Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Yemek / Mutfak > Yemek / Mutfak > Turşular
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Turşu yaptım :-)
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kapalı KonuTurşu yaptım :-)

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1 678
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
yasemin Açılır Kutu Gör
Kıdemli Moderatör
Kıdemli Moderatör

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 107177
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Eyl 2013 Saat 17:53
Orjinalini yazan: KUZEY&MİRA KUZEY&MİRA Yazdı:

Orjinalini yazan: yasemin yasemin Yazdı:

Bende her sene yapmicam diyom duramiyom sonucda yemekli misafir geldimi zubeydem soganla kavur getsinfasulyelerim yani su en son daki hollandadan kendileri turk biz buna cankal fasulyesi dikLOLburanin fasulyelerinde tat yok yerden topluyorsun bir eurodanLOLbiz uc eurodan aldik zenginlige bakLOLbir fasulye daha aldim ama bilmiyorum turk bir arkadas getirdi o karttiLOLyendi geneLOLturklerde fasulye si boyle oluyor kan cekmis seniLOLfirin fasulyesini annem cok kullanirdi lahana corbalarina koyardi tan hafizamda yok unuttum herhaldeConfused

Lahana çorbasına kullanılıyomu onu da ben bilmiyom
Benim dediğim taze fasülyeyi toplayıp yıkayıp özel fırınlar var köyde.Ordu da görmüştüm bahçeye yapmışlar.İşte onun için de odunu yakıyosun odun yanınca çıkartıp fasülyeleri atıyosun içine ağzınıda çamurla sıvıyosun...Ertesi gün çıkartıyosun ...O kadar.Ben ilk gördüm görüntüsü çok kötüydü kara kara fasülyeler.SAonra kaynanam yemeğini yaptı bulgurlu patatesli acılı    Süperdi yaaa Kız köyde anneanne kilosunu 60 tl den felan satıyo düşün..
hatirladim resimden bilmesem adama gulerlerRahmetli annem ne bulsa atardi corbanin icine bundanda eklerdiki tatli olsun  diye..ustelik corbasini yapardi annem ama hic sevmezdimTadi guzel degil annem.boylekaradeniz yemekleri yapsa bundan koyardi ..

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1 678
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.