Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Genel Konular > Hamilelik
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Anne Adaylarına Ekonomik Tavsiyeler...
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Anne Adaylarına Ekonomik Tavsiyeler...

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123 5>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
duygu07 Açılır Kutu Gör
Elmas Üye
Elmas Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 7483
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı duygu07 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Anne Adaylarına Ekonomik Tavsiyeler...
    Gönderim Zamanı: 17 Mar 2008 Saat 23:23

Güzel anne adayları ve anne olmayı düşünen tüm arkadaşlar. Dün aklıma geldi de hamile kıyafetleri ne kadar pahalı değil mi?

Ben de bunun için buraya yeni girmiş anne adaylarına ve anne olmayı planlayanlara birkaç ekonomik fikir vermek istedim ve benim gibi fikir vermek isteyen varsa elbette katılabilir. Belli mi olur ileride bir bebek daha planlayabilirizWink

İlk önerim pantolon almak isteyen anne adaylarına. Ben ilk önce bir hamilelik mağazasına girdim ve hayatta modeline o kadar vermeyeceğim pantolona çok para istemeleri üzerine açıkçası bunun bir yolu olmalı diyerek mağazadan ayrıldım. Sonra biraz düşündükten sonra giydiğim pantolonun sadece düşük bel olduğunu ve bir de kumaş eklendiğini hatırladım. Hemencik her zaman kot aldığım bir mağazaya girdim. Kendi bedenimden iki beden büyük çok düşük bel iki pantolon aldım. Sonra bir kumaşçıdan esneyen bir kumaş alıp terzime götürdüm. Kumaşı iki kat katlatıp pantolonların içinden diktirdim. Göğüs altına kadar geldi. Fermuarlar açılmadan kullanılabiliyordu ve çok da şık olmuştu. Belim de açılmadı.

İlk öneri bendendi. Bakalım daha neler çıkacak. Bu arada size ekonomik olduğunu şöyle açıklamaya çalışayım.

Hamile kıyafetleri satılan mağazada bir pantolon 95 YTL idi.

Ben ise iki pantolona 48 YTL,

Kumaşa 10 YTL

Terziye de 8 YTL verdim.

Tercih sizin anne adayları. Her şeyin ekonomiği var ve bebek olduktan sonra masraflarınızı düşünerek sadece 4-5 ay giymek için bir pantolona o kadar vermek istemezseniz ben böyle yaptım. Güzel bir hamilelik dilerim. Sevgiler.

Yukarı Dön
burcu Açılır Kutu Gör
Elmas Üye
Elmas Üye

Çınar'ın annesi, Forumun neşesi

Puanlar: 8349
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı burcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Mar 2008 Saat 23:28
ben dışarıda giyeceğim pantolonu almıştım, çok ucuz bir yer buldum ve 2 tane aldım yetti bana..ama ben de eşortmanıma öyle yapmıştım.. hem de kendim dikmiştim. biraz uyduruk oldu ama zaten evin içinde giyecektim..
ömrüm, bebeğim, Çınar'ım

Yukarı Dön
burcu Açılır Kutu Gör
Elmas Üye
Elmas Üye

Çınar'ın annesi, Forumun neşesi

Puanlar: 8349
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı burcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Mar 2008 Saat 23:31
ha bu arada bir de... düşük belli bazı pantolonlarımı düğmesini iliklemeden giydiğim oldu. üzerine de kuşak yaptım. bunu hazır olanları da satılıyor. ben kullanmadığım askılı bir bluzumun iplerinin olduğu kızmı keserek kenarına düzgün overlok çektirdim. kalın bir kuşak yaptım. onu da üzerine giydim. yani kuşağın yarısı pantolonun düğme kısmını kapattı yarısı da karnımı..
umarım anlatabilmişimdir.. keşke bir resim çektirseydim o kıyafetle..
ömrüm, bebeğim, Çınar'ım

