Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Genel Konular > Doğum
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Sezeryanla doğumda yaşadıklarınız. . .
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kapalı KonuSezeryanla doğumda yaşadıklarınız. . .

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1 15161718>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
türkiş Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 645
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Nis 2009 Saat 13:01

ben epidural anestezi ile sezeryan oldum kızlar..hiç şikayetçi değilim tavsiye ederim sezeryan düşünenelere.ilk 3 gün zorlandım sadece sonrası çok güzeldi iç acım ağrım olmadı ara ara dikişlerim kaşınıyo o kadar..en güzeli yine normal doğum ama yapamam diyosanız kesinlikle epidural anestezi diyorum bennnThumbs Up

iyiki varsınız aşkım ve dünya güzeli oğluşumm
Yukarı Dön
hüseyin can Açılır Kutu Gör
Elmas Üye
Elmas Üye
Simge
hüseyincan'ım..izzet berk'im..paşalarım

Puanlar: 5843
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Nis 2009 Saat 20:49
ben ilk doğumum genel anestezi ile sezaeryan oldum ve çok kötü sayılmazdı 1 hafta ağrılarım sancılarım oldu birde çok özür dileyerek yazıyorum kabız olmak çok ktü oldu sadece.1 haftadan sonra toparladım kendimi.2.de spinal  oldum şimdi iyikide olmuşum diyorum ilkinde olduğum gibi bundada sancılarım ağrılarım oldu ama oğlumun doğumuna şahit olmak herşeye değerdi.başımda anestezi dr ları (adamları sorularımla çıldırttım gerçiLOLLOLLOLLOLLOL)sürekli konuştum durdum bitmedi mi daha başlamadı mı daha şimdi ne yapıyolar korktuğum gibi değilmiş falan filanLOLLOLLOLLOLonlarda yazık her soru sorduğumda yüzümü okşayıp sen bunları kafana takma duanı et yeter dediler allah bin kere razı olsun hepside çok anlayışlı insanlardı.birde dr larımın muhabbetlerini aktarayımLOLLOLLOLoğlum doğdu dikmeye başladılar artık doğumu yaptıran dr diğer dr a görüyo musun bronşları dolmuş bana dönüp kızım neden bu kadar sigara içtin ben:özenti hocam kime özendin kızım kocana mıLOLLOLLOLLOLdiğer dr arkadaşlarına özenmiştir hocamLOLLOLLOLLOLben:evet hocam arkadaşlarıma özendimLOLLOLLOLLOLLOLhala gülüyorum yaLOLLOLLOLLOLLOL
Yukarı Dön
kumru Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

Puanlar: 4651
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 May 2009 Saat 14:08
İlal seni çok iyi anlayabiliyorum. Bakın ben de kendi doğumumu anlatayım. Normal doğum için 42 hafta bekledik. normal doğumu bin kere izlemiştim çok hevesliydim. sezaryanı da izlemiştim. Araştırmalarım neticesinde normal doğumun anne ve çocuk için en sağlıklı oldıuğuna karar verdim. sağolsun doktorum da beni çok destekliyordu. çatım falan herşey yolundaydı. sancı için dua ettiğimi biliyorum, doğum başlasın artık diye çünkü yavaş yavaş sezaryan adayı olmaya başlamıştım.42. haftanın ilk günü gece 3 gibi suyum geldi o kadar sakindik ki anlatamam, zaten beklenen bişeydiWink hemen hastaneye gittik ne sancı var ne açılma sabaha kadar bekledik tık yok, doktorum tamamen hormonel olduğunu söyledi %3 kişinin başına gelirmiş. bebek yukarda dedi, sunni sancı istedim. onun için bile sancı ve biraz açıklık gerekiyormuş. boşu boşuna seni bebeği hırpalarız, 12 saat sonunda da mecbur sezaryana alırız dedi. doktoruma çok güveniyorum kendimi ve bebeğimi teslim ettim. genel anesteziye aldılar. normal doğum için beklediğimden epidural psikolojime iyi gelmezmiş. çok da doğru kararlarmış. benim de kimsem olmadığı için çok korkuyordum hemen kalkamam yatarım, bebeğim telef olur diye. Allah'a çok şükür hemen ayağa kalktım, normalde de gaz sancım hiç yoktur, hiç o sorunu yaşamadım. heme yemeğimi de yaptım,ütü de temizlik de yani ne gerekiyorsa....bebeğim çok zorlu bi bebek. ilk 1,5 ay hiç uyumadım desem doğru olur. sürekli emziriyordum, o uyuyunca da yemek,temizlik ve ütü için çırpınıyordum...bazen aç kalıyordum, bazen tuvalete gidemiyordum, çok kısa uyuyan bir bebek ( hala öyle şuanda 5 ay 1 haftalık) hep emmek istiyor ve bolca kusuyor. doğumum korktuğum gibi olmadı, çok kolaydı. asıl beklemek zordu 42 hafta dile kolay.....
Yukarı Dön
nellyy Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 35
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 May 2009 Saat 16:18

