Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > İshal & Kabızlık & Kusma
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Kusma
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli ForumKusma

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Mamafi Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 196
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Mamafi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Kusma
    Gönderim Zamanı: 21 Ağu 2017 Saat 00:07
Kadir bey kızım 8 yaşında. Sabah bulantıyla uyandı. Kustu gün içinde çokça. Ama sizden dolayı tecrübe edındım. Müdahale etmedım babasına da ettırmedım. Çok halsız yuruyemıyordu bıle. Ateş 38 ilerde.. Ne zaman ki büyükanne ve babası zıyarete geldı olan oldu. Ağlamaya nazı artırmaya başladı. Bulantıdan uyuyamıyorum dıye. Metpamıd verdım etkı etmedı. Sizin önerdıgınız vişne soda yı yaptım kustu. Söz gecıremedım hastaneye götürdü babası. Boğaz temız. Izotonık serum ıcıne metpamıd ve buscopan. Antıbıyotk de vardı ama yaptırmadım. Hatta fılm de yazmış çektırmedım. Güya biraz?? enfeksıyon Varmış. Klamoks debrıdat ve motılıum verdı almadım. TAHLILLERI BUNLAR HOCAM
https://i.hizliresim.com/9dOZ93.jpg
https://i.hizliresim.com/gWBM4R.jpg

Düzenleyen Mamafi - 21 Ağu 2017 Saat 00:13
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113113
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Ağu 2017 Saat 04:11
Goruyorsunuz degilmi,Turkiye'de Ozel Hastaneler, nasil da; HARAMI ceteleri gibi calisiyorlar..
1- Hastaneye gelen HER HASTA, haybeden bir sebeple Laboratuvara gonderilir.
2- Hastane icindeki SAHTEKAR Laboratuvar;  cocuk kan degerleri yanina, ERISKIN "Referans araliklarini"
yazar ve HER COCUK,  WBC yuksek, HGB dusuk  "mus" tablosu ile doktora gider.
3- Doktor bu tahlili bahane edip,  bir cuval ilac yazar.
4- Verilen ilaclarla; ilk gunlerde "Sahte bir iyilik hali" olusur.. Tam da ucretsiz kontrol suresi gectiginde,
cocuk ilk seferden daha beter hasta olur..
VE..... Bu sekilde, bu kumpasin icine dusmus olanlar, bir turlu iyilesemezler, devamli doktorlara tasinirlar. 

Yukarı Dön
Mamafi Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Puanlar: 196
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Mamafi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Ağu 2017 Saat 11:47
Hocam damardan aldığı metpamid le çok rahatladı. Hemen açıldı bişeyler yedı içtı. Uyudu sabaha kadar delıksız. Bunlar da bu durumda olan çocukları rahatlatıyor. Sonra etrafınızdakıler bak gördün mü sabahtan berı goturseydın dıyorlar!! antıbıyotk verdırmedım dedım ben de onu alsa ishale dönerdı. halsizliğe ıyı geldı dıye kendımı savunuyorum.

Düzenleyen Mamafi - 21 Ağu 2017 Saat 11:59
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113113
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Ağu 2017 Saat 18:33
Emedur100 fitil uygulamak daha pratiktir.. 
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.