Yukarı Dön
belma Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

Puanlar: 4544
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı belma Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Mar 2008 Saat 23:37
Arkadaşlar benimki daha ekonomik.Kesinlikle iddaaa ediyorum.Evde kocişinizin güzel marka tişörtlerinden  gözünüze kestirdiğiniz birkaçını kendi dolabınıza transfer ediyorsunuz ve hiç para ödemeden tişörtünüz hazr.Nasıl ama LOLLOLLOL Haa bu ama yaz ve bahar anne adayları için uygun kışın için diğer arkadaşlarım önerilerde bulunsun benden bu kadarBig%20smile
Kamil insan toprak tutsa altın olur,eksik insan altın tutsa toprak olur.
Yukarı Dön
sengul Açılır Kutu Gör
Pırlanta Üye
Pırlanta Üye
Simge

Puanlar: 10127
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı sengul Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Mar 2008 Saat 00:09
Orjinalini yazan: senacım senacım Yazdı:

Arkadaşlar benimki daha ekonomik.Kesinlikle iddaaa ediyorum.Evde kocişinizin güzel marka tişörtlerinden  gözünüze kestirdiğiniz birkaçını kendi dolabınıza transfer ediyorsunuz ve hiç para ödemeden tişörtünüz hazr.Nasıl ama LOLLOLLOL Haa bu ama yaz ve bahar anne adayları için uygun kışın için diğer arkadaşlarım önerilerde bulunsun benden bu kadarBig%20smile
ben    ilk başlarda çalışıyorum  diye  bir sürü kıyafet aldım.  sonra rahatsızlandım ve yatarak geçirdim.   Yatarkende  jile pantolon giyememki Big%20smiletabiki eşimin tişörtlerini, kazaklarını giydimLOLLOL    inanırmısınız  dışarı çıkamadığımdan  ve erken doğum yaptığımdan dolayı doğuma giderken   evde bulunan mavi, çiçekli yazlık, oldukça açık bir elbise giymiştim.  halan annemle güleriz.LOLLOL  doğuma gidiyosun üüzerinde tiril tiril  oldukça  açık , yazlık bir elbise.LOLLOLLOL ne yapalım aniden oğlum gelmek istedi  evde bana olan sadece o elbiseydi.LOLLOLLOL 

Düzenleyen sengul - 18 Mar 2008 Saat 00:27
Kesinlikle çocuğuna “çocuk gibi” davranma.

Bu anneler olarak yaptığımız en büyük kabahat aslında.

Küçük olabilirler ama onlar da birey birey.

Yukarı Dön
hoşseda Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye
Simge

Puanlar: 2489
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı hoşseda Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Mar 2008 Saat 00:18
Ben pek ekomomik bir anne adayı değildim ne yazıkki EmbarrassedEmbarrassedEmbarrassed Şöyle bir düşündüm de hamilelik boyunca bayağı bir giyim eşyası almışım EmbarrassedEmbarrassedEmbarrassed Kotlar, bluzlar, elbiseler ...

Sadece son bir-iki ayımda eşimin bir eşofmanına el koymuştum LOLLOLLOL Ve evet çok rahattı ama hacmimin ne kadar da çok büyüdüğünü anlamak için de çok yardımcı olmuştu Confused 

Ben bir tavsiye veremeyeceğim ne yazıkki arkadaşlar LOLLOLLOL Çünkü şimdiden ikinci hamileliğimde ne alsam diye düşünüyorum bile ara sıra LOLLOLLOL Ekonomiklik konusunda kötü örneğim ben, kötü LOLLOLLOL
Yukarı Dön
duygu07 Açılır Kutu Gör
Elmas Üye
Elmas Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı duygu07 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Mar 2008 Saat 01:24
Bu arada mağaza mağaza gezmeye bayılan ben sonradan ünlü markaların öyle güzel kıyafetlerinden buldum ki hamilelere yapılmıştı sanki. Bu arada hamiş fotolarımdan eklesem mi ne? LOLLOL 
Ama pantolonların fotolarını çekicem arkadaşlar. Merak eden varsa diyeClown
Yukarı Dön
duygu07 Açılır Kutu Gör
Elmas Üye
Elmas Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı duygu07 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Mar 2008 Saat 02:25
Arkadaşlar işte o kotlar.
Önden ve arkadan heryerini çektimLOLLOL
Beğenenlere kolay gelsin.Clown
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123 5>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.