Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Psikiyatri Uzmanı Dr. Özlem Mestçioğlu > Uyku
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - uyku
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli Forumuyku

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
meralk Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 8
Mesajın Direkt Linki Konu: uyku
    Gönderim Zamanı: 14 Ara 2010 Saat 10:10

Özlem Hanım merhaba,

2,5 yaşında oğluma 1 aydır babaannesi bakıyor. gündüz 1 saat uyuyor. akşamları en geç 9.30'ta uyurdu. uyurdu diyorum 1 aydır uyumamak için ağlama krizlerine giriyor.. çoğu zaman ağlamaktan kusuyor.. ben taviz vermiyorum. ağlayarakta olsa uyutuyorum. ancak eşim ve annesi yanlış yaptığımı, çocuğu ağlayarak uyutmamın doğru olmadığını söylüyorlar.. her ne kadar eski yazılarınızı okuyup doğru yaptığımı düşünsemde üzerimde ki psikolojik baskı nedeniyle en azından ağlamasını nasıl durdurabileceğim konusunda tavsiyenizi rica ediyorum.. 1 ay öncesine kadar yanımıza bir oyuncak alır, babamıza iyi geceler diler, yatağımıza yatar konuşarak, niniler, güzel sözler söyleyerek uyuturdum. bu değişime anlam veremiyorum..
Meral
Yukarı Dön
özlemmestçioğlu Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Puanlar: 1320
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Ara 2010 Saat 14:23
bir ay öncesinde siz mi bakıyordunuz? sizi özlüyor veya tepki veriyor olabilir. eski uyku törenlerini kararlılıkla uygulamaya devam edin, yanında biraz dah uzun süre geçirin, kitabı mümkünse yanında uzanarak sarılarak okuyabilirsiniz, ama taviz dozunu fazla kaçırmayın, çocuğunuzun iyiliği için 
özlem
Yukarı Dön
meralk Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Ara 2010 Saat 09:27

bakıcımız vardı.. bakıcımızdan sonra babaannesi bakmaya başladı... sanırım buna tepki veriyor.. çünkü evde artık 4 kişi olduk.. uyuyuncaya kadar zaten yanında kalıyorum. ama yatağına yatırmakta zorlanıyoruz.. kaçmaya çalışıyor... ağlıyor.. ağlayarak uyuduğunda gece huzursuzlanıyor...bağırıyor uykusunda.. napıcamı şaşırdım...

Meral
Yukarı Dön
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Oca 2011 Saat 11:23
bu alıştırma dönemleri çoğunlukla sancılı geçer. o kaçtıkça siz sabırla yatağına yatıracaksınız. bir kere bile taviz verirseniz tekrar başa dönersiniz. bir şekilde size istediğini yaptırmış olur
özlem
Yukarı Dön
meralk Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Oca 2011 Saat 12:56

ilginiz ve yardımınız için çok teşekkür ederim Özlem Hanım.. 

Meral
Yukarı Dön
selmaseker Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 55
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Eyl 2011 Saat 16:09
özlem hanım merhaba benim kızımda 34 aylık .oda sabahlar 7.30 gibi kalkıyor öğlen 2.3 gibi uykusu geliyor ama asla uyumak istemiyor uyumayınca da gece yatana kadar hayatı biz zehir ediyor çok hırçın ters bir çocuk oluyor normalde çok uyumlu rahat bir çocuk . ama öğlen yatmak istemiyor.geceleri saat 10 gibi anne uyut beni diyor o zaman kendi istiyor ama öğlen uyutamıyorum.acaba uykuyu bırakacak mı.şimdi bırakması normal mi.ama dediğim gibi uyumayınca geceye kadar çok agrasif oluyor.nasıl bir yol izlemeliyim.teşekkürler
Yukarı Dön
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Eyl 2011 Saat 10:58
uyutmak için zorladıkça daha da huzursuzlanır. bazı çocuklar öğlen uykusunu erken yaşta bırakırlar. bu çocuklar genelede keşfetmeyi seven, meraklı çocuklardır ve uykuyla vakit kaybetmek istemezler. uyutmaya zorlamayın, kısa süreli kendiliğinden uyuyabilir veya gece daha erken yatabilir
özlem
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.