Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Psikiyatri Uzmanı Dr. Özlem Mestçioğlu > Ebeveynlerin Kaygıları
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - ben sorunlumuyum
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli Forumben sorunlumuyum

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
yunahu Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 575
Mesajın Direkt Linki Konu: ben sorunlumuyum
    Gönderim Zamanı: 07 Ara 2010 Saat 00:02

merhaba özlem hanım;

ben hem kendimle hem oğlumla ilgili endişelerim var.
son birkaç aydır kendimi çok yorgun hissediyorum sabah yataktan yorgun kalkıyorum, yapmam gereken bir sürü işim var ama daha bunları düşünürken yoruluyorum baş ağrım boyun ve sırt ağrım son birhaftadır hiç geçmiyor mutlu olduğum çok nadir zamanlar var çok sıkılganım şöyle aktif hareketli herişini bi hamlada yapan tetik bi kadın olmak istiyorum ama.... bide bu durumdayken çocuklarıma çok bağırıyorum ağlıyorum bazen onları görmek dahi istemiyorum, geçende de eşim çok huysuzsun bu sıralar dedi daha kötü oldum.

oğluma gelince herşeyi çok abartıyor ufacık bi yarada veya küçücük bi olayda aşırı tepki gösteriyor ağlıyor, mesela tualetini yapmaya gitti burnunu temizlemiş çıkmış ağlıyor ne olduğunu sorunca da çişimi yapmayı unuttum dedi. buna ağlıyor yani birde tırnak yiyiyor ellerini sürekli ağzında bunarada oğlum 47 aylık 2006 doğumlu aralık sonunda 4 yaşını dolduracak,

oğlumla ilgili diğer sorunumda seneye anaokuluna vermek istiyorduk lakin ertesi senede ilkokula başlaması gerekiyormuş ilk okul içinde küçük olduğunu düşünüyorum bi yandanda;

oğlum, 30’a kadar sayabiliyor 10’na kadar nesneleri sayabiliyor azçok toplama işlemi yapıyor

1+1 2 eder  3+2 5 eder gibi; harfleri tanıyor zaten renkleri ve şekleri 2 yaşından beri biliyor, kavramları biliyor birkaçtane şiir ve şarkı ezberinde artık ona yetmediğimi düşünüyorum (iyi olduğum vakitlerde kaliteli zamanlar geçiriyorum çocuklarımla)

özlem hanım acaba oğlumdaki bu durumun sorumlusu ben miyim? ben neyim? durumum ne? bana ne öneririrsiniz?

Çok uzun oldu özlem hanım belki ama aslında kısada daha içim çok dolu çok

Yukarı Dön
özlemmestçioğlu Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Puanlar: 1320
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Ara 2010 Saat 09:37
anlattıklarınız depresyonda olabileceğinizi düşündürüyor. ruh halini zister istemez oğlunuza yansır. onun yanında ne kadar saklamaya kontrol etmeye çalışsanız da çocuklar hisseder ve çok huzursuz olurlar. ancak siz tedavi görüp toparlandığınızda oğlunuzun da hiç bir müdahele yapılmadığı hald daha iyi olduğunu görebileceksiniz
özlem
Yukarı Dön
yunahu Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Puanlar: 575
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Ara 2010 Saat 22:29
değerli bilgileriniz için teşekkürler özlem hanım;
eşiminde bir görüşü var bu durumum hakkında bunuda sizinle paylaşıp fikrinizi almak istiyorum,

yazınızı eşime okuttum oda bana benim depresyonda olmadığımı (11 aylık bi kızımız var gece uykumuz yok çok sık uyanıyor bu yüzden) kaliteli uyku uyuyamadığımı ve düzen düşkünü biri olarak iki çocukla (biri 4 yaşında diğeri 11 aylık) istediğim düzeni oluşturamadığım evi istediğim gibi temizleyemediğim için sıkıntılı olduğumu sanki elleri kolları tutulmuş bi çocuk gibi kendimi hissetiğimi söyledi,
acaba haklı olabilirmi?
evet evimi isteiğim gibi temizleyebildiğimde mutlu oluyorum ama çok arada kalıyorum ben temizlik yaparken kızım çok ama çok ağlıyor o zaman kötü anne eğer çocuklarımla çok zaman geçirip temizliği ertelediğimde de kötü evhanımı oluyorum böyle hissediyorum bu da beni yine rahatsız ediyor

özlem hanım eşimin düşüncelerini yazarak sizi önemsemediğimi sanmayın lütfen hani madem eşiniz çok biliyor bana niye yazıyorsunuz gibi ben sizin uzmanlığınıza güvendiğim için sizinle bunu paylaşmak düşüncelerinizi öğrenmek istedim,

saygılar
Yukarı Dön
özlemmestçioğlu Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Puanlar: 1320
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Ara 2010 Saat 16:09
tüm söyledikleriniz sizi etkilemiştir ve depresyonun gelişmesine katkıda bulumnmuştur. bir çok rolünüz olduğunda hepsini dört dörtlük yapmanız imkansızx, bu yüzden kendinizi suçlamaya başlarsanız bir süre sonra motivasyonunuz düşer, moraliniz iyice bozulur ve hiç iş yapamaz hale gelirsiniz . yardım almanızın yararlı olduğunu düşünüyorum
özlem
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.