Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Psikiyatri Uzmanı Dr. Özlem Mestçioğlu > Çalışan Anne & Bakıcı & Kreş
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - çıldırmak üzereyim
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli Forumçıldırmak üzereyim

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
helin Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 273
Mesajın Direkt Linki Konu: çıldırmak üzereyim
    Gönderim Zamanı: 01 May 2011 Saat 17:06
merhaba hocam.iki oğlum var.biri 21 aylık diğeri 6 aylık.bir okulda rehber öğretmenim ama terzi kendi söküğünü dikemezmiş.ilk -4 yıl çocuğumuz olmadı sonra ilk oğlumuza kavuştuk ama hayatım bir anda alt üst oldu.çok zor bir bebekti sürekli ağlayan gazı olan uyumayan hep kucak isteyen doymayan bir bekti.günlerce hatta aylarca uyumayı unuttum.hep büyümesini bekledim.oturmak dinlenmk uyumak yemek yemek çay içmek yoktu hayatımda.artık sürekli ağlama sesinden çıldırma noktasına geliyordum.inanın artık sesleri kaldıramıyorum.7 aylıkken hamile kaldım .şimdi 6 aylık bir oğlum daha var.ilk oğlum büyüdü 21 aylık ama hala hep ağlayan hep mızmız hep istediğini tutturan bir çocuktu ama son günlerde iyice arttı.birde kardeşi oldu.şimdi hiç çekilmez oldu.o kadar inatçı ki anlatatmam.çalışıyorum eve girer girmez başlıyor ağlamaya yatana kadar.sbiliyorum iki yaş sendromu ama inanın bazen çaresiz kalıyorum rehber öğretmenlik ve psikolojij danışmanlık yapmama rağmen.asla hayırdan anlamıyor illa istediği olacak.hep kucağımda olmak istiyor sürekli ağlama artık sabrım kalmadı.öfkemden bazen bende oturup ağlıyorum.babaannesi bakıyor.onu  şekerle çikolatayla susturmaya çalışmış devamlı anlayacağınız rüşvet gibi algılıyor çocuk her ağladığında eline şeker çikolata veriyor son zamanlarda ağlamaları daha da arttı istediğini alıncaya kadar.artık bazen bilinçli ağlıyor arkasından bir ödül gelsin diye.birde son günlerde istediğini alamayınca bana bababnnesine vurmaya başladı.babaannesine daha çok yapıyor bunu.hayır kelimesine tahammülü yok.çok uzun oldu ama inanın şaşırdım kaldım.bazen dayanamayıp bağırıyorum kızıyorum bu seferde çok ağlıyor hem ben hem o üzülüyoruz.bazen duyarsız kalıyorum ağlamalarına.nasıl bir yol izlemeliyim sizce.annelik çok zormuş gerçekten.
Yukarı Dön
özlemmestçioğlu Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 1320
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 May 2011 Saat 12:27
çocuklar ağlayınca istediklerini elde etmeye alıştıkları noktada ağlamayı asla kesmezler. çok zor da olsa ağlamaya direnebilmek çok önemli. kararlı bir şekilde hayıra devam etmediğiniz sürece ağlamanın vurmanın dozunu sürekli arttıracak, hem siz çok sıkıntı çekeceksiniz hem de o sınır tanımadığı için yaşamın her alanında çok zorlanacak l
özlem
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.