Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Genel Konular > Hamilelik Öncesi Dönem
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 2.gebelik için en uygun zaman
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kapalı Konu2.gebelik için en uygun zaman

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1 15161718>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Gldn Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 466
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Kas 2011 Saat 16:35
PigPigPig
Yukarı Dön
sedesa Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye
Simge

Puanlar: 2647
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Ara 2011 Saat 15:58
merhaba... ben 35 yaşındayım ve 6 yaşında bir oğlum var.... biz de ikinci çocuk yapmaya karar verdik... biraz fazla olacak araları eğer herşey planladığımız gibi olursa.... biraz daha az olsun isterdim.. ama artık yapacak bişey yok...  bir an önce başlamak haricinde LOL
Benim de zamanım yeni gelmiş demek ki...Aslnda eşim isteseydi ben çoktan yapmış olurdum herhalde..
Yukarı Dön
aibü Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Puanlar: 189
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Ara 2011 Saat 21:12
oğulm martta 6 yaşını dolduracak. ben özelde çalıştığım için anneliğimin ilk 3,5 yılı(oğlum kreşe başlayana kadar yani) vicdan azabıyla geçti. ne doğum iznimi kullanabildim, ne de etkin şekilde süt izinlerimi. haliyle oğlum doğru düzgün anne sütü de alamadı. halbuki sütüm de çoktu. yaşım 31. şimdi ikinci bebeği de istiyoruz hem eşim hem de ben. ama aynı şeyleri yaşamaktan korktuğum için icraata yanaşmıyorum. sonuçta yaşadığım sıkıntıyı, vicdan azabını ben bilirim. o yüzden o kadar kararsızım ki anlatamam. son zamanlarda zihnim bu konuyla çok fazla meşgul. ayrıca oğlum epey büyümüş olmasına rağmen, kardeş kıskançlığı yaşayacağının sinyallerini de verdi. bilg.dan bebeklik fotoğraflarına bakarken ben onları sevdikçe kıskandı. "sevme onları, ne kadar çirkinler" dedi Confused. diğer taraftan rahata da iyice alıştım. ne yapacağım bilmem Unhappy

Yukarı Dön
sedesa Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye
Simge

Puanlar: 2647
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Ara 2011 Saat 23:39
Orjinalini yazan: aibü aibü Yazdı:

oğulm martta 6 yaşını dolduracak. ben özelde çalıştığım için anneliğimin ilk 3,5 yılı(oğlum kreşe başlayana kadar yani) vicdan azabıyla geçti. ne doğum iznimi kullanabildim, ne de etkin şekilde süt izinlerimi. haliyle oğlum doğru düzgün anne sütü de alamadı. halbuki sütüm de çoktu. yaşım 31. şimdi ikinci bebeği de istiyoruz hem eşim hem de ben. ama aynı şeyleri yaşamaktan korktuğum için icraata yanaşmıyorum. sonuçta yaşadığım sıkıntıyı, vicdan azabını ben bilirim. o yüzden o kadar kararsızım ki anlatamam. son zamanlarda zihnim bu konuyla çok fazla meşgul. ayrıca oğlum epey büyümüş olmasına rağmen, kardeş kıskançlığı yaşayacağının sinyallerini de verdi. bilg.dan bebeklik fotoğraflarına bakarken ben onları sevdikçe kıskandı. "sevme onları, ne kadar çirkinler" dedi Confused. diğer taraftan rahata da iyice alıştım. ne yapacağım bilmem Unhappy

Benim oğlum da mayısta 6 yaşını dolduruyor... kardeş istiyorum diye tutturmuyor... ama galiba ona kardeş vermenin yanısıra ben de istiyorum ikinci bir bebek... biz ancak yeltenmeye yelteniyoruz 2. bebeğe.... uygun şartlar çok önemli.... ama bu şartlar hiçbir zaman çok çok uygun olamiyor sanırım...

Ama bazen neden yaşadığımızı unutmamak gerekir diye düşünüyorum. Bilmiyorum yani iş benim için araç sadece... ayrıca işim de onu araç haline getirmeme de müsait ....

