Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Genel Konular > Bebeğim & Çocuğum Hakkında > Emzirme & Anne Sütü
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Süt sağma makinesi tavsiyelerinizi bekliy
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kapalı KonuSüt sağma makinesi tavsiyelerinizi bekliy

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
esila ceylinim Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 7
Mesajın Direkt Linki Konu: Süt sağma makinesi tavsiyelerinizi bekliy
    Gönderim Zamanı: 21 Ağu 2011 Saat 12:32
merhabalar bebeğim 2,5 aylık beni emmeyi bırakıyor son çare sağıp vermek göğüs sağma makinası almak istiyorum biraz araştırdım ürünleri gördüm fakat işlevi konusunda bilgi sahibi değilim hangi makina iyi tavsiyelerinizi bekliyorum
Yukarı Dön
Gülsen Açılır Kutu Gör
Moderatör
Moderatör

Yazıldığı gibi okunur:)

Puanlar: 13226
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Ağu 2011 Saat 13:02
Merhaba canım konunu uygun başlığa taşıdım Smile

Bende kullandım emzirdiğim dönemde sağma makinesi en güzeli bebeğin emmesi ama emmeyince de sağmak en mantıklı olanı ama sana ilk tavsiyem öncelikle bebeğini emzirmeye çalış bunun için değişik yollar dene. Sakin ortam ,ninni söyleme , kucakta zıplata zıplata bununla ilgili bir çok topik var aslında . Böyle söylememin en büyük nedeni hiçbir makine bebeğin uyardıpı gibi uyarmaz anneyi makine ile seninde biraz daha fazla çaba harcaman gerekir ama şu da bir gerçek benim bir arkadaşım sadece sağarak 22 ay anne sütü verdi oğluna bunun 9 ayı neredeyse sadece anne sütü aldı oğlu tabi 1-2 kilo fazlalık kaldı üstünde ama onuda sonra verdi.Birde sağdığın sütü verdiğin biberon çok kolay bir biberon olursa emmeyi hepten bırakabilir Dr... diye bir marka vardı gaz önleyici biberonu küçük aylardaki bebekler için oldukça ideal.Smile

Ben çift sağımlı bir elektrikli makine kullanmıştım oldukçada memnundum. ama şimdi belki daha kalitelileri çıkmıştır ben benimkinin bir resmini eklerim buraya canım  Smile
Yukarı Dön
esila ceylinim Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Puanlar: 7
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Ağu 2011 Saat 13:15
teşekkür edrim hala uğraş veriyorum bi önceki yazımda görmüşsünüzdür bebeğim emmiyor başlıklı uyku arasında bile reddediyor biberon hiç kullanmadım manuel pompayla sağıp kaşıkla içirdim hep nedense uyku arasında sol göğsümü alıyor sağı almıyor ağlamaya başlıyor sol içinde biraz uğraşınca alıyor açlıktan çığlık çığlığa ağlıyor amöa yine de almıyor en iyisi sağmak dedim artık tabi yine uyku arasında denemeye devam edeceğim her türlü mücadeleyi verdim son çare diye başvurdum artık  o kullandığınızın markasını vermeniz mümkünmü peki

Yukarı Dön
Gülsen Açılır Kutu Gör
Moderatör
Moderatör

Yazıldığı gibi okunur:)

Puanlar: 13226
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Ağu 2011 Saat 13:22
Ameda marka pompa kullandım canım resim aradım şimdi sana nette ben 2009 da almıştım şimdi biraz değişmiş görüntüsü ama ekliyorum ben çok memnundum işim bitince Bursa da bir arkadaşıma yolladım oda işi bitince bana telefon ederek başka bir arkadaşına yollamış keşke elimde olsa resmini ekleyeyim

buydu benim kullandığım sağımı güzel 3 kişi denedik hala da kullanıyor giden arkadaşta memnun ama benim bir arkadaşım hastane tipi almıştı o çok güzel performans veriyormuş birde bu hastane tipleri kiralanıyor sanırım onuda bir araştır istersen Smile

Bebeğin içinde sakın canını sıkma benim büyük oğlumda 2 aydan sonra zorla emdi sütüm yok değildi eminim ilk aylar 2 şer kilo aldı çünkü ama emmek istemedi işte nasip herşey hiç canını sıkma Allah sağlık versin onlara başka birşeyin önemi yok  Star
Yukarı Dön
BegumMidilli Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 2
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Eki 2013 Saat 16:36
merhaba,
biliyorum konu çok eski ama benim gibi burayı yeni keşfeden arkadaşlara yardımıcı olmak amacıyla yazıyorum...
arkadaşlar ben ilk olarak ch...o göğüs pompasını kullanmıştım. kullandığım ilk günden beri hiç ama hiç fayda görmedim o aletten. ya sütümü çekmedi ya çekerken çok fazla acıttı zamanla göğsümü yara yaptı.sonunda doktoruma başvurdum bana k...tın göğüs pompasını önerdi ve acıdan kurtuldum. o kadar gerçekçi emiyorki herhangibir acı dahi hissetmiyordum. ben yaklaşık 6 ay önce süt sağmayı bıraktım ama hala k...tı öneririm piyasada bu konudaki en iyi marka bence...

Düzenleyen Gamze - 01 Eki 2013 Saat 22:17
Yukarı Dön
gulekmen Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Puanlar: 1
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Şub 2014 Saat 11:13
Reklam.icin moderatorlerden izin almalisiniz......

Düzenleyen yasemin - 15 Şub 2014 Saat 20:41
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.