Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Ates
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Ates

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
kubkub Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 221
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı kubkub Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Ates
    Gönderim Zamanı: 24 Haz 2018 Saat 06:01
Merhaba,2 yaşında kızım bir kaç gün önce 2-3 gün 38-38'5 gibi ateşlendi.ilac kullanmadan geçti.
Genelde gunduz iyi oluyor aksam ve geceleri atesleniyor.bu gece yine ateşli,burnu tıkalı ama başka bir belirti yok. Gecen ateslenmesinde karnim agiriyor dedi, ama hafif agiriyordu demekki cok söylemedi ve aglamadi. 2 gündür  ara ara karnim agiriyor dedi yine. Ama kakasini yapamamis , surekli gaz cikardi ve aksam uzeri yapti.Dr.a götürüp kan tahlili yaptırmalı mıyım.2 3 gün arayla ateşinin cikmasi endişelendirdi. B2 yaşına kadar hiç antibiyotik kullanmadık sayenizde teşekkür ederim
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Durum: Aktif
Puanlar: 112790
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Haz 2018 Saat 07:47
Eski mailleri okuyun..
Yukarı Dön
kubkub Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı kubkub Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Haz 2018 Saat 13:41
Yıllardır sizi takip ediyor , eski yazilarinizi okuyorum. sizin sayenizde gereksiz ilaç kullanmaktan çocuklarım , hatta eşim ve ben bile kurtuldum.  
Çocuk hasta olunca biliyorsunuz ki anne babala olarak endişe ediyoruz. Bana göre ilaclik durumu yok. Ancak düşen Ateş Bir kaç gün yokken birden çıkınca , eşim Dr a götürüp kan tahlili yaptıralım diyor. Bu yüzden size sordum. Anladığım kadarıyla önemli bir durum yok , yoksa aciklardiniz. Yinede teşekkür ederim
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Haz 2018 Saat 19:33
Grip+Karin agrisi= Muhtemelen "Domuz Gribi".. 

Ates+Agiz kokusu + Dilde Pas olayini iyi ogrenin.. 
Yukarı Dön
kubkub Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı kubkub Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Haz 2018 Saat 08:51
Merhaba Dr bey. Kızımı dün Dr a götürdük boğazı çok kızarık dedi hatta beyaz kaymağa dönük. Boğaz kızarık olmasaydı kana bakicaktim dedi . Clin 2* 200  mg  3 gunverdi . İlacı çıkarttığını söyledim o yüzden iğne verdi. Ardına 7 gün augmentin 400mg . Andorex . 
 Ben Dr a götürdüm ateş var dili beyaz diye , kokuyu çok anlamadım.  
Ateş cumartesi pazara bağlayan gece başladı , hala ateşi var.  
Siz domuz gribi dediğiniz için sizin yazınızı okudum. Grip tam olarak değil , çok nadir burnu hafif tıkanıp düzeliyor, bol nadir akıyor 24 saatte 1 kaç kere ) 
 Benim dikkatimi çeken nokta. Pazar kakasini yapmadı.ara ara karnim agiriyor dedi. Dün akşama doğru yaptı. Ama ara ara özellikle gaz çıkarırken karnım agiriyor diyor. Dün   hastanedeydik 1 gibi yapti kakasini, bu sabah kalktı yine karnım agiriyor diyor. 
Dr a dedim kabızlığı ama bağladı yada idrar tahlili yapicakti ama boğazdan dolayı antibiyotik verince yapmadık tahlil. Yani dün akşam rahatladı. Ama hala karnım agiriyor diyor. İlk defa böyle karnım agiriyor diyor .1 haftadır. 2 gün üst üste yapmadığı olmadı. Teşekkür ederim
Yukarı Dön
kubkub Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı kubkub Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Haz 2018 Saat 09:21
İshal ve kusma durumu yok , burnu akmıyor , otomatik klavyeden biraz karışık olmuşsa diye yazdım tekrar.
 İğne yi 2 gün yaptırıp antibiyotik devam etsem olur mu. 2 tane vurdurdum. Bacağı çok aciyor. ara ara ama sürekli karnı agiriyor. Eklem ağrıları da var , elim ayağım agiriyor diyor.genel durumu atesli ama hareketli sayilir
Yukarı Dön
kubkub Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı kubkub Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Haz 2018 Saat 15:38
Büyük tuvaletini yaptığı halde ara ara karnim agiriyor diyor .diğer bulgulara büyük kizimdan da tecrübeliyim. Özet bu karın ağrısının  sebebi ne olabilir?. 3 tane iğne vurdurdum
Kusura bakmayın çok uzun oldu.
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Haz 2018 Saat 18:33
Cevabi soyledigim halde anlamiyorsunuz, daha ne diyeyim???
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.