Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Çocuk Hastalıkları
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Tonsilit
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli ForumTonsilit

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123 5>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
ssarioglu Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 74
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı ssarioglu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Tonsilit
    Gönderim Zamanı: 08 Haz 2017 Saat 08:40
Merhaba Kadir bey

3 gün önce oğlumu doktora getirdim boğazlarındaki iltihap sebebiyle. Doktor antibiyotik deyince hemen başka bir doktora gittim. Ultrason çekildi ve lenf düğümünün boyunun 5 cm olduğunu ve hastaneye yatırmamız gerektiğini söyledi. Bugün 3. Günümüz. Bademcikleri o kadar büyük ki konuşması bile çok zor. Ve komple iltihap hala. Doktorun teşhisi tonsilit. Çift antibiyotik tedavisi yapılıyor. Hiç ateşi çıkmadı şimdiye kadar. Düğümler küçülmedi. Iltihap azalmadı. Doktor hemen geçmez biraz sabır diyor ama olumlu birşeyler görmeyince çok telaşlanıyoruz acaba tedavi yanlışmı diye. Lütfen değerli yorumlarınızı paylaşır mısınız? 
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112786
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Haz 2017 Saat 18:58
Bastan asagi YANLIS!!!

1- ATES olmayan bir hastaya; antibiyotik gerekmez..
2- Lenf bezleri ( bunlara Geniz eti ve Bademcikler de dahildir), Tedavi edilmesi gereken hastalik
iyilestikten cok sonra buyurler ve aylarca BUYUK kalirlar!!
3- Bu "Reaktif Lenf Bezlerinin" tedavileri GEREKMEZ..Zira, artik; ortalikta tedavi edilecek, bir bakteri
KALMAMISTIR... 
4-  Ne demek; "komple iltihap"??????  Oyle bir sey olsa, ilaclarla bile dusmeyen inatci bir ATES olurdu..
5- Bogazdaki HER  "beyazlik"; iltihap demek degildir!!  
Bunun en belirgin ornegi;  Viral bir hastalik olan, Enfeksiyoz Mononukleoz'dur..
Kan saymi yapildi ise, bir bakin: MON% yuksektir... 
6-   "... Doktor hemen geçmez biraz sabır diyor .."   Yadigi HALTI bal gibi biliyor.. Sizi resmen dolandiriyor..
Butun tedavileri kesin, hele Hastaneye filan yatirdi iseniz, hemen KACIN!!!  

Hicbir ilac vermeyin... Bu "Reaktif Lenf Bezleri", 2-3 ayda anca kuculurler, oda yeni bir mikrop alinmazsa!!
IYI kazik yemissiniz..  Ucu cocuga dokunmasa neyse de, vicdansiz birde IGNE vermis..
Sahtekarin onde gideni!!

Yukarı Dön
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı ssarioglu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Haz 2017 Saat 07:46
Merhaba Kadir bey

evet, malesef hastanedeyiz, 3 gündür 8 saatte bir damardan antibiyotik tedavisi alıyoruz. onun sonucu mu yoksa kendiliğinden geçen bir süreç mi, tam olarak emin değilim, lenf düğümlerinde biraz küçülme var. aşağıda resimlerini görebilirsiniz. Birazdan doktoru vizite gelcek, çıkış talep edeceğiz. 

Son olarak aşağıdaki boyun ve boğaz resimlerine bakarak öpücük hastalığı yada başka bir viral enfeksiyon olup olmadığı ile ilgili yorumunuzu paylaşabilir misiniz? belki benim anlatımım da sizi yanlış yönlendirmiş olabilir. Yarım kalan antibiyotik tedavisi veya tedavi edilmeyen tosilitin kalp ve beyin üzerindeki etkileride korkutucu. 

bademcikleri üzerindeki sarılık yutağa doğru uzanmakta ve kalın bir tabaka gibi görünmektedir. Cep telefonu ile ancak bu kadar çekebildim.

değerli yorumlarınızı bekler teşekkür ederim.

Yukarı Dön
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı ssarioglu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Haz 2017 Saat 08:49
Eklemeyi unuttum Kadir bey
Dün yorumunuzu okuduktan sonra doktorumuza ağız antiseptiği kullanabilir miyiz diye sordum. Andorex kullanabileceğimizi ama bir faydası olmayacağını söyledi. Hemen gidip bir eczaneden aldım. Sarı olan kısımlarda 1 gün içinde çok ciddi azalma oldu. Birde andorex ile beraber sizin bir makalenizde grip tedavisi için önerdiğiniz ballı limon içirmeye başladık. Azalma hangisine bağlı oluştu bilemiyorum.
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Haz 2017 Saat 18:32
Enfeksiyoz Mononukleoz  gecirmis.....
SAKIN, ates dusurucu veya Antibiyotik VERMEYIN... 
Yukarı Dön
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı ssarioglu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Haz 2017 Saat 07:33
Eyvah Eyvah. 4 gündür kullandıklarımız...
Hastalığın tedavisinde kullanılan tüm ilaçlar bu hastalığın uzamasına yada komplikasyonlara sebep oluyormuş. Karaciğer ve dalakta büyüme hatta parçalanması riskini artırıyormuş. Ne yapacağız şimdi...

Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Haz 2017 Saat 07:52
KACIN...... KAC SENEDEN BERI ANLATIYORUM BUNLARIN NE MAL OLDUKLARINI..
Yukarı Dön
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı ssarioglu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Haz 2017 Saat 22:19
Hocam

Hastaneden çıktık. Doktor ile görüşmemiz de öpücük hastalığı olup olmadığını sordum. Viral bir enfeksiyon olduğu kesin, öpücük hastalığı olabilir dedi. O zaman niye antibiyotik verdiniz dedim. Secondary olabilir diye dedi. O zaman niye günde 3 kere, 2 kere niye değil dedim. Sen çok biliyorsun deyip kaçtı gitti katil herif. Eve geldik. Şimdi uyuyor oğlum ama çok terliyor ve horluyor. Çıkarken, ilk gün yapılan kan tahlil sonuçlarını aldım. MONO %7 MONO# 0.77 WBC 10.94 LYM 3.44 EOS 0.00 RDW-CV 13.9 CRP 22.0 HGB 11.5
MONO yüksek değilmiş. Bu tahlili almadan 1 gece önce novacef iğne olmuştu. Değerler o yüzden şaşmış olabilir. Biraz tedirgin oldum açıkçası değerleri görünce. Siz ne düşünüyorsunuz. Terleme normal mi. Anemi lenfoma vs durumu olabilir mi?

Düzenleyen ssarioglu - 10 Haz 2017 Saat 23:05
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123 5>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.