Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Psikiyatri Uzmanı Dr. Özlem Mestçioğlu > Hamilelik ve Doğum Sonrası Depresyon & Depresyon
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 28 günlük anneyim ve bebeğime bağırıyorum.
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli Forum28 günlük anneyim ve bebeğime bağırıyorum.

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
nuriyeugur Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 1442
Mesajın Direkt Linki Konu: 28 günlük anneyim ve bebeğime bağırıyorum.
    Gönderim Zamanı: 05 Haz 2009 Saat 18:42
merhaba özlem hanım.benim bebeğim henüz 28 günlük.ama ben ona karşı çok sinirleniyorum.bütün ihtiyaçlarını karşılıyorum hala ağlayıp uyumuyo.o zaman sinirlerime hakim olamıyorum ona bağırıyorum.sonra çok pişman oluyorum hatta bebeğimden özür diliyorum çok üzülüyorum hatta ağlıyorum ufacık çocuk bana muhtaç ben ona bağırıyorum diye.ama böyle yapmamı engelleyemiyorum bir türlü.yine ağlayınca yine sinirleniyorum.bazen ona sert davranıyorum yatağından hızlı bir şekilde almak gibi...ben öğretmenim ve öğrencilerime karşı bile bu kadar sabırsız değilim.hep böyle mi devam edecek diye çok korkuyorum onu sahiplenemiyorum.ne yapmalıyım??? umarım hepsi geçicidir.
Yukarı Dön
özlemmestçioğlu Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Puanlar: 1320
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Haz 2009 Saat 18:05
doğum sonrası dönemde annelerin kaygılı, endişeli olması sık rastlanan bir durumdur. o kadar küçük ve ne istediğini anlatamayan bir canlıya nasıl bakacağını bilememek kişiyi gergin ve çaresiz hissettirir. ancak bu sinirliliğiniz devam edecek olursa bir uzmandan mutlaka yardım isteyin
özlem
Yukarı Dön
sofialoren Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Puanlar: 430
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Haz 2009 Saat 23:11
merhaba;aynı sorun maalesef bendede var.yalnız benım oglum 9 aylık oldu yanı dogum sonrası lohusalık donemını gectık.aynen nurıye arkadasım gıbıyım cocuk 9 aylık oldu halen kucagımda gezmek ıstıyor bana su bıle ıcırtmıyor gazlı reflulu sınırlı huzursuz bır bebek ne yapsam onu mutlu edemıyorum bazen anı cıglık cıglıga aglama krızlerıne gırıyor anlayamıyorum ve cok sınırlenıyorum ona bagarıyorum sıcrıyor cocuk korkuyor ve daha yuksek sesle aglamaya baslıyor sonra kendıme gelıyorum camdan falan baktırıyorum elını yuzunu yıkıyorum sakınlıyor sabırla oyunlar oynatmaya guldurmeye calısıyorum ama bu arada kendı dıslerımı kırıyorum resmen sıkmaktan.sonrada oturup onunla beraber aglıyorum kendımı cok kotu hıssedıyorum.ne yapmam gereklı bılmıyorum?bazen okadar kotu aglıyorkı durup dururken(cunku herturlu tetkıkı yaptırdık hıcbısıyı yok edepsızlıgınden aglıyor dedıler)onu ohalde bırakıp kendımı camdan asagı atasım gelıyor.cocuk resmen benı kullanıyor bagımlı gıbı karnı tok altı temız yanındayken oynuyor wc gıtmek ıcın kalkıyorum ızın vermıyor kac kez o kucagımda klozete oturmak zorunda kaldım.hem onun hem kendı psıkolojım ıcın ne yapmalıyım cıkıs yolu varmı?
Yukarı Dön
özlemmestçioğlu Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Puanlar: 1320
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Haz 2009 Saat 17:21
bebeğinizin size bu kadar yapışık olması sizin d çok kaygılı olduğunuzu gösterebilir. öncelikle kendi kaygılarınızı gidermek için yardım alın. sizin kaygılarınız azaldıkça çocuğunuz da rahatlayacaktır ve sizden giderek dah bağımsız olacaktır
özlem
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.