Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > İdrar & Kaka Sorunları ve Tuvalet Eğitimi
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Kakada kan
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli ForumKakada kan

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
ftm2527 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 23
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı ftm2527 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Kakada kan
    Gönderim Zamanı: 22 Ağu 2017 Saat 08:51
Kadir Bey öncelikle helal olsun size .. 44 günlük bebeğinin kakasinda kan gördüm aldık hemen hastaneye götürdük tahlil yapıldı tertemiz sonra kan devam etti Antep in sözde en iyi çocuk doktoruna götürdük tekrar oda tahlil istedi temiz hop yapıştırdı bebekte inek sütü alerjisi olabilir dedi yavrumu delik deşik ettiler kan Ankaraya gitti geldi sonuç negatif. Bu kez de laktoz intörelansı vardır relaktaz diye damla al kullan geçer dedi ben başladım araştırmaya ve sizi buldum .siz her zaman kilo kaybı yoksa yeşil mukuslu kakanın çok yemekten olduğunu yazmışsınız ve bu tarz alerjilerin çok nadir göründüğünü ve netekim haklı da çıktınız yavrum 2 aylıkken 6 kiloydu 3.700 gr doğmuştu artık kanda yok şükürler olsun bende kakaya takılmıyorum. Sorum şöyle sürekli hırıltısı var serum fizyolojik kullanıyorum burnunda sümük yok ama adeta büyük insan gibi horluyor sanki balgam varmış gibi nefes akıl verişleri. Bide dudağını emiyor ne yapmalıyım acaba şu an 77 günlük şimdiden teşekkür ederim. 
Yukarı Dön
ftm2527 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı ftm2527 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Ağu 2017 Saat 09:11
Gaz ilacı olarak biogai kullanıyoruz ikinci şişeye geçtik sorun olmaz değil mi 
Yukarı Dön
ftm2527 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı ftm2527 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Ağu 2017 Saat 11:09
Son sorun ben rotarix aşısı yaptırmak istiyorum şu an bebeğim iki ay on yedi günlük hemşire üçüncü ayını doldurunca gel dedi.bu arada ikinci ay aşımızı 10 ağustosta yaptırdık. Rotarix aşısını 6 eylül de mi 10 eylülde mi yaptırayım 6 eylül de üç aylık oluyor tam. 
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112786
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Ağu 2017 Saat 19:56
1- Turkiye' de doktorlar, "Saglam cocugu" hic bilmezler.. Bu yuzden, aileler bir sikayet ile gittiklerinde,
mutlaka bir hastalik uydururlar.. Onlara inanmayin.
2- Laktoz entoleransi; cocuklarda OLMAZ.. Turkiye haricinde, Afrika'nin en gariban ulkesindeki doktor bile
bunu bilir ama Turk doktorlari bilmezler.. 
3-  Bu yasta BioGaia hicbir ise yaramaz.. Bu tip ilaclar, sadece ve sadece, Antibiyotik kullanim sonrasi 
olusan ishallerde verilir. 
4- Rotarix asisi icin:  
  - Onceki asinin uzerinden en az 30 gun gecmis olmasi gerekir.
  - Ilk Rotarix asisi; 3.5 aydan once yapilmalidir. 
YANI:  10 Eylul'den sonra ve 3.5 aydan evvel yaptirin. 

Yukarı Dön
ftm2527 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı ftm2527 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Ağu 2017 Saat 20:37
Cevaplar için çok teşekkür ederim bu gün yine çizgi şeklinde kan vardi bebeğimin kakasında neden oluyor acaba ne yapmam gerekir 
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Ağu 2017 Saat 01:08
Her gun ayni konuyu anlatmaktan sikildim.. Son 2 gundeki  cevaplarimi okuyun. 
Yukarı Dön
ftm2527 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı ftm2527 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Ağu 2017 Saat 07:06
Yazılarınızı okudum o gördüğümüz kan değil kristal kanlı kaka yapan bebek değil kilo almak doğum kilosuna bile dönemez kilo alma problemi yoksa ve huzuru yerinde ise kakayı görmezden gelip aşırı beslemeyeceğim değil mi .biliyorum kızacaksınız ama bizim kakada gizli kan pozitif çıktı :( makatına baktı doktor çatlak yoktu. Ben kakayı takmayıp yoluma devam edeyim en iyisi. İlginiz ve bilginiz için teşekkür ederim. 
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Ağu 2017 Saat 17:42
Gaita'da; "Gizli Kan Testi"ni de okumaniz gerekirdi...  
Gizli Kan Testi yapilmadan once; 2 gun meme emmemesi ( meme ucundan kanama olabilir), Etli gida
almamasi,  ve Demir ilaci almamis olmasi SARTTIR.  
Makat; "Catlamaz!!!"......  Uydurma bilgidir. Mukoza dedigimiz, dis yuzeyde, siyrilma olabilir, oda goz ile
gorulmez, elle muayene ile tesbit edilemez!!

Ayni yerde devamli siyrilma(yirtilma) olursa, "FISSUR" denilen, bir olusum olur(cocuklarda olmaz)...
Onun tedavisi gerekir. 

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.