Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Genel Konular > İkiz Anneleri
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - İKİZLERİN DOĞUMU
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kapalı KonuİKİZLERİN DOĞUMU

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
yeşim Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

Süper Anne

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 4345
Mesajın Direkt Linki Konu: İKİZLERİN DOĞUMU
    Gönderim Zamanı: 02 Nis 2009 Saat 10:22
İkizlerin Doğumu

İkizlerin çoğu belirlenen zamandan bir süre önce doğar.

İkiz normal doğumu doğumu genellikle rahat ilerler. Yine de sezaryen ikiz doğumunda daha yaygındır. Bebeklerin biri ya da ikisi yanlış bir pozisyonda olabilir çünkü bu kendilerine yer bulmanın tek yoludur.

Bebeklerin biri ya da ikisi ters durabilir, yani önce ayakları gelir. Genellikle, bir bebek rahime çapraz uzanır, bu durumda sezaryen gereklidir. Ayrıca bebekler tek bir bebekten daha güçsüz ve küçük olabilirler, bu yüzden onları en az yoran yol olarak sezaryen sıklıkla seçilir.

İkiz hamileliği boyunca, jinekoloğunuzu daha sık göreceksiniz ve hamileliğin, doğum öncesinin ve doğumun her yönü dikkatlice incelenecektir.

• Korkulan konulardan birisi de ikiz gebeliklerde doğum sonrası kanamaların daha fazla olmasıdır. Ancak gerekli önlemler alındığında bu risk tehlike arzetmemektedir.

İkizler doğum sonrası bakım için daha çok zamana ihtiyaç duyarlar. İkizleriniz sağlıklı olsa da hastanede daha uzun kalmanız gerekebilir. Bu, onları daha rahat beslemenizi ve günlük bakımlarıyla uğraşmak için güven kazanmanızı sağlar.

Merkezimizde takip edilen gebelerin önemli bir bölümü tüp bebek uygulamalarından elde edilen gebelikler olması nedeniyle ikiz gebe takibindeki tecrübemiz yıllar içersinde oldukça artmıştır.

İkizlerim Azra ve Arda
Yukarı Dön
SevgiYumaklarım Açılır Kutu Gör
Elmas Üye
Elmas Üye

Puanlar: 8029
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Nis 2009 Saat 11:57
sezeryan oldum ben.çokta rahat geçti gebeliğim.gribal enfeksiyon olmasaydı herhalde 9 ayı tamamlardım gibi.Big smile.33+3 te doğum yaptım..2 gün yoğun bakımda kalıp çıktı kızlarım..
1,890,,,1,660 doğdular..küçücüklerdi elime almaya korkuyordum..şuan tosuncuk oldu kuzularım..ikiside 5 kiloyu aştılar..
Yukarı Dön
focus Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Puanlar: 203
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Nis 2009 Saat 20:23
ne büyük tecrübe anne olmak doğum yapmak ve ikiz bebek büyütmek...
www.leziznimetler.blogcu.com   
Yukarı Dön
yeşim Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

Süper Anne

Puanlar: 4345
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Nis 2009 Saat 18:03
Evet minicik oluyorlar...insan kucağına almaya korkuyor,dokunmaya kıyamıyor.Ben göbekleri düşene kadar hiç altlarını açamadımWackokorktum...bide göbekleride geç düştü 40 günden sonraydı sanırım...yaw ikizlerin göbeği geç mi düşüyor acaba?Göbeklerini ikiside aynı gün düşürdüler....
İkizlerim Azra ve Arda
Yukarı Dön
SevgiYumaklarım Açılır Kutu Gör
Elmas Üye
Elmas Üye

Puanlar: 8029
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Nis 2009 Saat 18:10
benim kızların göbeği 1 haftalıkken düştü.1 gün arayla.
Yukarı Dön
zemrank Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 59
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Nis 2009 Saat 22:46
benimkilerinde 1 haftalıkken düştü. Peki göbekleri ne yaptınız .))
Yukarı Dön
balkız Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Puanlar: 179
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Ara 2009 Saat 11:31
ben sezeryan oldum biri ters geliyodu 37 haftalık dogdular doguma 8 günüm vardı hatta suyum geldi doguma aldılar ..göbekleri tam 7. gün düştü ikisinindeBig smile göbekleri duruyo atmadım gömmeyi düşündüm ama gömmedim daha eşim camiye gömcem diyoo LOLLOLLOL 

Düzenleyen balkız - 28 Nis 2010 Saat 18:27
iki küçük dünyaya gönüllü hapsoldum
Yukarı Dön
ikizkizlarim Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Puanlar: 13
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Nis 2010 Saat 16:38
bende kizlarimi 34+4 de sezeryanla dunyaya getirdim.evden sanciyla hastaneye gittim.3 gun dogum olmasin diye ilac verdiler sonra kendi haline biraktilar.3 gun boyunca sancilar icinde dogumu bekledim ama olmadi oldum oldum dirildim tabiri tam bana gore sanirimDead.bu 3 gun icinde belimden asagisi yavas yavas sismeye baslamisti bebeklerim icin sesimi cikarmadim ama o sabah dayanacak ne gucum nede ayaga kalkacak bacaklarim vardi acil ameliyata aldilar.cok zor gunlerdi ama herseye degdi.biraz uzun oldu ama allahima sukurleer olsun saglikla kucagima aldim bebeklerimi....
ikizlerim alya ve azra
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.