Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - İşitme kaybı son çare acil yardım
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

İşitme kaybı son çare acil yardım

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Sldelf Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 1
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Sldelf Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: İşitme kaybı son çare acil yardım
    Gönderim Zamanı: 20 Nis 2018 Saat 02:27
Kadir bey inş. Size ulaşabilirim. Bu sene krese başladık5 yaşında kızım sürekli tekrarlayan Boğaz enfeksiyonu ve orta kulak iltihabı geçirdik ve tabii sürekli ilaç kullandık ta ki size rastalyana dek. Alerji dahil bütün ilaçları bıraktım ballı limon iliadin kullandım onlar antibiyotik verdi ben sizin söylediklerinizi yaptım ama bütün semptomlar herşey geçti ama 2 aydır kulak Basınç testleri negatif cevap vermiyor. Ve muayenede kulakta sucu görünüyor hala.bide normalden biraz büyük geniz eti var dediler . Horlama ağrı açık uyuma falanda Yok onuda anlamadım.bi de da bademciklerinin normalden biraz büyük olduğunu söyledi. Sürekli baskı altındayım ilaçları kullanmadın böle oldu tüp takılacak şimdide geciktiriyorsun işitme kaybı olcak geri dönüş olmicak diye lütfen yardım edin ne yapmam lazım ne kadar daha beklemeliyim başka çmzüm varmı ameliyatsız lütfen cevaplarsanız sevinirim
Yukarı Dön
ARZU AKC Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı ARZU AKC Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Nis 2018 Saat 13:13
BİZDEDE AYNI DURUM VAR.6 YAŞINDA KIZIM HERHANGİ BİR HASTALIĞI YOK, KULAK AĞRISI YOK ŞU AN AMA KULAK SIVISI GEÇMEDİ 4-5 AYDIR VE KULAK TESTLERİNDE DUYMADA SORUN ÇIKIYOR. BİZE DE KULAĞA TÜP VE GENİZ ETİ AMELİYATI DENDİ. YOKSA KULAKTAKİ DUYMAMA KRONİKLEŞİR, İŞİTME KAYBI OLUŞUR DEDİLER. DOKTOR BEY YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK MEMNUN OLURUZ. 
Yukarı Dön
kuzeyin_babasi Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 3
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı kuzeyin_babasi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Nis 2018 Saat 14:28
[/IMG]
Ben de bu başlık altında sorayım. Bizde de benzer sorun var. Öncelikle hepimize geçmiş olsun. Oğlumuz 7 yaşında. 3 yıl önce geniz eti ve bademcik ameliyatı olduk. Bu zamana kadar kulak sıvısıyla mücadele ediyoruz. Düzenli olarak sterimar burun spreyi kullanıyoruz. (bunun bir zararı var mı). Öğrendiğimiz şey kulak için burnun açık olması. 2 ay kadar önce sinüslerimiz çok tıkandı ve 2 farklı antibiyotik ile açılamadı. En son nazoneks sprey verildi ve açıldı. Bu süreçte sıvımız arttı tabiki. Yine tüp takılması gündeme geldi. Bu hafta devlet hastanesine götürdüm. Basınç testi yapıldı. Sonuç ekte. Doktor abartılacak bir durum yok. Sakız çiğnesin, balon şişirsin dedi. ) Haftaya kendi doktoruna götüreceğiz. Odasına tuz lambası ve buhar makinesi var. Uyurken de coldmix damlatıyoruz. Bu sıralar sterimar burun spreyi ve nazonex sprey kullanıyoruz. Bazen de iliadin damla. Tüp için ne diyorsunuz ve acilen odyometri testine sokmak gerekir mi? Teşekkür ederim….
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Durum: Aktif
Puanlar: 113127
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Nis 2018 Saat 19:40
SAKIN; soylenen hicbir ilaci vermeyin, soyledikleri hicbir seye inanmayin..