Kontrole gittim ve doktorum hadi bugün alalım bebeği dedi. Şok oldum. Saatlerce ağladım. Biran korku bastı bana. Ya bebeği kabullenemezsem korkusuda geldi. Oysa aylarca büyük bir sevgiyle taşımıştım karnımda. Eşim çok rahatlatmıştı beni doğum öncesi. Eşim doktor olduğundan o'da ameliyata girdi. O gelene kadar iğne bile batırtmadım. Anestezi uzmanı bana bakıp bakıp tamam eşini bkleyeceğim dedi. Doktorum ve eşimde geldi. Ben tir tir titriyorum. İnanılmaz bir panik içindeyim. Doktorum sana Sana hangi müziği açayım dedi. Bilmiyorum dedim. Sanıyorum ki beni konuşturup uyutacaklar. İnatla soruyor ben inatla bilmiyorum diyorum. Eşim elimi tutmuş bana "seni çok seviyorum" diyor. En son paraşütle bile atlarsında doğumdan neden korkarsın anlamam dediğini hatırlıyorum. Sonra uyumuşum. Uyandığımda önce bebeği sonra annemi sonrada eşimi sormuşum.O gün sürekli aynı şeyleri tekrarlamışım. Aynı soruyu defalarca sormuşum. Bir sürü insan gelmiş hepsiyle konuşmusum ama hiçbirini hatırlamıyorum. Bütün gece sabaha kadar bebeğimi izledim. Gözümü kapatmamak için sürekli çabaladım onu izlemek için. Narkoza karşı direndim resmen. Müthiş bir sevgi ile bağlandım oğluma. Bakıp bakıp ağladım... Hala o uyurken onu izleyip allaha şükür ediyorum. Müthiş bir şey...

Yukarı Dön
balkız Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Puanlar: 179
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Kas 2009 Saat 18:21
benim dogumum kolay geçtiii öncesi ve sonrasıı valla sabaha karşı 4 de uyandım bi kalktım suyum geldii telaş yapmadımm hemen banyoya girdim  duş aldım üstümü giydim hazırlandım ice evi hazırladım gelince yatacagım yeri yaptım yeni çarşaflar çıkardımm sonra saat 6 da eşimi uyandırdımm alıştıra alıştıra eşime suyum geldi doguma gircem bugun dedim dondu kaldı sonra hazırlandı doktoru aradı doktor gelin dedi hemen saat 8 olduu zatenn çıktık 9 da hastanede olduk hemen dogumhaneye çıktık yanımda sadece eşim vardı birtek görümceme haber vermiştik  geldi ebeler beni doguma hazırladı suyum geldimi diye alttan baktılar sonra dktorum geldi anestezi uzmanı geldi doktorum ikisine erkek demiştim dime dedi bende evet dedim doktorum belki biri kız olabilir dedi bende olsun dedim anestezi uzmanı saymaya başladı 3 e kadar hatırlıyorum sonra biri hadi uyan uyan adın ne diyodu beni ayıltıyolardıı anestezi uzmanı sonra bi müdeet uyumuşum odaya gidince bebekler ısınsın diye kuveze koymuşlar onlar gelene kadar uyudum sonra aglama sesiyle uyandımBig smile bi baktım iki çirkin şey aglıyo hemen aldım kucagıma oanda ne agrı ne başka bişey hemen ayaga kalktım 1 gece kaldım hastanede çok kolaydı yanii agrım sızım olmadı hiçç
iki küçük dünyaya gönüllü hapsoldum
Yukarı Dön
yiğit bebek Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 8
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Nis 2010 Saat 14:27

Merhaba arkadaşlar bende 4 ay önce sezeryanla doğum yaptım ve hiç zorluk yaşamadım akşam ayakta gezebiliyordum hiç olmazsa saatlerce sancı çekmedim herşey doktor kontrolü altındaydı bebeğimde bende gayet sağlıklı bir doğum gerçekleştirdik.sadece süt konusunda sıkıntım oldu yaklaşık bir ay kadar sütüm gelmedi çok azdı zamanla çoğaldı ama şimdide emmeyi bıraktı .sezeryan doğumdanmı geç geldi anlamadım ama doğumla ilgili yaşadığım tek sorun sütüm oldu.doğum yapacak anne adaylarına kolaylıklar diliyorum korkulcak hiç bişey yok :))

Yukarı Dön
Ziyaretçi Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Nis 2010 Saat 16:57
canım bende 4 ay önce sezeryanla doğum yaptım ama benim sütüm hemen gelmişti.
Yukarı Dön
_özlem_ Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Puanlar: 8
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 May 2010 Saat 15:10

Hastanede günlerce normal doğum için bekleyen ve ağrı çekenleri görünce bende sezeryana karar verdim ve hiç pişman olmadım, ilk uyandığınızda gerçekten çok ağrınız oluyor ama ağrı kesici iğne yapıldıktan sonra birşeyiniz kalmıyor, hemen doğum yaptığım akşam ayakta gezinmeye başladım ve hiç yatmadım, benimde tek sorun yaşadığım şey süt oldu, ilk başta sütüm az geldi, zaten çok fazla da sütüm olmadı, ek mama ile birlikte 6 ay emzirebildim. Sanırım bu doğum konusu da kişiden kişiye değişiyor ben sorun yaşamadım ama sorun yaşayan çok kişi de tanıyorum, aynı şey normal doğum için de geçerli, her ikisinin de riski var çünkü, sanırım anneler hangisini istiyorsa onu tercih etmeli, kimsenin etkisinde kalmadan...

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1 15161718>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.