Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Psikiyatri Uzmanı Dr. Özlem Mestçioğlu > Diğer Sorular
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - kızımın arkadaşına aşırı düşkünlüğü
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli Forumkızımın arkadaşına aşırı düşkünlüğü

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
ayse76 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 78
Mesajın Direkt Linki Konu: kızımın arkadaşına aşırı düşkünlüğü
    Gönderim Zamanı: 03 Ara 2010 Saat 22:24
kızım 3yaş 2 aylık.kuzeni de 4.5 yaşında..ve sürekli olarak onun etkisinde kalıyor.kuzeni bencil bir çocu.paylaşmayı bilmiyor,b,ir oyuncak aldıgında kesinlikle kızıma el sürdürtmüyor..kızım ise tüm oyuncaklarını ve kitaplarını paylaşıyor...kuzenine sen de paylaş dediğimde ise karşı çıkıyor..annesi de yani kızkardeşim de kızını bu konuda uyarmıyor.oyunları hep bu büyük kuzen yönlendiriyor.kızımın elinden kendi begendiği oyuncagı alıp bi başka oyuncak veriyor.kızım hayır dediğinde bu sefer cekiştiriyor.ben cocukların arasında paylaşım olmasını gerektiğini söylediğimde ablam da çocuklara karışma diye bana bagrıyor ve tartışma cıkıyor.kızımın bazen ezildiğini ve yönlendirildiğini düşünüyorum...ve çok üzülüyorum..kızım kuzeninin kötü huylarını alıyor.git annene vur diyor ve kızım gelip bana vuruyor...ne yapacagım ben?? bir de kızkardeşim sürekli sigara içen biri..gecenlerde benim kızımda ben de sigara içicem dedi,çok üzüldüm ve sinirlendim.ablama yapma etme demek kar etmiyor..bu aralar da mecburen onunla ve kızıyla kalmak durumundayım.onların yanından ayrıldıgımda kzıım bu kötü huyları da bırakır mıacaba bana el kaldırmak,kuzeninin sözünü dinleyerek hareket etmek gibi davranışları...

Düzenleyen ayse76 - 03 Ara 2010 Saat 23:16

Yukarı Dön
özlemmestçioğlu Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 1320
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Ara 2010 Saat 09:45
kızınız onunla ve benzer çocuklarla mücadele etmeyi öğrenmek durumunda, bu yüzden müdahle etmmek daha doğrusu, ancak kızınızı kreşe göndererek farklı çocukları tanıma ve onlarla ilişk kurma şansı vermeniz çok yararlı olur
özlem
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.