Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - eşim için tavsiye
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

eşim için tavsiye

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
aydinm Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 5
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı aydinm Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: eşim için tavsiye
    Gönderim Zamanı: 13 Nis 2018 Saat 23:14
Hocam merhabalar,
Yaklaşık bir senedir evliyim, eşim 25 yaşında, evliliğimizin ilk zamanlarında eşimin boynunda misket büyüklüğünde kitleler farketmiştim, bayadır olduğunu söyleyip çok önemsememişti ağrısız olduğu için, evlendiğimizden beri eşim yaklaşık 10 kilo kaybetti (1.78 boyunda 62 kilo şu an) bekarken çok yanlış beslendiğinden şu anda düzeldiği için normaldir diye düşündük bir de babası da çok zayıf olduğundan ırsi olabilecegini düşündük, 1 yıl boyunca hızlı kilo kaybı, nedensiz ateşlenmeleri ve ağrısız boynundaki kitleler olunca ben biraz şüphelendim ve kbb'ye gittik. Aynı zamanda sol üst karın boşluğunda da aynı tarzda bir şişlik belirmişti doktor oraya kendisinin bakmadığını söyledi, bizden ultrason ve tam kan sayımı istedi, ultrasonda boynunda en büyüğü 21x6mm olmak üzere birkaç adet reaktif hiperplazik lenf nodu bulundu, kan sayımında wbc : 5.72 ve diğer değerleri de normal olmasına rağmen (sadece hafif anormal olanlar : LYMPH : 53.8 ve NEUT : 34 olarak ), doktor ağrısız olduğu için lenfomadan şüphelendik fakat tahliller temiz çıktı deyip antibiyotik ve ağrı kesici verdi, bu kitlelerin 1 seneden fazladır olduğunu söylediğimiz halde antibiyotik ve kendisi ağrısız olduğunu söylediği halde ağrı kesici vermesine çok şaşırdık açıkçası, herhangi bir açıklama yapmadan bizi gönderdiği için, çok da güvenemedik, endişelenmemiz gereken bir durum söz konusu mudur, daha doğru bir teşhis için biyopsi yaptırmamız gerekir mi, tavsiyelerinizi bekliyoruz hocam şimdiden teşekkürler,
Merve
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112786
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Nis 2018 Saat 05:11
Verem olabilir, bir PPD Testi yaptirin..   
Yukarı Dön
aydinm Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı aydinm Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Nis 2018 Saat 11:02
Hocam ppd testini yaptırdık 3 gün sonra skarsız 13mm olarak sonucu verdiler, pozitif mi negatif mi bir şey demediler, doktorunuza götürün o gerekeni yapar dediler fakat şu an güvenebileceğimiz bir doktor da bulamadık, yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
Teşekkürler
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Nis 2018 Saat 19:17
PPD:13mm olmasi ve "Endurasyon" dan (dugme seklinde sertlik olmasi) bahsetmemeleri, Verem Aleyhine.
Verem degil!! Geris de zaten HIC onemli degildir.
Ya dis curukleri var, yada sac diplerinde cerahatli yaralar var.  
Yukarı Dön
aydinm Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı aydinm Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Nis 2018 Saat 19:59
Hocam 13mm i ölçerken bir sertlik olduğunu söyleyip kırmızılığı değil de tırnaklarıyla sertliğin etrafını işaretlediler o  söylediğiniz endurasyona girer mi ? Bir de evet sac diplerinde hiç geçmeyen sürekli oluşan yaralar da var, bu durumda herhangi bir şey yapmamıza gerek yok değil mi ? Çok sağ olun hocam tekrardan.
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Nis 2018 Saat 06:43
  "..  Bir de evet sac diplerinde hiç geçmeyen sürekli oluşan yaralar da var, "
Mesele hallolmustur.. Danin altinda buzagi aramayin.. O bezeler tamamen bu yaralara aittir..
Sakin sac diplerine el surmesin, kasimasin...Clear sampuan kullansin ve gunde :2x1, kolonya ile sac
diplerine friksiyon yapsin. 

Yukarı Dön
aydinm Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı aydinm Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Nis 2018 Saat 23:19
Çok teşekkürler hocam, bir sorum daha olucak izniniz olursa, yakın zamanda gebelik öncesi tahliller yaptırmak istedik b12 :300 folat:4 ferritin:2 d vitamini:6 olarak cıktı, güneşe alerjim var ve çocukluğumdan beri et ürünlerini normalden fazla tükettiğim halde ferritin değerim hep düşüktü 23 yaşındayım orzax d3 k2ye başladım d vitamini için, demir için de : floradix almayı düşünüyorum, uygunlar mıdır acaba bir de günlük doz ne kadar almam gerekir herkes çok farklı şeyler söylüyor ortada kaldım açıkçası, gebelik ve çocuk için sorun olmayacak değerlere gelsinler istiyorum, ne kadar süre sonra gebeliği düşünmemiz uygun olur onu öğrenmek istedim, tekrar teşekkürler.

Düzenleyen aydinm - 30 Nis 2018 Saat 23:20
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 May 2018 Saat 03:29
Bu seviyedeki "Kan degerlerini", bu ilaclarla mumkun degil, duzeltemezsiniz.
Folik asit: gebelikten ONCE alinmalidir.. Hamilelikte alindiginda, zaten cok gec kalinmis oluyor.Omurilikteki
hasar, gebeligin ilk aylarinda olusuyor.

D vitamini icin, bir ay ara ile toplam 2 Ampul Dvit3 icin. Temmuz sonu tekrar, Dvit3 seviyesine baktirip,
sonucu bana yazin. 
Folik asit basladiktan 1 ay sonra, hamile kalabilirsiniz. 
Anemi icin, SAKIN Turk doktorlarina kanip, Ferritin uzerinden teshis koymayin..
HGB degerinize bakin... HGB:12g/dL ve ustu ise, sakin Turk doktorlarinin hezeyanlarina kanmayin. 

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.