Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Psikiyatri Uzmanı Dr. Özlem Mestçioğlu > Yetişkinlerin Psikolojik Sorunları
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - depresyon tedavisi.
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli Forumdepresyon tedavisi.

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
oĞuZuMM Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 2047
Mesajın Direkt Linki Konu: depresyon tedavisi.
    Gönderim Zamanı: 27 Tem 2010 Saat 17:58

merhabalar hocam...

ben yaklaşık 1 sene önce psikoloğa gitmiştim depresyon belirtilerim vardı ve kendi kendime aşamadım.sabah olsun istemiyordum,uyanmak işkence gibiydi,çocuğuma katlanmak işkenceydi,sürekli yatıp uzanmak istiyordum,ev işi umrumda değildi,sanki yapacak gücüm yoktu,toplum içine girmek istemiyordum girdiğimdeyse sessiz kalmayı ve kalabalıktan kaçmaya çalışıyordum,içtiğim sigaranın tadı yoktu,yediğim yemeğin de.yalnız kalmak istiyordum ama eşimin beni anlayıp benimle konuşmasını bekliyordum bir taraftan.eski halime dönecek gücü bulamıyordum.ve doktora gittim.bana selectra adında bir hap verdi.ilk 4 gün 25mg kullandım sonra 50 mg.a çıkarttı.ama ben tedaviye gitmedim ve ilacı kendim kestim kendimi iyi hissetmeye başlayınca.ayrıca ilaç kullanma taraftarı değildim zorda kaldığım için gitmiştim.ilaç kötü yapıyordu sanki bütün hislerimi alıp götürüyordu.
  kendi kendimize bu ilacı bırakmak sakıncalı mı?
  tekrar bir kontrole gitmeli miyim?
  doktor kontrolünde mi bırakılmalı mıydı?
  şuan için pek şikayetlerim yok.var aslında ama kendim başedebiliyorum.
  çok tşkler özlem hanım iyi çalışmalar..
  sevgilerlee
   esra.....
Yukarı Dön
özlemmestçioğlu Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Puanlar: 1320
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Eki 2010 Saat 15:43
şu an nasılsınız bilemiyorum, ancakbu tür tedavileri kendiliğinizden, birdenbire kesmeniz uygun olmaz, tekrarlama riskini arttırırsınız. bir ara dr.unuza tekrar uğrarasanız daha ityi olur kanısındayım
özlem
Yukarı Dön
Aslı Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye
Simge
İpek böcüğünün güzel annesi

Puanlar: 3574
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Eki 2010 Saat 15:50
aynı şikayetler bendede var ama emzirirken bu ilaçları kullanamam değilmi.ilaçsız tedavisi mümkünmü acaba??
Yukarı Dön
oĞuZuMM Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

Puanlar: 2047
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Eki 2010 Saat 10:00
şuanda iyiyim hocam ama ufak bir problemle karşı karşıya kaldığımda dünyam yıkılıyor sanki,çok güçsüz hissediyorum kendimi.ya da 2 gün üst üste evde sadece oğlumla yalnız kaldığımda,bi sohbet ortamına girmeyince bunalıyorum mutsuz hissediyorum kendimi.çok uyuşuk oluyorum.bir ortama da girince kendimi soyutluyorum sadece konuşulanları dinliyorum sohbete katılmak içimden gelmiyor.espri yapmak istemiyorum.
Yukarı Dön
özlemmestçioğlu Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Puanlar: 1320
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Eki 2010 Saat 16:20
emziiriken çok zorunlu olmadıkça ilaç kullanımı önermiyoruz. sizin tedavinizin tam sonuçlanmadığını anlıyorum, tekrar tedaviye başlamanız daha doğru olabilir
özlem
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.