Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Genel Konular > Bebeğim & Çocuğum Hakkında > Ek Gıda & Beslenme & İştah
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - inek sütü
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kapalı Konuinek sütü

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <123
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
botag Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 691
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Şub 2008 Saat 12:23
Benim doktorum da 1 yaşına kadar kesinlikle nek sütü yok dedi.Hatta yasak olan sadece 2 şey var dedi.inek sütü ve bal.onun dışındaki herşey serbest dedi.Ben de 1 yaşına kadar formül süte devam edeceğim.Smile
Yukarı Dön
duygu07 Açılır Kutu Gör
Elmas Üye
Elmas Üye
Simge

Puanlar: 7483
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Şub 2008 Saat 12:34
Orjinalini yazan: botag botag Yazdı:

Benim doktorum da 1 yaşına kadar kesinlikle nek sütü yok dedi.Hatta yasak olan sadece 2 şey var dedi.inek sütü ve bal.onun dışındaki herşey serbest dedi.Ben de 1 yaşına kadar formül süte devam edeceğim.Smile

Burcu hatta sen de bilirsin keçi sütü daha iyiymiş özel çocuklara. Ama keçiyi nerde bulcan değil mi?
Sen benim yazdıklarımı mutlaka duymuşsundur.
Yukarı Dön
KEREMIM Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Puanlar: 100
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Şub 2008 Saat 00:02
arkadaslar inek sutu alerjisi ve belirtileri ile ilgili Benal Hoca gecen hafta kosesinde yazmisti....asagidaki linki tiklayarak okuyabilirsiniz...
Omrum
Yukarı Dön
srp_kmy82 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 28
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Oca 2012 Saat 19:42
8 aylık kızm direk vermsemde yemeklerde kullnıyorum günlük süt
Yukarı Dön
munetr Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Puanlar: 2
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Mar 2012 Saat 15:17
Formül süt, Devam sütü, Pastörize kutu sütler, Günlük sütler, 10gün dayanan günlük sütler?, çocuk sütleri, organik sütler ama kutu içinde?, çiğ yani açık sütler ( ineklere ne yapıldığı bilmediğimiz- sütü artsın diye iğne yapılıyormuş, ne yediklerini bilmediğimiz ama NOSTALJİK açık sütler)...

Sizler hangisine güveniyorsunuz? organik denilenler gerçekten organik mi acaba? sertifikaları oluyormuş ama...Fikirlerinize ihtiyacım var..

munetr
Yukarı Dön
hmsrgzm Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Puanlar: 6
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Nis 2012 Saat 11:27
merhaba anneler..ben hemşireyim..ve uzun süre çocuk servisinde kadın dogumda çalıştım..dolayısıyla pçocuk polklinikleri ve servislerle birebir haldeydim ve işin içinde nelerinn döndüğünü iyi biliyorum..tandııgım 7çocuk doktoru var meslek hayatımda ve bunların mesleki ahlakını yaklaşımlarını degerlendirğim zamanda malesef ....
OĞLUM memeyi bıraktı ben 7.aydan sora UHT kutu yarım yağlı pastrorize sütlerine başladım daha önceleride sütüm yetmediği zaman sma kullandım sonuçta mamalarda inek sütünün suyunun uçurulmuş hali ..süt kansızlık yapmıyor et yememek yeterli demiri alamayan cocuklarda kansızlık oluyor keçi sütününde fazla kullanılmasından kansızlık oluyor..mamalar masum degıl fazla mıktarda demir var birsürü madde..süt tozu..gerçği varken suyla sulandırılan tozlara hiç gerek yok..
Malesef firmaların teklif ettiği hediyeler tatiller ve imkanlar için ilaçlara yaptıkları gibi mamalarada hastalara inandırıcıklarıyla aldırıyorlar..bizlerde inek sütüyle büyüdük çok şükür saglıgım yerind sağlıkçı oldum..ayrıca sormak lazım bu mamaları neden bizim ülke üretmiyor hem bakın başka ülkeler satıyor bizlere..???
DRLAR KENDİ ÇOCUKLARINA TORUNLARINA VERDİRMİYORLAR AMA GELEN HASTALARA AÇ MAMA BASLICAZ DİYORLAR MARKA ADIDA VERİRLER..ben bebege demir ilacı hastalıkta tahlilsiz antibiyotik hemen mama diyen dr lardan korkun derim....
sevgiler..
BİTANEM EMİRİM
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <123
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.