Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Genel Konular > Evlilik & İlişki
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - İletişimi Kesintiye Uğratan Düşünce Tuzakları
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

İletişimi Kesintiye Uğratan Düşünce Tuzakları

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
asenabil Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 1
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı asenabil Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: İletişimi Kesintiye Uğratan Düşünce Tuzakları
    Gönderim Zamanı: 18 Ağu 2016 Saat 10:11
Kişiler Arası İlişkiler Psikoterapisi: Hepimiz zaman zaman başka insanlarla olan ilişkilerimizde yanlış anlaşılma, kendimizi yeterince ifade edememe ya da karşı tarafın duygularını incitme gibi kaygılar yaşarak geri çekildiğimizi fark ederiz. Bazı durumlarda açığa çıkması kabul edilebilir bu geri çekilme davranışı yaşamımızın bütününe yayılarak temel bir davranış örüntüsü haline geldiğindeyse pasif agresif iletişimin ana merkezi haline geliriz.unutmayınız ki .... olarak daim her türlü psikolojik sorunda yanınızdayız. Ayrıntılı bilgi için .......ziyaret ediniz. Kendimize ve çevremize mutsuzluk yaratabilecek bu iletişimsizlik hali kalıplaşmaya müsait bazı düşünce tuzaklarından beslenebilir. İşte bunlardan bazıları

1) Tartışmaktan kaçınma: Tartışmanın duygusal ağırlığını kaldıramam, bu yüzden tartışma potansiyeli taşıyan ortamlardan uzak kalmalıyım ya da sessiz olmalıyım

2) Duygusal bastırma: Mantıklı olan duygularımı söylemem ve içimden geleni yapmam çünkü kontrolümü yitirebilirim. Duygularımın tamamına hakim değilim ve ne düşündüğümü tam olarak bilmiyorum, emin olana kadar susmlalıyım. Kendimi tam anlamıyla ifade edebileceğimi ve karşı tarafın tam olarak ne düşündüğümü ve hissettiğimi anlayamayacağını biliyorum. Bu yüzden kendimi ifade etmemeliyim

Onaylanmamaktan korkmak. Kendimi açarsam ve duygularım kabul görmezse hayal kırıklığına uğrarım. Düşündüklerim yüzünden beni acımasızca eleştirecek ve ben kendimi haksızlığa uğramış hissedeceğim. Umutsuzluk Ne şekilde konuşursam konuşayım beni anlamayacak. Beni kimse anlamaz ki zaten, ne diye konuşacağım. Benim ne düşündüğümdense onun ne istediği önemli. Ben değil o konuşsun. Beni tanıyorsa ne hissettiğimi anlamış olmalı. Bu düşündüklerimi söylersem yarın öbür gün arkamdan konuşabilir ya da bana özel şeyleri başkalarına anlatabilir

Alıntıdır..

Link vermek ve reklam yapmak yasaktır..

Düzenleyen Gamze - 18 Ağu 2016 Saat 15:04
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.