Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Psikiyatri Uzmanı Dr. Özlem Mestçioğlu > Çocukların Cinsel Gelişimi
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - cinsel kimlik
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli Forumcinsel kimlik

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
yeliz Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 1434
Mesajın Direkt Linki Konu: cinsel kimlik
    Gönderim Zamanı: 13 Eki 2011 Saat 17:24
özlem hanım merhaba benim oğlum 3,5 yaşında kafama takılan bazı şeyler var oğlum kız çoğunlukta olan bir ailede büyüyor ve onlarla oynamayı çok seviyor tercihen evcilik tarzı oyunlar oynuyor ya da drama oyunları yaşıtları olan erkek çocuklarına baktığımda araba ya da topla çok oynuyorlar ama bizimki sadece babasıyla oynuyor böyle oyunları. tek başına ya resim yapıyor ya da böyle oyunlar oynuyor ben bilmiyorum doğru mu yaptım evdeki bütün peluşlarını kaldırdım ama arabalarıyla bi kaç dakika oynayıp bırakıyor mesela bugün hiç ellemedi arabalara evcilik oyunlarında ya baba oluyor ya da çocuk ama zaman zaman size çay yapayım falan dediği de oluyor babası ilgilidir ev egeldiğinde onunla ilgilenir babayı rol model alıyor onun gibi yemek yer konuşur vs  bu durum beni tedirgin ediyor ne yapmamız lazım bilmiuyorum bazen kızıyorum niye arabalarınla oynamıyorsun diye çok kafama takılıyor 1 sene kadar önce pedagoga gittik o normal olduğunu babayla ve erkeklerle daha çok zaman geçirmesini söyledi bir de biz ailelerimizde fazlaca zaman geçiriyoruz  benim kursalarım babamızın iş seyahatleri vs orda kız çoğunlukta olduğu için mi böyle  bir de biz küçükken oğluma farkettik ki hiç araba alammışız ya sesli oyuncaklar  ya da peluşlar acaba alışkanlıktan da böyle yapıyor olabilir mi biliyorum çok uuzn oldu kusura bakmayın tavsiyelerinizi bekliyorum iyi çalışmalar...

Düzenleyen yeliz - 13 Eki 2011 Saat 17:29
Yukarı Dön
özlemmestçioğlu Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Puanlar: 1320
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Eki 2011 Saat 15:50
her erkek çocuğu araba ve topla çok ilgili olmayabilir, daha çok resim yapmayı müziği kitabı seven erkek çocuklar da olabilir. önemli olan babayı rol model alması, onunla vakit geçirmesi. ona özellikle bir oyuncağa zorlamanız kafasını daha çok karıştırır , bırakın kendi haline. sadece izleyin, oyunlarda kız rollerini tercih eiyorsa, kız gibi giyinmek istiyorsa o zaman dikkatli olunması gerekir
özlem
Yukarı Dön
yeliz Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Puanlar: 1434
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Eki 2011 Saat 00:05
evet babayı rol model alıyor ama zaman zaman etek giymeyi istiyor  ya da benim makyaj eşyalarımla ilgileniyor mesela bugün kız arkadaşları geldi oynarken baba oldu ondan sonra eteği görünce ben etek giyeyeyim dedi komik olalım dedi ben de oğlum kızlar etek giyer erkekler giymez dedim o da arkadaşına l sen giy diye uzattı sizce tedirgin olunacak bir durum var mı ben mi biraz abartıyorum
Yukarı Dön
özlemmestçioğlu Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Puanlar: 1320
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Kas 2011 Saat 14:30
bunlar endişe edilecek şeyler değil ancak üzerinde durursanız çocuk tedirgin olur ve kafası karışır
özlem
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.