Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Genel Konular > Bebeğim & Çocuğum Hakkında > Bebek Bakımı
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - bebeğimde konak oldu ne yapabilirim?
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kapalı Konubebeğimde konak oldu ne yapabilirim?

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
anico Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 6
Mesajın Direkt Linki Konu: bebeğimde konak oldu ne yapabilirim?
    Gönderim Zamanı: 18 Nis 2008 Saat 18:37
Sevgili arkadaşlar,

Bebeğimin başında konak olduğunu düşündüğüm sarı renkte kabarıklar var ve silme nerdeyse tüm başının üstünü sardı. Ben yıkamadamn yarım saat önce zeytinyağı sürüp sonra narin bi şekilde bebek tarağı ile tarıyorum ve yıkıyorum. Bu gibi durum başına gelip de geçirmek için yaptıklarınız nelerdi benimle paylaşırsanız çok sevinirim. Çok teşekkürler.
Yukarı Dön
bıdık Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Puanlar: 589
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Nis 2008 Saat 18:54
benim bebişimde çok az oldu bende yıkamadan önce bebe yağıyala saçına masaj yaparak ve tarayarak geçirdim birde doktora sorduğumda s.....d şampuanı kullanın dedi ben zaten onu kullanıyorum ve bir ay gibi bir zamanda geçti..
Yukarı Dön
duygu07 Açılır Kutu Gör
Elmas Üye
Elmas Üye
Simge

Puanlar: 7483
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Nis 2008 Saat 19:00
Yıkanmasına 1 saat kala bebe yağını sür canım ardından da banyodan hemen önce konak tarağıyla güzelce tara. Hiçbişi kalmaz.Thumbs%20Up
Yukarı Dön
ifakat Açılır Kutu Gör
Kıdemli Moderatör
Kıdemli Moderatör
Simge
"Yağmurun annesi... Çıtır pare mod"

Puanlar: 11323
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Nis 2008 Saat 19:45
arkadaşların tavsiyeleri ve birde özel konak şampuanları var canım kullan derim ben kullandım ve hiç konağımız olmadı
birde yıkarken kullandığın şampuanı eline dök ve güzelce yayıp ole kafasına uygula dr ole soylemişti bana Wink
Öyle bir kul hakkım varki benden alınan... ALLAH'ım yarına bırakır ama ,yanına bırakmaz ASLA...!!!
Yukarı Dön
anico Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Puanlar: 6
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Nis 2008 Saat 20:21
Hepinize tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim. Sevgili Bıdık biz de senin bahsettiğin şampuanı kullanıyoruz ve sevgili İfakat şampuanı aynı senin dediğin gibi sürüyorum. İnşallah en kısa sürede geçer ve bir daha tekrarlamaz.
Yukarı Dön
yeşim Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

Süper Anne

Puanlar: 4345
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Nis 2008 Saat 09:46
Benim ikizlerdede oldu ama Dr zeytin yağı tavsiye etti.Şuan daha azaldı...Ekstra şampuan kullanmadım...
İkizlerim Azra ve Arda
Yukarı Dön
oğuzkağan Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

Puanlar: 2960
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Nis 2008 Saat 20:10
benim dr zeytinyağı tavsiye etmişti.oğlumda çok az vardı.banyodan yarım saat önce masaj yaparak sürüyordum.eğer çok fazla ise dr krem kullandırıyoruz demişti
[
Yukarı Dön
yamama Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Puanlar: 162
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Nis 2008 Saat 21:33
merhabalar..benim oğlumda da oldu....bende banyodan 1 saat önce z.yağı sürdüm ve ince bir tarak ile taradım...doktorumuz bunun çok normal olduğunu..bebeklerin yağ dengesinin 6.ayından sonra normal hale geldiğini ve bunu pek kafama takmamamı söyledi...gerçekten de 6.ayında konaklarının hepsi kayboldu....şuan oğlum 7.5 aylık ve hiç konak yok...sizinde bebeğinizin konaklarının hepsi geçecektir biraz sabır...Big%20smile

Düzenleyen yamama - 19 Nis 2008 Saat 21:34
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.