Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Prof. Dr. Benal Büyükgebiz
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 3 Ay oldu,hala yemiyor
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli Forum3 Ay oldu,hala yemiyor

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
miss hugolina Açılır Kutu Gör
Pırlanta Üye
Pırlanta Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 9455
Mesajın Direkt Linki Konu: 3 Ay oldu,hala yemiyor
    Gönderim Zamanı: 12 Mar 2008 Saat 16:56

Merhaba Benal  Hanım...

Kızım cuma günü 7 ayı dolduracak.4.aya girer girmez ek gıdalara başladık,kilosu düşük olduğu için...Ama hala alışamadı,hiç birşey yemiyor,yemek istemiyor.Ağzına koymadan kaşığı ittiriyor.Ve ben artık ne yapacağımı,nasıl alıştıracağımı bilemiyorum...Sevdiği hiç bir şeymi olmaz bir bebeğin?çok çok iştahsız.Oyunla yedirebilirsek,yiyor ama bazen(10,kaşık kadar)5-6 saat hiç emzirmeden bekliyorum,tekrar deniyorum ama bana mısın demiyorUnhappyşu aralar kiloda kaybetmeye başladı.Doğum kilosu 3.530  boy 47 cm(3.300 e kadar düşmüştü ve ilk üç hafta kilo almamıştı)şuan 7.060 gr(boy 68 cm) idi,son iki haftadır 60 gr vermiş,cuma günü 7 kg idi,belki şuan yine vermiş olabilir.

Ne yapmam gerekiyor?bir öneriniz varmı?Ek gıdaya alışması 3 ay sürermi,hiç alışamayacakmı?Denemediğim şey kalmadı çorbalar,kaşık mamaları,kavonoz mamaları,yoğurt,püre...

Emzirmeye devam etmelimiyim?Mamada içmiyor,daha fazla kilo kaybetmesinden korkuyorum.Kilo aldıracak bir formül mama varmıdır,yada başka bir özel ürün.Çok çaresizim.

Tekrar kültür yaptırdım,temiz çıktı.
DİPNOT:Benal Hanım, SMA PLUS Kilo aldırıcı (iştahsız bebekler ve kilo alınması istenen bebekler için yazıyor)mamayı önerirmisiniz?Zararı olurmu bu tip mamaların?

TEŞEKKÜR EDERİM...

Düzenleyen sunacumen - 12 Mar 2008 Saat 18:02
Yukarı Dön
benalbuyukgebiz Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Puanlar: 1788
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Mar 2008 Saat 09:11
Merhaba...
Bebeğin kilo kaybetmesi durumunda mutlaka doktor tarafından değerlendirilmesi ve gerekli tetkiklerin yapılması gerekir. Bunun dışında sanırım bebekte yemek yemeğe tepki gelişmiş veya anne sütünü sürdürmek istediği için ek besinleri reddetme durumu gelişmiş... Bu konuda da doktorunuzdan destek alın. Sevgiler...
Yukarı Dön
miss hugolina Açılır Kutu Gör
Pırlanta Üye
Pırlanta Üye

Puanlar: 9455
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Mar 2008 Saat 13:57

Benal Hanım Merhaba...

Sizi tekrar rahatsız ediyorum ama,çaresiz kaldım...

Bebeğim hala yemiyor,sütümde azaldı.SMA PLUS aldım gece biberon maması yapıp uykuda vereyim diye 2 gece aldı sonraki geceler almadı ağladı.Eşim çok sinirleniyor zorla vericem bunun alışacağı yok diye.Ama tepkinin dahada kalıcı olmasından korkuyorum.Ne önerirsiniz?

Ayrıca normalde bebek aç olsa yer yada biberonu alır diyorlar.Benim kızım aç olduğunu anlamıyormu?Bu durum normal gelmiyor bana çünkü 7 saat emzirmediğim oluyor,sütüm olmadığından ama vermesem ağlamayacak daha.Şuanki kilosu 7.160 gr(5 gün önceki durum)

Yardımınıza ihtiyacım var.

ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.

Düzenleyen sunacumen - 19 Mar 2008 Saat 13:59
Yukarı Dön
benalbuyukgebiz Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Puanlar: 1788
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Mar 2008 Saat 13:17
Merhaba...
Sanal ortamda daha fazla yardımcı olamma imkan yok. Doktorunuzla paylaşmanızda yarar var. Sevgiler...
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.