışıyor.kıskanmaması için bazen yegenimin yanında kızımı öpmüyorum bile.ama bu ısırma olayı ve ardından kafasıyla kazara da olsa burnunu kanatması beni oldukça sinirlendirdi ve üzdü.istemeyerek de olsa bagırdım.

şimdi ben ne yapayım...!!????çocuga karşı nasıl bir tavır takınmalı ve kızımı dövmesini engelleyebilirim.

Yukarı Dön
özlemmestçioğlu Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Puanlar: 1320
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Haz 2009 Saat 18:45
yeğeninizi belli ki kıznızı kıskanıyor , bu nedenle de ona karşı haşin davranıyor. ne kadar uğraşsanız da kıskanmaya engel olmak mümkün değildir, çünkü bu gayet doğal bir duygudur. kıznız zaman içinde kendini korumayı, gerektiğinde vurmayı öğrenecek, yeğeniniz de kııskançlığını bu şekilde ifade etmekten vazgeçecektir. fi<iksel şiddet noktasına kadarm ilişkilerine fazla müdahele etmemeye çalışın. birbiriyle iyi geçinmeleri için bir süre daha gerekiyor. bu arada yeğeninizi kreşe gönderme yaşı gelmiş, kreşe giderse çocuklarla iletişimde farklı yollar da öğrenecektir 
özlem
Yukarı Dön
ayse76 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Puanlar: 78
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Haz 2009 Saat 00:43
iyi akşamlar özlem hanım.

cevabınız için cok teşekkürler..çalışmalarınızda başarılar dilerimm...

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.