SADECE;Iliadin damla benim anlattigim gibi damlatin...
Sinuzit palavrasinada kanmayin, damlatacaginiz Iliadin; o durumu da duzeltecek,
TEK BASINA; Iliadin, hem Orta Kulak iltihabini, hem Sinuzitleri halleder..
Onlarin butun gayesi, hicbir ise yaramayan tedavilerle, sizi biktirip, ameliyatlara razi edebilmek icindir.
Orta Kulak iltihaplari ve Sinuzitler, ASLA Antibiyotiklerle tedavi olmazlar.. MUTLAKA: Oztaki borusu veya
Sinus kanallarinin acilmalari ve icindeki siviyi bosaltmalari SARTTIR.. Bunu da bir tek: Iliadin damla
anlattigin sekilde damlatilirsa halleder. 
TUZ lambasi sacmaligina da inanmayin... Baktilar "Himalaya tuzlarini" yiyecek olarak tuketemiyorlar, bu
sacmaliklari icat ettiler. 
Hele; Nasonex, Flixotide, Nasocort gibi kortizonlu spreyleri kullanmis olanlarda bu iyilesme sureleri 2-3
misli daha uzun surer..
Bu kortizonlu spreyleri KASTEN, siz farkina varmadan, hastalik daha kotu olsun diye veriyorlar..
Bu kortizonlu spreylerin arkasindan: "-Bakin goruyorsunuz, cocuk daha kotuye gidiyor, buyurun ameliyata.."
diyecekler.. Etrafinizdaki; cocuklari bu tip ameliyatlar girmis olan kimselerle konusun, bu SAHTEKARLIK
safhalarini aynen ve sirasi ile anlatacaklardir. 
Sadece; Iliadin DAMLA kullanin, hicbir Test veya ameliyata gerek kalmaz. 
Zaten bu yuzden, HICBIR KBB doktoru; Iliadin damla yi vermez!!!

Yukarı Dön
kuzeyin_babasi Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 3
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı kuzeyin_babasi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Nis 2018 Saat 23:58
Teşekkür ederim. Yukarıdaki değerler neyi anlatıyor ve bu durum belirli bir yaşta sona erecek mi? Yoksa ömür boyu böyle mi devam edecek.
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Nis 2018 Saat 07:12
O yaptiklari "testler" hicbir zaman duzelmezler.... Ta ki, sizler ameliyata razi oluncaya kadar!!
Eski mailleri okuyun, defalarca anlattim..
Hic bu testleri veya tedavileri yaptirmis hastam olmadi ve hicbirinde isitme problemi yok..
Oztaki borusu eninde sonunda acilacak.. Gidin Deniz kenarina, 1 gunde duzelir.
Gecen yaza ait; soru-cevaplarini okuyun.  
Yukarı Dön
İlker_83 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı İlker_83 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Nis 2018 Saat 02:21
Kadir bey, 3,5 yaşındaki oğlumuzda da aynı durum var, iki kulakta da sıvı birikmesinden dolayı işitme kaybı, doktorlar tüp takılmasını söylüyorlar.
İliadin damlayı forumdan aratıp bulduğum kadarıyla, yatırarak günde 3 kere 2şer damla ve 1-2 dakika damlatılan kısma doğru başını çevirerek uyguluyoruz.
Ama ne kadar süreyle iliadini kullanıcaz, arada bir ara verecekmiyiz, ne zamana kadar kullanmamız gerekiyor aramalarda bir türlü bulamadım.
Her anne baba gibi biz de ameliyatı istemiyoruz, cevaplarsanız sevinirim.
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Nis 2018 Saat 08:12
Her cocuk; kres/okul basladiginda, 2 senesi cok hastalikli gecer.. Bu sahtekar doktorlarin tuzaklarina dusmeyin..
Bu sahtekarlarin, ameliyat ettigi hastalarla konusun.. Hepsine, o sacma-sapan tedavileri vermisler ve  en sonunda hasta
ailelerini biktirarak, ameliyata razi etmislerdir.
Sizler SEBAT ILE, Iliadin damla kullanmaya devam edin.  
Yazilarimi iyi okuyun, devamli Donme dolap gibi, donup dolasip ayni konuyu HER SENE anlatiyorum... 
Gerekirse, 2 sene kullanin.. Ameliyat olanlarin haline bir bakin!! 

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 27 Nis 2018 Saat 08:13
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.