Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Uzman Pedagog Nilçin Doyran Bengisu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - kendi sınıfım mı?kreş mi?
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli Forumkendi sınıfım mı?kreş mi?

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
bilgay Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 5
Mesajın Direkt Linki Konu: kendi sınıfım mı?kreş mi?
    Gönderim Zamanı: 07 Ağu 2012 Saat 01:53
iyi geceler nilçin hanım.gece uykularım kaçıyor artık düşünmekten.25 aylık oğlum var.çok hareketli,bana çok bağımlı,yaşıtlarıyla sosyal ilişkilerine bakıyorum hiç onlarla beraber oynamak istemiyor.büyüklerle vakit geçirmeyi çok seviyor.hayır yapma dediğimizde kendine zarar verecek hareketler yapıyor.mesela kendine tokat atıyor...ayrıca hala dil gelişimi geri.kelimeleri benzetmeye çalışıyor ama bize kendini anlatamıyor bizde anlamayınca daha çok sinirleniyor.biz de bir karar vermek istiyoruz.3 ay önce havale geçirdi.kreşe vermek istiyorum ama ya öğretmen fark etmezde yine geçirirse diye korkuyorum.bende anasınıfı öğretmeniyim yanımda götürsem nasıl olur sizce?ya da bakıcı mı?ama bakıcı ile evde sosyalleşmesi ve dil gelişimi gelişmeyecek..ne yapmamızı önerirsiniz.şimdiden çok teşekkürler.
Yukarı Dön
Nilçin DoyranBengisu Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 193
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Ağu 2012 Saat 20:51
Merhaba
Öncelikle dil gelişimi ve sosyal uyumu için mutlaka kreşe gitmesi gerekir fakat sizinle aynı sınıfta olması onun yine sosyal uyumunu zorlaştıracaktır. yani arkadaşalrı ile her sorun yaşadığında size sığınacaktır. Kendisine vurması dil gelişiminin geri olması ile alakalı, anlatamayınca sinirleniyor. Sizn bulunduğunuz kurumda güvendiğiniz bir arkadaşınızın sınıfında olması daha uygun bir seçenek. Aynı zamanda yakın bir takip gerekiyor. Gelişimini değerlendirmek ve uygun yöntemleri anlatacak bir uzmanın yardımın almanızı tavsiye ederim.

Sevgiler
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.