Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Psikiyatri Uzmanı Dr. Özlem Mestçioğlu > İki Yaş Sendromu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - kızım çok huysuzlaştı
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli Forumkızım çok huysuzlaştı

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
özgecan Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 25
Mesajın Direkt Linki Konu: kızım çok huysuzlaştı
    Gönderim Zamanı: 04 Mar 2010 Saat 23:21
özlem hanım kolay gelsin.
kızım 21 aylık yaklaşık 15 gündür çok huysuz agresif devamlı ağlıyor gece uykusuda öğlen uykusuda bitti.uyumuyor uykusunu alamadan uyanınca daha çok ağlıyor.gece çok sık kalkıyor.yemek yemek istemiyor mama sandalyesine oturduğunda başlıyor ağlamaya.devamlı bişeyler gösteriyor istiyor istememesi gereken şeyleride istiyor yapmayınca kendini yere atıyor kafasını vuruyor dikkatini başka yöne çekmeye çalıştığımıda anladı artık aaa bak dediğimde sesini daha çok yükseltiyor dikkatini dağıtamıyorum.görmezden geliyorum bazen atınca kendini yere odadan çıkıyorum duymuyorum sonra yanıma geliyor anneee diye susmuş alıyorum kucağıma ağlamaya devam ediyor.1 saat ağlıyor bazen.ne yapmam gerektiğini bilmiyorum lütfen yardımcı olun.ne yapmalıyım teşekkürler...
Yukarı Dön
özgecan Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Mar 2010 Saat 22:45
özlem hanım benim yazımı atladınız sanırım.
kızım hala aynı yardımcı olun lütfennnn
Yukarı Dön
özlemmestçioğlu Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Puanlar: 1320
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Mar 2010 Saat 12:35
2li yaşalar çocukların huysuzlşaytığı, fazlasıyla tutturup, inatlaştığı yıllar. konuşması ne durumda , kendi derdini sözlerle ne oranda anlatıyor? tutturmalarına prim verdiğiniz ornada bu davranışı pekişecektir. farkında daolduğunuz gibi iilgilendiğiniz anda tepkisini arttırarak veriyor. zor da olsa yaptıklarını görmezden gelmeye çalışın, istekleri içinde yapılamayacak olanları yapmayın. ancak ondan da bunları ayırt edip olmayacak şeyleri istememeasini beklemeyin. o isteyecek çocuk olduğu için o tutturup ağlayacak, elinden gelen her şeyi deneyecek. bunlara direnmesi gereken ve hayırından dönememesi gereken siz olacaksınız. kolay gelsinSmile
özlem
Yukarı Dön
özgecan Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Mar 2010 Saat 13:52
akıcı olarak konuşmuyor ama ne dediğini anlayabiliyorum.tabi tam olarak kendini ifade edemiyor onunda sıkıntısı var.2 yaş sendromumu yaşıyoruz yani?
teşekkür ederim cevabınız için.kolay gelsin.
Yukarı Dön
özlemmestçioğlu Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Puanlar: 1320
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Mar 2010 Saat 10:36
kendini konuşarak ifade etrikçe daha rahatlayacak, ancak 2 yaş sendromundan da kaçmak pek mümkün değil ne yazık ki
özlem
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.