Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Psikiyatri Uzmanı Dr. Özlem Mestçioğlu > Yeme Sorunları
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - bebeğimin beslenmesi
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli Forumbebeğimin beslenmesi

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
hbirkan Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 35
Mesajın Direkt Linki Konu: bebeğimin beslenmesi
    Gönderim Zamanı: 20 Nis 2010 Saat 17:41
merhabalar 5,5 aylık bebeğimin beslenmesi ile ilgili ciddi sorunlar yaşıyorum malesef bu durum beni çok üzüyor. Yardımınıza ihtiyacım var şimdiye kadar biberonla besleniyordu 1 haftadır biberon görünce ağlamaya başlıyor kaşıkla da yediremiyorum başını çeviriyor bebe bisküvisi verirsem elinde yarısını bile yemeden atıyor ancak uyumak üzereyken biberonla yediriyorum uyurken yiyor yani aradan 7 - 8 saat geçse de uyanıkken asla yememeye başladı. Kilosu 7200 gr ama sanırım bu gidişle düşecek. Uykusunda her hangi bir problem yok gülücüklerle uyanıyor oyunlarını oynuyor ismine bakmaya başladı mama ve baba diyor Bodrum da yaşıyoruz ve burası çok sıcak oluyor acaba ondan mı yemiyor her hangi bir sağlık sorunu yok ne yapmamı önerirsiniz uyuyana kadar hiç biberon göstermiyim mi alışana kadar bilemiyorum lütfen bana yardım edin.     
Yukarı Dön
özlemmestçioğlu Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Puanlar: 1320
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Nis 2010 Saat 13:38
biberonu kesinlikle almıyor mu. 7-8 saat tamamen aç kaldığında hiç ağlamadı mı.başka bir huzursuzluğu var mı
özlem
Yukarı Dön
hbirkan Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Nis 2010 Saat 13:53
biberonu görür görmez başını çeviriyor ve ağlamaya başlıyor 7-8 saat aç kaldığında ağladı tabi çok ağladı ama yine de uyur pozisyona gelene kadar yediremedim
Yukarı Dön
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Nis 2010 Saat 12:15

son bir haftadır yaşantınızda, aile içi dengeler de bir değişiklik var mı, bbebeğinizi da başka belirtiler gözlüyor musunuz( uyku düzeni değişikliği, huysuzluk, ağlama, gaz sancılar v.b)

özlem
Yukarı Dön
hbirkan Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Nis 2010 Saat 21:01
çok neşeli bir bebek yemek sorundan başka hiç bir sorunumuz yok gece deliksiz uyuyor gülücüklerle uyanıyor, gaz sancısı hiç olmadı acıkmadığı sürece ağlamıyor gülümsememe gülücükleriyle cevap veriyor acıkmadığı sürece bir sorunumuz yok nasıl içiricem mamasını hiç bilemiyorum her yolu denedim sadece arabada giderken uyuya kalınca içiyor mamasını öyle yedirebiliyorum ama nereye kadar devam edebilirim buna bilmiyorum
Yukarı Dön
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Nis 2010 Saat 09:43
bebekler zaman zaman bu tür davranışlarda bulunabilir. kaşıkla yedirmeye başlayın, çok sevimli kaşıklar var . hatta beceremese de bir taneyi onun eline verin bir tane sizde olsun. bir takım oyunlarla kaşığa alıştırabilirseniz kısa süre sonra biberona ihtiyacınız da kalmayacak. sulu şeyleri de bardaktan içebilecek. öncelikle kaygınızdan arınmanız gerek. kaygılı bir ruh haliyle beslemeye başladığınızda bebeğinizde bu kaygı algılayarak huzursuzlanıp biberonu geri çevirebilir. bu önmeli bir sorun değil nasıl olsa üstesinden geliriz diye düşünürseniz kaygınız azalır ve bebeğin de rahatladığını görürsünüz
özlem
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.