Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Tanışma / Muhabbet > Çalışan anneler
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - bebeğime annem mi kayınvalidemmi bakacak?
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

bebeğime annem mi kayınvalidemmi bakacak?

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
breeze85 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 1
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı breeze85 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: bebeğime annem mi kayınvalidemmi bakacak?
    Gönderim Zamanı: 26 Nis 2013 Saat 12:30
Ben şuan hamileyim.Doğum sonrası inşallah 8.ayına kadar bebeğimin yanında olacağım.Ancak daha sonra işe başlamaya mecburum.Bebeğim iki tarafında ilk torunu olduğu için annem de kayıvalidem de bebeğe bakmaya hevesliler.Aralarından birini seçerken diğerini kırmadan nasıl yaparım diye düşünüp duruyorum.Bu düşüncemi eşimle paylaştığımda 1er hafta dönüşümlü baksınlar dedi.Ama netten okuduğum yazılarda bebeğin güven duygusu 0-3 yaş da oluştuğu için sabit bir bakıcısı olması gerektiğini söylüyorlar.Bana kalırsa annem baksn isterim.Sonuçta çocuğumu nasıl yetiştirmek istiyorsam anneme şöyle yap böyle yap diyebilirim.Ama kayınvalideme nasıl diyebilirim ki...Şöyle de ters bir durum var ki elimi ayağımı bağlıyor ve o yüzden eşime bişey diyemiyorum.Kayınpederim 14 yıl önce ölmüş.Benim doğum iznimin bittiği ayda görümcem evlenecek ve kayınvalidem tek başına kalacak.Dolayısıyla ona moral olsun diye eşim kayınvalidemin bakmasını isteyebilir.Bir de annemlerde köpek var küçük süs köpeği belki onuda bahane edebilir.O yüzden şimdilik dönüşümlü bakmalarına tamam dedim ve sabit bakanı olsun olayına girmedim bu nedenlerle.Çok uzun anlattım ama bana daha iyi yardımcı olabilmeniz açısından.Ne olur yardım edin sizce ne yapmalıyım?
Yukarı Dön
gugguludaglarguggulu Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Puanlar: 184
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı gugguludaglarguggulu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Nis 2013 Saat 15:33
annenin bakmasio daha yerinde ama hem kopek varmis hemde kayinvalidenin bebegine bakma nedenlerini cok daha ioyi aciklamissin.yani mantiklisi kayinvaliden.bakarsion kayinvalidenin bebegin uzerindeki tutumuna.hosuna giderse devam edersin .gitmezse annene baktirirsin.hem dogumdan sonra 8.aya kadar...ooo cok var.o zamana kadar daha cooookkk kararin degisir.hayirli saglikli bebegin olur insallah
Annem
Yoklugun icimde bir kor
Cekilmiyor hasretin annemm
Seni nasil ozledim annem
Bir bilsen....
Yukarı Dön
mürur Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 140
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı mürur Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 May 2013 Saat 01:07
öncelikle bu sorularla zihninizi meşgul edip kendinizi ve hamilelik döneminizi heba etmeyin derim.8 ay uzun bi süre düşünüp karar vermek için...zaman belkide kararlarınızı size değiştirticek.köpek besleme olayı dışında annenizin bakması daha iyi...yalnız size yakınsa zaten evinize gelmicek mi anneniz??bebeğinizi hergün taşımayın derim annenize...tabiii şartlarınızı bilmediğim için böyle düşündüm.belkide anneniz bakamayacak ve otomatikmen kayınvalde bakacak.herşey olabilir...aynı durumu kardeşim de yaşadı ondan biliyorum.biraz kırgınlık oldu ama sonunda şartlar kayınvaldeyi gerektirdi ve kreşe kadar da o baktı.emin olun hepsi hemen unutuluyo.sonuçta bebeğiniz ikisi için de çok değerli herkes anlayışla karşılayacaktır kararınızı.burda önemli olan önce kendi içinizin rahat olması.anne huzurlu olursa çevreside olumlu etkilenir tabiii başta bebeğiniz...Wink
Yukarı Dön
menekse Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 20
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı menekse Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Eki 2014 Saat 10:16
Merak ediyorum şuanda artık bebeğe kim bakıyor?
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.