Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Genel Konular > Bebeğim & Çocuğum Hakkında > Emzirme & Anne Sütü
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - bebeğimizi sütten keserken neler yaşadık?
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kapalı Konubebeğimizi sütten keserken neler yaşadık?

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
yeşim Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

Süper Anne

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 4345
Mesajın Direkt Linki Konu: bebeğimizi sütten keserken neler yaşadık?
    Gönderim Zamanı: 15 Nis 2008 Saat 12:26
Arkadaşlar ben ikizlerimi sütten 3 gündür kestim.Açıkçası çok zorlandım.Sizlerin bu konudaki yaşadıkları tecrübeleri okumayı çok istiyorum.Ara ara bende yazacağım.Paylaşımlarınız için şimdiden teşekkürler...

Düzenleyen yessim - 15 Nis 2008 Saat 12:27
İkizlerim Azra ve Arda
Yukarı Dön
duygu07 Açılır Kutu Gör
Elmas Üye
Elmas Üye
Simge

Puanlar: 7483
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Nis 2008 Saat 12:43
Benim kolay oldu zaten istememeye başladı. Şimdi de meraktan arada açıp bakıyor ama emmek istemiyor asla. Keşke bırakmasaydı 1 yaşına kadar emseydi diyorum.Unhappy
Biberon verirseniz kolay bırakıyor malesef.Unhappy
Yukarı Dön
gümüş Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Puanlar: 331
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Nis 2008 Saat 12:48
Kızlar bende bu konuda çok dertliyim..CryOğlum 15 aylık oldu hala emiyor..Hem de ne emmek 24 saat ağzından çıkmayacak bu yüzden de yemiyor doktor yaşında bıraktıralım dedi ama olmuyor bir türlü..Hiç bir şeye alışmıyor (biberon emzik).PCO hastasıyım 6 aylıkken bıraktırıp ilaç kullanacaktım kıyamadım.1 yaşında dedim.Halbuki kızım zorla 4 ay emmişti onu da emzirmek için uğraşmıştım.Bana da tavsiyeleriniz olursa sevinirim.Yardımlarınızı bekliyorumCry
Yukarı Dön
yeşim Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

Süper Anne

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Nis 2008 Saat 13:07
Deniz'cim bende FMF ve Ankilozan Spondilit hastasıyım.Bende ilaçlarıma başlamam için 6.aydan sonra kesecektim ki sütümde çok çok azdı.artık sadece geceleri emziriyordum.Velhasıl yarın bıraktırırım,öbürgün derken bi baktım 3 ay geçmiş.Şuan 9 aylık ikizlerim.Ve geçen cumartesi günü hiç süt vermedim ve o gece huysuzluklarından hiç uyuyamadım.Çok zorlu bir gündü.O ilk günden sonra huysuzlanmadılar.Ama göğsüme doğru eğilmeleri hala geçmedi.Ben bebeklerime hiç biberonu alıştıramamıştım.Ama sütten kestikten sonra biberonu bırakmıyorlar.Sana tavsiyem biranda kesme.Önce akşam üstünden sonra ver.Sonra geceleri.Ve sonrada tamamiyle kesebilirsin.Bence ilaç kullanman gerekiyorsa kendini ihmal etme.Çünkü biz iyi olacağızki bebeğimiz(yada bebeklerimiz) de iyi olsun.Bir bebeğe annesinden başka kim daha iyi bakar? Thumbs%20Up

Düzenleyen yessim - 15 Nis 2008 Saat 13:08
İkizlerim Azra ve Arda
Yukarı Dön
gümüş Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Puanlar: 331
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Nis 2008 Saat 13:19
Saol desteğin için ama çok umutsuzum gündüz bile bıraktırabilmiş değilim.İlk karar verdiğimde gündüz için 1 hafta boyunca sabh çıkıp akşam geldim eve ki unutsun diye çünkü dışardayken sorun yok ama hasta oldu hiçbirşey yemeyince mecbur kaldım en azından emsin diye.İkinci denemem de belli bir saat sonunda kendini yerlere atıp (koltuktan) başını duvarlara vurdu yine dayanamadım. 

Bu arada sana da sağlık konusunda kolaylıklar diliyorum.Benim hastalığım seninkinin tersine fazla süte sebep oluyor...Oğlumla beraber 2 arkadaşımın çocuğuna da süt sağdım 1 yaşına kadar.... 

Bebişlerini öpüyorum....
Yukarı Dön
superisi Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye
Simge

Puanlar: 3392
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Nis 2008 Saat 17:04
Arkadaşım benim kızım doğduğu zaman hiç göysümü tutmadı. ben tam 6 ay çekerek verdim.Kesilmesin diye kendimdede geçtim.5.5- 6 ay arası artık sütüm çok azalmaya başladı dr bile bana hayret kaldılar 6 ay çekerek nasıl kesilmedi diye. 5.5-6 ay arası sütle birlikte devam sütünede alıştırdım ama fazla yemiyordu sütümü çok seviyordu.son sütümü çektikten sonra kızımdan ziyade ben 2 gün ağladım.Çok zoruma gitti kızımda biraz bocaladıktan sonra yeni beslenmeye alıştı.Ama benim için çoooooooook zordu. Çünkü en büyük hayalim eğer kızım emseydi 2 seneye kadar emzirecektim. Nasip olmadı. Yinede Allah' a şükür 6 aya kadar ek gıda vermedim sadece anne sütü verdim.Kötü olan yanı kızlar sütüm kesildikten sonra tam 20 kilo aldım. Hamileliğimde 9 almıştım 8 gitmişti.Süt zamanı kesilmesin diye çok yedim  6 ayda da hiç almadım . Süt kesildikten sonra  KDV leriyle birlikte aldım.Ne yapayım kızlar yavrumun canı sağ olsun.Clown

Düzenleyen superisi - 15 Nis 2008 Saat 17:09
ZÜLAL(Bookworm)
Yukarı Dön
yeşim Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

Süper Anne

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Nis 2008 Saat 17:30
Evet çocuklarımızın canı sağolsun.Bizimde canımız sağolsun çünkü biz iyi olacağız ki onlara bakalım
İkizlerim Azra ve Arda
Yukarı Dön
FİNCAN34 Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Puanlar: 871
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Nis 2008 Saat 17:55
BENDE 2 yaşına kadar emdırme taraftarıydım cunku antıbıyotık daha neler nelerdı ama 20 aylıkken ben panık atak hastası gıbı bışe oldum dışarı cıkmak ıstemıyordum doktorun verdıgı ılacı ogun başlamamı soyldı akşam doktordan geldım kızıma veremezdım cunku ıcmıştım kızım sute cok duşkundude vermedım ama vıcdan azabı cekıyordum sankı benı emmese ac kalacak dıye ama snra alıştık  ben zorlanmadım kızımda 
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.