Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Genel Konular > Hamilelik Öncesi Dönem
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - gebelik testi
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

gebelik testi

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1 456
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
eileen Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 0
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı eileen Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Ağu 2012 Saat 02:30
Milenaaa,,,
ağzın bal yesin canım yaa,bugün bir arkadaşım da aynısını dedi..hayırlısı bakalım..ayrıca bugün bulantım oldu ama yediğim tatlılardan da olabilir..:) herkesin bayramı kutlu olsun bu arada :) salı günü adet günüm,,çarşamba günü kan testi yaptırıcam.hemen paylaşıcam sizinle,inşallah Allahım hepimize sağlıklı,hayırlı,güzel evlatlat nasip eder :)
Yukarı Dön
eileen Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı eileen Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Ağu 2012 Saat 16:35
evet,bugün adet günüm,sabah karnım ağrıdı,korktum bi ama daha gelmedi :) bekliorum bakalım,şu anda hiçbirşey yok,sadece sağ kasığımda hafif bir sızlama var , Allahım hayırlıysa nasip etsin inşallah :)
Yukarı Dön
gokceber Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 1
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı gokceber Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Oca 2013 Saat 23:12
Gebelik testi yaparken anlamak icin kanda veya idrarda baktirabilirsiniz. Kandaki sonuc her zaman daha guvenilir. Ama mesela ben erken baktirmistim ve kanda bile cıkmamisti. Bir hafta sonra baktirdigimda hamileydim!! Su web sitesine goz atarsaniz bu konuyu cok detayli anlatmis: 

İzin almadan link vermek yasaktır.... 

Düzenleyen Gamze - 27 Oca 2013 Saat 14:17
Yukarı Dön
hümeyra Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı hümeyra Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Şub 2013 Saat 00:59
Off catlicam meraktan nasil beklicem ayin besini yapsam cikarmi ki
Yukarı Dön
kristal Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 2
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı kristal Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Eyl 2014 Saat 02:18
Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım. Ebru tanımıyorum sizi ama umarım kısa sürede tanışırız. Hamilelik testi sonuçlarınızı bende takip ediyor olacağım. Herkese iyi forumlar
Yukarı Dön
yasemin Açılır Kutu Gör
Kıdemli Moderatör
Kıdemli Moderatör

Puanlar: 107177
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı yasemin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Eyl 2014 Saat 21:14
19 Mar 2012  yani aradan iki sene gecmis ebusun  bir erkek oglu oldu ve krese basladi ...............

Yukarı Dön
AileHekimiAlışveriş Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Puanlar: 3
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı AileHekimiAlışveriş Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Eki 2023 Saat 20:00

Merhaba, adet düzensizliği ve gecikmesi birçok farklı sebepten kaynaklanabilir ve her zaman gebelik belirtisi olmayabilir. Gebelik testleri genellikle oldukça doğru sonuçlar verir. Ancak, testin ne zaman yapıldığına bağlı olarak, bazen yanıltıcı sonuçlar alınabilir. Örneğin, test çok erken yapıldıysa, gebelik hormonu hCG henüz yeterli seviyeye ulaşmamış olabilir ve test negatif çıkabilir.

Gebelik testi genellikle adet gecikmesinden bir hafta sonra yapılmalıdır. Ancak, şüpheli bir ilişkiden 10-12 gün sonra bile yapılabilir. Eğer ilk yapılan test negatif çıkar ve adet olmazsa 3-5 gün sonra test tekrarlanabilir.

Bu nedenle, adet gecikmeniz ve düzensizliğiniz devam ediyorsa, bir sağlık profesyoneli ile görüşmenizi öneririm. Kendinize iyi bakın! 😊

Aile Hekimi Alışveriş
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1 456
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.