Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Dört aylık bebeğe astım teşhisi
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Dört aylık bebeğe astım teşhisi

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Radicaledward Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 1
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Radicaledward Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Dört aylık bebeğe astım teşhisi
    Gönderim Zamanı: 25 Haz 2018 Saat 09:26
Merhabalar Kadir Hocam,

Dört aylık bebeğim iki haftadır öksürüyor. Daha önce iki defa doktora götürdüm, ciğerlerinden ses gelmediği için serum fizyolojik ve bol emzirme tavsiye ederek gönderdiler. Fakat üç dört gündür öksürüğü şiddetlendi, adeta ataklar geçirmeye bşladığı için dün tekrar götürdüm. Ciğerlerini dinleyen doktor hafif ses geldiğini söyleyerek ventolin, yine başka bir ağız spreyi (bunu iki hafta kullanmamız gerekiyormuş, fakat maalesef adını hatırlaymıyorum) ve bir de burun fısfısı verdi. Evde alerjik bünyeli kimse var mı diye sordu. İki kızım (büyüğü 7, küçüğü 3 yaşında) da uzun süredir öksürüyorlar. O zaman bu bebeğe de alerjik diyebiliriz, hatta ASTIM diyebiliriz dedi. Eğer ateşlenirse de antibiyotiğe başlamamız gerekecektir diye de ekledi.

Ben iki kızımı yurtdışında doğurdum ve büyüttüm. Öksürük ve bronşit çok sık yaşadığımız şeylerdi. Oradaki doktorumuz bize bronşit oldukları zamanlarda ventolin ve illiadin muadili ilaçlar dışında bir şey vermezdi. Ama ondan çocuklarım için hiç alerjik lafını işittiğimi hatırlamıyorum. Hele hele astımı hiç. Bu teşhisleri koymak bu kadar kolay mı Hocam? Dört aylık bebek öksürdüğü için astımlı mı sayılır? Bebeğimin öksürüğü için siz ne tavsiye edersiniz?

Tavsiyeleriniz için şimdeden çok teşekkür ederim.
Radical Edward
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 112765
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Haz 2018 Saat 17:39
Bakin senelerden beri anlatiyorum....
2006 yilindan itibaren, GSK ilac firmasi; butun dunyada, doktorlari rusvetlerle, seyahatlarla kandirarak, bir
 "Astim" furyasi baslatti… Bu sayede; butun dunyada oksuren HER cocuga; Ventolin kullanildi.. 
Turkiye'de de, 2006 Kurban Bayraminda, 300 doktor, Navigator of The Seas gemisi ile 1 haftalik Karayip 
gezisine goturuldu. Ondan sonra da; Turkiye'de de, Astim salgini basladi... 
GSK firmasi, 3-4 sene evvel yaptigi uc-kagit ortaya cikinca, butun dunya ulkelerinden OZUR DILEDI.....
TURKIYE HARIC!!!  Zira Turkiye'den, basta Saglik bakanligi ve Universiteler olmak uzere hicbir sikayet 
olmadigi gibi, "Kraldan cok Kralci" doktorlar sayesinde, Ventolin, ve Flixotide, Nasocort, Pulmicort gibi 
kortizonlu spreylerin satisinda, bilakis patlama oldu..  GSK boyle enayi bir ulke bulmus, niye  ozur dilesin??
"Uyandirmayin kerizi" hesabi, ayni yalanlarina devam etti.. 
Turk cocuk doktorlarinda ise, zerre AHLAK mevhumu olmadigi icin, hala bu kaziklari atmaya devam
 etmektedirler..
Her ne kadar, benim hakaretlerim sonucu artik eskisi kadar; her oksurene,  Astim teshisi konmasa da; ayni
ilaclar baska teshisler adi altinda gene aynen verilmektedir. Turk doktorlarinda; biraz utanacak surat olsa
bu kadar yuzsuzcene bu sahtekarliklari yapmazlar.. Ha, bu arada sorarsaniz, hepsi siki solcudur ama, 
Kapitalizmin en buyuk oyuncusu olan ilac firmalarinin assagilik usakligini yapmaktan zerre gocunmazlar..  
SAKIN o assagilik doktorlarin soyledigi hicbir seye kanmayin... Bu namussuzlarin hic Grip teshis ettiklerini gordunuz
veya duydunuzmu???
Eski mailleri okuyun... Bilhassa; "Sahtekarilign 3 Safhasini" cok iyi ogrenin.. 
Sadece, Serum fiz, gerekirse, sicak su buhari uygulayin..
Bebekler icin Ventolin surup son derecede tehlikeli bir ilacdir. Tasikardilere ve ani kalp durmalarina sebep olabilir.
Birde buna, Turk doktorlarinin ilac dozlarini bilmemelerini ekleyin, durumun vahametini anlarsiniz.. 

4 aylik cocukta Astim ha!!!!!!! 

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 25 Haz 2018 Saat 17:41
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.