Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Grip & Soğuk Algınlığı & Öksürük
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Grip mi?
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli ForumGrip mi?

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Hiraduru Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 47
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Hiraduru Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Grip mi?
    Gönderim Zamanı: 08 Ara 2017 Saat 21:05
Hocam kizlarim 1ay icinde yine grip oldular. 5yasindaki ablasi 5 gundur hasta,ilk 3 gun ates oldu 2 gundur ates yok ve siddetli oksuruk vardi. Bugun bu belirtiler biraz daha iyi. Yalniz dilinde beyazlik var bir de baygin bakiyor
11 aylik olan da 3 gundur hasta,cok oksuruyor balgamli degil de kuru oksuruk gibi ve huysuz.Ilk gun ateslendi, diger 2 gun sadece gece atesi oldu uzerini ince giydirince dustu. 
Doktora gitmedik serum fiz.cold mix ve bal.limon veriyorum.Sizden belirtiler icin bilgi alabilir miyim? 

Düzenleyen Hiraduru - 08 Ara 2017 Saat 21:09
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112765
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Ara 2017 Saat 04:05
Bu konu cok yazildi..Okuyun.. 
Yukarı Dön
müptela Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Puanlar: 202
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı müptela Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Ara 2017 Saat 09:11
Dr Bey yeni konu açmadım buraya yazıyorum kusura bakmayın. Kızım 2 aylık henüz ve bende dahil ağır grip geçiriyoruz burnu sürekli tıkanıyo serum fizy bol kullanıyorum fayda etmiyo başka ne önerirsiniz buhar da yapıyorum ama nafile küçük olduğu için size danışmak istedim
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Ara 2017 Saat 13:30
Serum Fiz. grip tedavi etmiyor, sadece nisbi bir  rahatlama sagliyor. Griplerin bir tedavisi henuz yoktur. 
Serum fiz'e devam edin. 
Yukarı Dön
müptela Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı müptela Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Ara 2017 Saat 23:16
   Cevabınız için çok teşekkürler. Bir sorum daha olacak ama 2 aylık bebeğim grip geçiriyor demiştim. Balgamlı öksürürğü varken dün 2 kere balgam kustu. Bugün kuru öksürük yerini aldı ama tıkalıymış gibi öksürüyo gıcık şeklinde benim anlamadığım Neden hala rahatlamadı balgamı kustu şimdi neden kuruya döndü Dr Bey lütfen bilgilendirin
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Ara 2017 Saat 00:19
Daha 5 saat evvel anlattim!!!
Gripler; 2-3 hafta surer. Akinti koyulasirsa, sicak su buhari  uygulayin.   
Yukarı Dön
müptela Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı müptela Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Ara 2017 Saat 00:43
Dr Bey ben bu zamana kadar çocuklarımı sizin yöntemlerinizle büyüttüm hepsinden haberim var ama akıntı koyulaşmamış olmamısa rağmen ve balgamı kusmuş olmasına rağmen kuru tıkanır gibi öksürüyor buharda yapıyoruz ama balgamlıyken kuruya dönmesine mana veremedim. Sanki buhar yapınca daha çok arttı öksürük
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Ara 2017 Saat 06:56
Oksuruk; zararli bir sey DEGIL KI!!! Vucudun savunmasi..
Cocuk doktorlari; oksurugu kestikleri icin, cocuklarin basi belaya giriyor!!!   Her recetede, "Peditus" var!!!
Aynen devam!! Oksurugun olmasi iyi bir sey... Zaten sicak buharda bunu sagliyor. 
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.