Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Tekrar eden ateş
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Tekrar eden ateş

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Azranilyaman Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 30
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Azranilyaman Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Tekrar eden ateş
    Gönderim Zamanı: 20 Ağu 2024 Saat 09:01
Merhaba hocam, oğlum 5 yaşında. Bebekliğinden beri aynı şekilde tekrarlayan bir rahatsızlığı var. Başka bir şekilde hiç hasta olmadı. Ateşi çıkar, iştahsız ve halsiz olur, bir kaç gün sürer geçer. Ben alıştım fakat son zamanlarda neredeyse 15 20 günde bir olmaya başladı ve bir şey daha eklendi. Ateşi çıkmadan önceki gece, ateşsizken, gece terörü yaşıyor. Yani yatağından kalkıyor bilinçsizce ağlıyor, beni tanımıyor, sakinleşemiyor. Bir süre böyle oluyor sonra uyuyor. Ertesi gün, gün içinde veya akşam ateşi çıkıyor. Genelde 38,5 civarı oluyor, çok fazla ölçmüyorum. Hiç kan tahlili yaptırmadım hatta doktora bile götürmedim. Ama bu neden olur? Babası da çocukken çok ateşlenirmiş, genetik olabilir mi? 
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 116056
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Ağu 2024 Saat 19:00
Yorum yapabilmem için gerekli en ufak bir bilgi bile yok.
Bir daha ateşlendiğinde; bir "Kan Sayımı" yaptırıp bana yazın. 
Bu araa da; Ateş ile ilgili makaleleri yazarlar kısmından okuyun. 
Yukarı Dön
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Azranilyaman Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Ağu 2024 Saat 22:04
Merhaba Kadir hocam,
Talebiniz üzerine hastaneye gittik, 39,5 derece ateş ile. Doktora durumu anlattık ve tahlil istedik. Pfapa olabileceğini söyledi, bademciğinin üstü tamamen beyazlaşmıştı. Bağışıklık sistemini baskılayıcı bir ilaç vereceğini, yarın tekrar görmek istediğini, eğer boğazındaki beyazlar geçmiş ve ateşi düşmüş ise pfapa olabileceğini ve çocuk büyüdükçe bunun kendiliğinden geçeceğini, ilacı olmadığını söyledi. Test sonuçlarını size göndereceğim. Yorumunuzu bekliyorum, teşekkür ederim 
Yukarı Dön
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Azranilyaman Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Ağu 2024 Saat 22:14
https://hizliresim.com/59oqtm1
Test sonucu yukarıdadır. Ayrıca CRP:54 çıkmış. Bu arada erkek çocuk 5 yaşında 17 kg 105cm.
Desteğiniz için teşekkür ederim
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Ağu 2024 Saat 23:47
PFAPA'nın ne olduğundan bile haberi yok. Sadece antibiyotik gerekiyormuş, 
SAKIN başka söylediği zırvalara inanmayın. 
Antibiyotik yazmadı ise, başka doktora gösterin.
Yukarı Dön
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Azranilyaman Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Ağu 2024 Saat 23:34
Hocam dilinde pas ve ağız kokusu olmamasına rağmen antibiyotik istemeli miyim?
Yanağının içinde kocaman bir aft var. Lenf bezleri dün şişikti ama bugün inmiş. Bugün hiç ateşi çıkmadı ve bademciğindeki beyazlık geçti. Bugün iştahı da iyiydi. Bu gittiğim doktor bir dahaki atağı bekleyelim, yine aynı tablo oluşacaktır dedi. Tedavisi olmadığını kendi kendine geçeceğini söyledi.
Bir günde bu kadar iyileşmesi beni şaşırttı. Normalde de her seferinde 3-5 gün yüksek ateşi oluyor, kendiliğinden geçiyor. Ben dilinde pas ve ağız kokusu olmadığı için götürmüyordum. Dün siz kan tahlili istediğiniz için götürdüm. Ama isterseniz resmini yollayayım, dili pembe. Desteğiniz için teşekkür ederim 
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Ağu 2024 Saat 09:57
WBC:17.97 =Antibiyotik gereken bir durumu işaret eder. 
Kesinlikle PFAPA değil. 
Ateş de yoksa, kendiliğinden iyileşmiş olabilir, bir şey yapmayın. 
Yukarı Dön
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Azranilyaman Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Ağu 2024 Saat 19:03
Hocam siz hiç bir şey yapmayın dediğiniz sırada hiç bir şeyi yoktu yapmadım. Cuma akşamı birden yine ateşi çıktı. Sanırım salı akşamı gittiğimizde doktorun verdiği kortizon sahte bir iyileşme yaptı. Cuma akşamına kadar. Cuma akşamı ateşi çıkınca ben tekrar doktora gittim ve antibiyotik yazdı. Augmentin Es. 2 gündür kullanıyoruz hala ateşi 39,5 civarı. Dolven verince düşüyor 4-5 saat sonra tekrar çıkıyor. Bir de ishal başladı bugün. Dili beyaz, bademciklerinin üstü pamuk pamuk beyaz. Ateşin devam etmesi normal değil mi? Ne zaman geçmesini beklemeliyim? Farklı bir şey yapmam gerekir mi? 
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.