Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Tekrar eden ateş
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Tekrar eden ateş

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Azranilyaman Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 30
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Azranilyaman Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Ağu 2024 Saat 22:39
Hocam ben şimdi forumu okurken şunu fark ettim ki ben hiç strep A testi yaptırmadım. Çocuk sürekli ateşlenip kendi kendine iyileşiyor. Bu sefer doktora götürdüm yine bu testi istemediler. Bulgular da benziyor. Boğazım acıyor demiyor, çok kötü bir koku yok ama dili beyaz. Bademcikleri pamuk gibi beyaz beyaz. Şu an Augmentin kullanıyoruz. Bir daha böyle ateşlenirse bundan mı şüphelenmeliyim? Eğer strep A varsa şimdiye kadar kendi kendine ateşlenip iyileşmesinin bir zararı olmuş mudur? 
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 116052
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Ağu 2024 Saat 09:54
Zaten Türk doktorları HER ateşli çocuğa antibiyotik yazdıkları için o korkulacak senaryo oluşamıyor! 
Ama ne oluyor, her ateşlendiğinde antibiyotik verildiği için vücut antikor üretemiyor ve AYNI bakteriler 
devamlı aynı hastalıkları yapabiliyorlar! 
bahsettiğim 3 araz mutlaka olacak: Ateş+Pas+Koku
O yüzden ben 50 seneden beri Kalp Romatizması veya Akut Glomerulonefrit görmedim. 
Yukarı Dön
haleoguz Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 12
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı haleoguz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Ağu 2024 Saat 20:43
sadece ateş varsa antibiyotik kullanılmalımı?

Düzenleyen haleoguz - 30 Ağu 2024 Saat 00:52
Yukarı Dön
haleoguz Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı haleoguz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: Dün Saat 02:07
hocam bu kişinin çocuğunun hastalığı nedir ? ağızda pas yok neden antibiyotik önerdiniz? wbc neden yüksek

Düzenleyen haleoguz - Dün Saat 02:08
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 116052
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Saat 37 Dakika önce Saat 08:41
WBC yüksekliği, önceliklidir. Nokta.
Ateş+Pas+Koku, boğaz enfeksiyonları için geçerlidir. 
Vücudun başka yerlerinde bakteriel enfeksiyon olduğunda, dilde "pas" tabii ki OLMAZ!

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 21 Saat 33 Dakika önce Saat 08:45
Yukarı Dön
haleoguz Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı haleoguz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Saat 9 Dakika önce Saat 19:09
wbc yüksek ateş düşük olabilirmi? ateş düşük olursada ağızda pas pis koku olurmu?
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.