Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Ateş ve antibiyotik
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Ateş ve antibiyotik

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
toprak1 Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 239
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı toprak1 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Ateş ve antibiyotik
    Gönderim Zamanı: 20 Nis 2018 Saat 08:35
http://hizliresim.com/oO1b9q
http://i.hizliresim.com/1JX92p.png
5.5 yaşında 22 kg oğlum var. 6 gündür 39.3 bulan ateşi var iki azı dışı çıkıyor. Doktora gittik boğazda ve kulakta kızarıklık var dedi antibiyotik yazdı. Wbc 7.49 olduğu için kullanmadım. Neu% 59 lym% 27 oranına göre kulla mali antibiyotik dedi. Mon%11.7 eos#0.05  dün gece kulağım ağrıyor diye çok ağladı.sabah işe gidince babaannesi kulağına 1 damla soğan suyu damlatmis bir-kac saat sonra resimdeki sarı şu gelmiş şu an da az miktarda dış kulaktan nem şeklinde ıslaklık var. Kulak delinmiş midir. Kulak için antibiyotik gerekirmi. Siz olmasaydınız çoktan antibiyotik kullanmıştım. Ancak kulaktan şu gelmesi beni korkuttu
Delik varsa antibiyotik vermelimiyim. Bugün tekrar kbb götürecegim.
Yukarı Dön
toprak1 Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı toprak1 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Nis 2018 Saat 13:02
Kgb delik yok kulakta bir kulakta sıvı birikmesi diğer kulakta mikroplu orta kulak intabi var dedi. Sinüzit filmi çekti kışın bir ay boyunca nazal yıkamada yeşil aktı dediğim için sinizler doluymuş. Amoklavin bir 400/57 MG FORTE 140 Moral süs. Flagyl 125 mg sekrol 15 mg ve ibucold plus verdi. Almadım tek endişem kulak delik varsa anlamadıysa enfeksiyona iyice acıksak diye ne yapmalıyım. Bactrim alıp önlem amaçlı kullanayimmi ciğer filminde bronşlarda tıkalı dedi alerji astım var bizde astım ilaçlarında kestim. Yanı gezegen tani islik sesi nedeniyle koyuldu. Cigerde tıkalı balgam çıkaramıyor mu dedi. Çıkaramıyor dedim.
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Durum: Aktif
Puanlar: 112766
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Nis 2018 Saat 19:27
Kulak zarini, Babaannesi, "sogan suyu" ile kulak zarini yumusatarak DELDI!!!   Kendisini ne kadar tebrik
etsek (!) azdir. Kendi zamaninda, bu gibi usullerle (gazyagi veya cocugun idrari basta olmak uzere) agriyan
kulaga cesitli sivilar damlatilarak, kulak zarinin delinerek, icindeki sivinin akmasi ve agrinin giderilmesi
saglanirdi..
Ayni; eskiden,  yaranin, kor ates ile daglanmasi gibi... 
SAKIN bir daha kulaga; hicbir sey damlatmayin..
SAKIN verilen ilaclarin hicbirini kullanmayin.. 
HEMEN; Iliadin DAMLA baslayin ve anlattigim usulde damlatin. 
SAKIN baska hicbir ilac, agri kesici-ates dusurucu bile vermeyin..

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 20 Nis 2018 Saat 19:29
Yukarı Dön
toprak1 Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı toprak1 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Nis 2018 Saat 19:55
Bugün ateş bitti hocam. Antibiyotiksiz sizin sayenizde mon 11.7 ancak bugün kbb bir kulağı için mikroplu sıvı orta kulak intabi var dedi yeni başlayan bir enfeksiyon olabilirmi bir kaç gün sonra wbc yükselebilirmi kulak delik olduğu içi enfeksiyon gelişimi menenjit vb şeylere geçirebilir mi. Delik kaç günde üyedir kaç gün risk altindayiz bactrim almak istedim 30 yıl önceydi o turkiyede bağışıklığı yüksek o ilacın dedi vermedi. Delik kulak veenfeksiyon var dedi. 
Yukarı Dön
toprak1 Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı toprak1 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Nis 2018 Saat 00:33
Kulak tek noktadan delik değil süzgeç gibi her yerden sıvı geliyor diye tarif etti. Ekranda benim gördüğüm iki kulak birbirinden çok farklıydı. Akutseröz otitis media teşhisi koymuş reçetece öğle yazıyor. Delik kulak ilaçsız kaç günde iyileşir biz kaç gün risk altındayız. Delik zar için antibiyotik kullanmak gerekli demissiniz daha önce ama bana sadece ılyadin dediniz. Çok endişeliyim. Enfeksiyon  zar delinmesi başka bir sıkıntı yaratır mi ilaçsız menenjit vb gibi .  Kimse soğan suyu kullanmasın.bactrim yandıramadım yukarıda belirtmiştim. Sagolun cevabınıza göre antibiyotik vereceğim. Hala bekliyorum endişeli. Bu doktorlara güvenemiyorum. Keşke burda olsanız.
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Nis 2018 Saat 07:16
SAKIN, hicbir ilac kullanmayin... Oztaki borusu acilinca hersey kendiliginden duzelir.
SAKIN; Turkiye'deki KBB doktorlarinin palavralarina kanmayin..
O ameliyat olanlarin TAMAMI, bu sacma-sapan tedavileri uygulayan ailelerin cocuklaridir.  
Hepsine bu testleri uyguladilar, hepsine bu tedavileri verdiler, ama hicbir iyilesmedi ve ameliyata gittiler.

Yukarı Dön
toprak1 Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı toprak1 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Nis 2018 Saat 22:48
Bugün kontrole gittik sol kulaktan sıvı çekilmiş antibiyotik canına okumuş tabi dedi. Delik kulak geçen haftaya göre iyi ama östaki borusu açılmamış tam. Sinüzit içinde 2 kutu daha antibiyotik yazdı.  Eczaneye uğramadan geldik. Sadece ılyadin kesebilirsin dedi zaten tek onu kullandık. Şaka gibi ya. Antibiyotiksiz iyilesebilecek bir rahatsızlığa 2 kutu antibiyotik yazmıştı. Sizin sayenizde ucuz atlattık. Birde hırıltımiz hala devam ediyor ciğerde işlik sesi kortizonlari kestim. Hırıltı geçmezse yapmam gereken nedir alerjik astım dediler. Daha öncede geçmeyen hırıltı için kortizon kullandım. Buda geçmeyecek gibi duruyor 12 gün oldu hırıltı başlayalı.
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Nis 2018 Saat 07:38
SAKIN, bir daha o "kortizonlu" spreyleri kullanmayin.
"Sahtekarligin 3 Safhasi" yazimi okumadinizmi??? Hiriltilar icin: Serum fiz ve ColdMix kullanin. Aralarda; sicak su buhari
uygulayin.
Kasten, ilaclarla, akintiyi koyulastirip, o hiriltilari yaratiyorlar.
Bu sahtekarlar; eskiden her oksurene; Astim diyorlardi, simdi her hiriltisi olana Astim diyorlar.
Sakin bu assagilik sahtekarlara inanmayin. 

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 28 Nis 2018 Saat 07:39
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.