Ama yine de çok yalnızdım ilk doğumumda... geçmişi hatırladıkça kendime acıyorum bazen... ama hatırımda hep güzel zamanları kalmış... eşsiz zamanlardı.... hayatımda yaptığım en güzel şeydi oğlumu dünyaya getirmek ve onunla 15 geçirebilmek... zamanlaması buna uygundu.... ücretsiz izin aldım falan filan... ama 2.de böyle bir lüksüm olamayacak....  yine de bir şekilde olacak diye inanıyorum....

Yukarı Dön
burak7 Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

Puanlar: 2754
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Ara 2011 Saat 10:24
benim oğlum kasım 2007 doğumlu. 4 yaşını daha yeni doldurdu. 17 haftalık hamileyim. 2. çocuğu hep çok istedim, ancak eşimi ikna etmek kolay olmadı. sonunda ona bir kereden hiç birşey olmaz diye yumurtlama günümde kandırdım. ve hamile kaldım. eşim aslında 2. çocuğu benden çok istiyordu ama korkuları vardı. şimdi çok mutlu. bir kızımız olacak ve abisiyle arasında 4.5 yaş farkı olacak. güzel bir yaş farkı bence. oğlum ilk okul 1. sınıfa başlayınca kızım 1.5 yaşında olacak.
Yukarı Dön
aibü Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Ara 2011 Saat 10:51
Orjinalini yazan: burak7 burak7 Yazdı:

benim oğlum kasım 2007 doğumlu. 4 yaşını daha yeni doldurdu. 17 haftalık hamileyim. 2. çocuğu hep çok istedim, ancak eşimi ikna etmek kolay olmadı. sonunda ona bir kereden hiç birşey olmaz diye yumurtlama günümde kandırdım. ve hamile kaldım. eşim aslında 2. çocuğu benden çok istiyordu ama korkuları vardı. şimdi çok mutlu. bir kızımız olacak ve abisiyle arasında 4.5 yaş farkı olacak. güzel bir yaş farkı bence. oğlum ilk okul 1. sınıfa başlayınca kızım 1.5 yaşında olacak.
allah sağlıkla tamamına erdirsin inşallah.

Yukarı Dön
aibü Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Ara 2011 Saat 10:54
Orjinalini yazan: sedesa sedesa Yazdı:

Benim oğlum da mayısta 6 yaşını dolduruyor... kardeş istiyorum diye tutturmuyor... ama galiba ona kardeş vermenin yanısıra ben de istiyorum ikinci bir bebek... biz ancak yeltenmeye yelteniyoruz 2. bebeğe.... uygun şartlar çok önemli.... ama bu şartlar hiçbir zaman çok çok uygun olamiyor sanırım...

Ama bazen neden yaşadığımızı unutmamak gerekir diye düşünüyorum. Bilmiyorum yani iş benim için araç sadece... ayrıca işim de onu araç haline getirmeme de müsait ....

Ama yine de çok yalnızdım ilk doğumumda... geçmişi hatırladıkça kendime acıyorum bazen... ama hatırımda hep güzel zamanları kalmış... eşsiz zamanlardı.... hayatımda yaptığım en güzel şeydi oğlumu dünyaya getirmek ve onunla 15 geçirebilmek... zamanlaması buna uygundu.... ücretsiz izin aldım falan filan... ama 2.de böyle bir lüksüm olamayacak....  yine de bir şekilde olacak diye inanıyorum....

benim anneliğimin ilk günleri, en güzel zamanları vicdan azabıyla geçti. o kadar yıprandım ki busüreçte anlatamam. o günlerin etkisi hala da tam geçmiş değil üzerimden maaalesef. ve ben bir bebeğim daha olursa aynı şeyleri yaşamaktan acayip korkuyorum. ömrümden ömür gitti çünkü.

Yukarı Dön
burak7 Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

Puanlar: 2754
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Ara 2011 Saat 11:02

Orjinalini yazan: burak7 burak7 Yazdı:

allah sağlıkla tamamına erdirsin inşallah.

amin..teşekkür ederim
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1 15161718>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.